Alles draait om toerisme Vijf prachtige jachthavens noord-beveland noord-bevelanrl gemeente Algemeen: Noord- Beveland is een eiland en te vens een gemeente. Het eiland is met twee dammen met het vasteland ver bonden. Ten noorden van Noord- Beveland ligt de Oosterschelde, ten zuiden het Veerse Meer. Het eiland is geheel vlak en ligt een meter boven zeeniveau. Noord- Beveland is een van de dunstbevolkte gebieden van Nederland. In 1995 ontstond de ge meente uit een fusie van de gemeen ten Kortgene en Wissenkerke. Geschiedenis: Bij Colijnsplaat heeft zich ooit een tempel bevonden die gewijd was aan Nehalennia, een keltisch- Germaanse beschermgodin van vissers en zeelui. Rond deze tempel ontstond een han delsnederzetting die Ganuenta werd genoemd. Aan het eind van de derde eeuw raakte het gebied ontvolkt als gevolg van invallen van Germanen en wegens aanhoudende overstromin gen. Vanaf 700 begonnen de schor ren weer bevolkt te raken en in 1100 werd te Welle de eerste kerk ge bouwd. In 1598 werd Noord- Beve land gedeeltelijk ingepolderd, de dor pen Colijnsplaat en Kats werden aan gelegd, in 1652 volgde Wissenkerke, in 1668 Geersdijk en in 1684 de rest van het eiland. Bijzonderheden Hoofdplaats: Wissenkerke Overige kernen: Colijnsplaat, Geers dijk, Kamperland, Kats, Kortgene. Inwoners: 7300. Officiële website: www.noord-be- veland.n. Burgemeester: Henny van Kooten (SGP). Noord-Beveland is de kleinste gemeente van Zeeland. Het toerisme vormt naast de land bouw de belangrijkste economische pijler. Op het eiland vind je veel toeristische bedrijvigheid zo als stichtingen die evenementen en activiteiten organise ren, overnachtingaccommodaties, horeca- en eetgele- genbeden. Bovendien beschikken we over vijf prachti ge jachthavens waar in de zomermaanden vele vaartui gen aanmeren en veel te beleven valt. Bedrijven terreinen Noord-Beveland heeft een centrale ligging en beschikt nog over uit te geven bedrijfsgrond op het bedrijventer rein Cruijckelcreke en het nog te ontwikkelen RipII. Ook heeft de gemeente op het gebied van aqua-cultuur een bijzonder project aan haar weten te binden: "De Zeeuwse Tong". Nabij Colijnsplaat zal het proefbedrijf gevestigd worden. Daar zal onder realistische omstandig heden de technische en economische haalbaarheid van het gemengd zilt-bedrijf worden getest. Daarnaast is het de bedoeling dat de opgedane kennis wordt verspreid onder geïnteresseerde ondernemers, en om burgers, con sumenten en overheden vertrouwd te maken met de binnendijkse aqua-cultuur als nieuwe vorm van ruimte gebruik in Zeeland. Stimuleren van de economie De gemeente ziet het als een van haar taken om de eco nomie te blijven stimuleren. Onder leiding van MKB Zeeland en de kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land worden momenteel, in de vorm van een conve nant, afspraken gemaakt tussen de gemeente en de Ge meenschappelijke Ondernemersverenigingen Noord-Beveland (GON). Doel van het convenant is het stimuleren en versterken van de Noord-Bevelandse economie en het verbeteren van het ondernemingskli maat. Ondernemers zien dit terug in de vorm van een sociaal economische agenda met projecten als thematise ring van de kernen, professionalisering van het GON en samenwerking tussen ondernemers en branches, etc. Door middel van gestructureerd overleg tussen gemeen te en GON is er sprake van een goede afstemming en coördinatie rond beleidsthema's. De gemeente Noord-Beveland zorgt voor een goede fa- cilitering van ondernemers en stimuleert hen om elkaar te vinden en te versterken door samenwerking! Informatie Wilt u meer informatie over wat de gemeente op het gebied van ondernemen voor u kan betekenen? Neemt u dan contact op met mevrouw Boeijen, de bedrijfscontacfunctionaris. U kunt haar bereiken via info@noord-beveIand.nl of telefonisch via 0113 - 377 371. 1. Oostzeedijk, Colijnsplaat, 7 ha, nog beschikbaar 1,7 ha. 2. Het Rip, Kamperland, 3,2 ha, vol 3. Het Rip II, Kamperland, 1,8 ha, vanaf eind dit jaar. 4. Kamperland Haven, 4,5 ha 5. Molenpad, Kamperland, 2,2 ha 6. Kats Haven, 10 ha. 7. Groenvoerdrogerij, Kortgene, 4 ha. 8. Torendijk, Kortgene, 1,1 ha. 9. Cruijckelcreke, Wissenkerke, 5,6 ha, nog beschikbaar 1,2 ha. Ondernemersverenigingen: Ondernemersvereniging Colijns plaat, Oost Havenstraat 2, 4486 Colijnsplaat, telefoon 0113 693300, E: info@depree.nl, voorzitter J. Kalle waard. Ondernemersvereniging Kamper land, Noordstraat 40, 4493 AH Kam perland, telefoon 0113 371327, E: flikweertj@zeelandnet.nl, voorzitter I. de Regt. Ondernemersvereniging Kortge ne, Weststraat 11, 4484 AA Kortge ne, telefoon 06 51957982, E: hopmanlights@kpn-officedsl.nl, voorzitter H. Doddema. Ondernemersvereniging Wissen kerke, Julianastraat 4, 4491 GB Wissenkerke, telefoon 0113 371324, E: pdelooff@zeelandnet.nl, voorzitter D. Hage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80