De hoofdstad groeit door i.-u, Bedrijvig Middelburg middelburg Algemeen Middelburg is de hoofdstad van Zee land, telt bijna 39.000 inwoners, ligt aan de A58, de N57 en aan de spoor lijn Vlissingen- Roosendaal. Middel burg wil de komende jaren 400 wo ningen per jaar bouwen, met name in de nieuwbouwwijken Veersepoort (950), Mortiere (1200) en Esservelt (300) en uitbreidingen in Sint Lau rens (160) en het voormalige Arduin terrein. In de wijk Mortiere wordt ook het amusementspark ZEP gereali seerd, met een megadisco en het the macentrum Voetbal Totaal. Het is de bedoeling dat miniatuur Walcheren hier ook komt. Geschiedenis: Middelburg is al voor het midden van de negende eeuw ontstaan. Rond 1125 werd er een abdij ge sticht, die omvatte onder meer twee kerken. Vermoedelijk ligt graaf Wil lem II, de vader van Floris V, in een van die kerken, de Koorkerk, begra ven. Middelburg was in de middel eeuwen en de Gouden Eeuw een wel varende handelsstad doordat het Sloe, de ten oosten van de stad gelegen zeearm, nog bevaarbaar was. In de achttiende eeuw veranderde dat. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Middelburg. Kerkdorpen: Nieuw- en Sint Joos- land, Arnemuiden, Kleverskerke, Sint Laurens en Brigdamme. Aantal inwoners: 47.310. Officiële website: www.middel- burg.nl. Burgemeester: Koos Schouwenaar (VVD). I Middelburg is 'booming'. Wie de hoofdstad binnenrijdt, ziet al een groot deel van de ontwikkelingen. Grenzend aan de A58 is momenteel bedrijvenpark "Mortiere in bedrijf' in ontwikkeling. Op het bedrij venpark wordt ruim 20 hectare grond aangeboden voor hoogwaardige bedrijvigheid. Bedrijvenpark Mortiere is centraal gelegen op een absolute zichtlocatie. Verschil lende bedrijven hebben er inmiddels hun deuren geo pend. Om de kwaliteit op "Mortiere in bedrijf' te waar borgen, is er een beeldkwaliteitplan opgesteld. Het plan gebied Mortiere is echter meeromvattend en bestaat naast "Mortiere in bedrijf' nog uit een locatie voor peri fere detailhandel, "Mortiere huis zo", "Woonpark Mortiere" en een golfbaan. Bovendien zijn er plannen om op Mortiere een leisurepark te ontwikkelen. Met 132 hectare is Arnestein het grootste bedrijventer rein van Middelburg. Dit gemengde bedrijventerrein biedt ruimte aan zowel grote internationaal opererende bedrijven als aan starters. Stromenpoort is de naam van een strook grond, die ligt tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de kazerne van de Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg. Het gebied biedt plaats voor vier a vijf instellingen die vallen onder de bestemming maatschappelijke doelein den. Op woonboulevard Mortiere wordt in totaal ongeveer 43.000 m2 bruto vloeroppervlak gerealiseerd. Inmiddels is reeds 37.000 m2 bruto vloeroppervlak uitgegeven, waardoor er nog ongeveer 4.500 m2 beschikbaar is. De woonboulevard voorziet in 1.000 parkeerplaatsen en is goed bereikbaar. De binnenstad heeft een centrumfunctie voor Walche ren. Dat blijkt onder meer uit de omvang en de samen stelling van het winkelareaal. 1. Arnestein: 155 ha, 150 bedrijven, 3200 werknemers, van grote interna tionale bedrijven tot starters. Opge deeld in twee delen, Arnestein I (Zuid) en Arnestein II (Noord). Ar nestein I ligt dicht tegen de A58, veel transport, logistiek en staataconstruc- tie. Arnmestein II, dicht bij kanaal door Walcheren, watergebonden be drijvigheid. 2. Mortiere: 20 ha, 50 bedrijven, 300 werknemers, hoogwaardige be drijvigheid, plannen voor een leisure park. Grenzend aan A58. 3. Ramsburg: 30 ha, 30 bedrijven, 600 werknemers, gemengde bedrij venterrein, transport en logistiek. 4. Stromenpoort: 10 ha, 5 bedrij ven, 40 werknemers, maatschappelij ke doeleinden. Ondernemersverenigingen: Middelburgse Bedrijven Club