469 oa binnenland 17 auto slapen' 40 tot 75% Joosse 'Porno in dagboek van Anne Frank' Kortingen van IBIZA, Playa d'en Bossa m REIZEN Leeuwarder gooit vriendin van balkon 'Obesitas is probleem voor GGZ, niet diëtist' RUIM 100 ARTIKELEN IN DE AANBIEDING! Htl. Fiesta Club Palm Beach***+ oad.nl/aanbiedingen 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau Weetwatjekoopt.nl moet doorverkoop kaartjes stoppen van de zorg ipT Voor eerst in lange Ryan Palmen (31) tijd geen griepdode jongste burgemeester Verdachten geweld Culemborg langer vast 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek diverse data t/m oktober ReisnummerVLES06-01 vanaf Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Per persoon Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Boek voor 1 april en profiteer naast 50,- korting óók van fikse vroegboek- en kinderkortingen! Staatsloterij HMHV* BESTE PRUS IflAQ KWALITEIT £lltl7 INTERIEURS Langstraat 2 - Arnemuiden T 0118- 60 12 73 www.joosseinterieurs.nl LEEUWARDEN - Een 32-jarige man uit Leeuwarden heeft donderdag een vrouw van zijn balkon op de eerste verdieping gegooid. Hierna gooide hij nog een fiets, een tuinstoel, een mes en een as bak naar haar. De vrouw liep hier bij hoofdletsel op. Dat heeft de po litie laten weten. Volgens de politie had het tweetal vermoedelijk ruzie in de relatione le sfeer. „De vrouw is een vriendin of de ex-vriendin van de man", zegt èen woordvoerder van de politie. De man is door de politie aange houden wegens zware mishande ling. Hij zit voor nader onderzoek vast. GRONINGEN - Het doorverkopen van concertkaartjes door gespeciali seerde bedrijven moet zo snel mo gelijk aan banden worden gelegd. Dat vinden vertegenwoordigers van popzalen, theaters en festivals, die gisteren gezamenlijk de pu bliekscampagne Weetwaarje- koopt.nl presenteerden in De Oos terpoort in Groningen. Tal van artiesten steunen de actie, onder wie de cabaretiers Jochem Myjer en Bert Visscher, de zangers Marco Borsato en Boris, en de pop bands Di-rect, Van Dik Hout en Blof Nederland telt naar schatting dertig bedrijven die zijn gericht op het opkopen van kaartjes die met forse winst worden doorverkocht. Het betreft niet alleen cultuur kaartjes, maar ook tickets voor sportwedstrijden. Daarom steunt ook de KNVB het initiatief Het onderscheid tussen officiële en niet-officiële verkoopsites is nauwelijks waarneembaar, zegt Ruben Brouwer, jurist van Mojo. „De opkopers vermelden op hun sites nergens de oorspronkelijke prijs, maar wél dat het gaat om of ficiële tickets. Ze stichten bewust verwarring." ammMmmMmMmMmmmmmmmammmMtm MAASTRICHT - Mensen die te dik zijn, hebben vooral een gedrags probleem. Ze hebben hun voe dingspatroon niet onder controle, zijn impulsief, uiterst gevoelig voor snelle beloningen en eten graag voedsel met veel calorieën. Ze hebben zichzelf minder goed onder controle. Therapeuten kun nen daar wat aan doen, conclude ren onderzoekers van de Universi teit Maastricht. Zwaarlijvige mensen staan vooral onder behandeling van diëtisten en artsen. 'Dat is een vergissing. Obesitas moet binnen de GGZ worden behandeld', aldus de uni versiteit. De medische wereld er kent obesitas niet als psycholo gisch probleem. Binnen de GGZ bestaat geen specifieke behandel methode en zorgverzekeraars ver goeden een behandeling nog niet. Ongeveer de helft van de Neder landers is te zwaar. zaterdag 16 januari 2010 overleden, belandde hij op straat. foto Phil Nijhuis/GPD Het aantal patiënten met Mexicaan se griep neemt steeds verder af. Voor het eerst in lange tijd is afgelo pen week niemand overleden door besmetting met het virus. Ook wer den minder mensen opgenomen in het ziekenhuis, zei een woord voerder van het RIVM gisteren. In totaal kostte de griep tot nu toe 54 mensen het leven. Ryan Palmen wordt de jongste bur gemeester van Nederland. De ge meenteraad van Hilvarenbeek heeft voor de 31-jarige wethouder van Simpelveld gekozen, meldde het Nederlands Genootschap van Burgemeesters gisteren. Nu is Mark Bouman (Haren) nog de jong ste burgemeester. Hij werd in 2007 op 32-jarige leeftijd geïnstalleerd. MILAAN - Het lezen van het hele dagboek van Anne Frank op Itali aanse basisscholen moet worden verboden, omdat het werk van het joodse meisje 'pornografische pagi na's' bevat. Dit eist parlementariër Paolo Grimoldi van de regerings partij Lega Nord in een brief aan minister van Onderwijs Mariastel- la Gelmini. Een basisschool in Usmate Velate in de regio Lombardije had 9-jari- ge kinderen het hele dagboek laten lezen, waaronder passages waarin Anne Frank schrijft over haar ont luikende seksualiteit. „Er is een pas sage waarin Anne Frank gedetail leerd en uitgebreid haar intieme li chaamsdelen beschrijft", aldus de parlementariër. „De beschrijving is dermate gedetailleerd dat zij onver mijdelijk tot verwarring leidt bij kinderen van de basisschool." De directeur van de basisschool is niet onder de indruk van de kri tiek. „Ik denk dat de minister van Onderwijs belangrijkere dingen heeft waar zij zich mee bezig moet houden", aldus Claudio Redaelli gisteren in de krant la Repubblica. Volgens hem is het dagboek on schuldig en zijn tv-kijkende kinde ren in de 21e eeuw heel wat anders gewend. zondheidszorg betwijfelen dat. „Met name mensen die niet 'zicht baar' psychiatrisch ziek zijn, vallen buiten de boot. Zoals zwerfjonge ren met persoonlijkheidsstoornis sen", vertelt Rina Beers van de Fe deratie Opvang, de koepelorganisa tie voor daklozenopvang. Tot nu toe kreeg het Landelijk Plat form GGZ bijna tweehonderd mel dingen binnen van verontruste cliënten. Ze verloren hun begelei ding of zijn nog in afwachting van hun bezwaar. Het platform vreest dat veel cliënten het niet gaan red den. Ze vereenzamen, vervuilen, vergeten hun administratie of krij gen ergere gedragsproblemen. Volgens de overheid kunnen deze mensen altijd nog terecht bij ge meenten. Die zouden dan hulp in moeten schakelen. „Maar veel ge meenten hebben geen oog voor de ze groep", zegt beleidsmedewerker Nic Vos de Wael. „De taak van ge meenten is vrijblijvend en dus laat een deel deze groep gewoon links liggen." Bijkomend probleem is dat niet alleen het recht op begelei ding is ingeperkt, de instellingen zelf krijgen ook een bezuiniging te verwerken. Zo moet de regionale instelling beschermd wonen Ken- nemerland in Haarlem het dit jaar doen met de helft minder inkom sten uit de AWBZ. „Het totale aantal uren dat wij aan begeleiding bieden is met vijf pro cent gedaald. Maar het budget dat ik ervoor krijg met 50 procent", legt bestuursvoorzitter Fer Haak uit. BILTHOVEN HILVARENBEEK Vijf verdachten van de geweldsin cidenten in de wijk Terweijde in Culemborg blijven nog dertig da gen in voorlopige hechtenis. Dat heeft de raadkamer van de recht bank in Arnhem gisteren besloten. Eén van de verdachten is de 21-jari- ge bestuurder van de auto die op nieuwjaarsdag een voortuin van een woning in Terweijde inreed. Twee personen raakten gewond. Ryan Palmen CULEMBORG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7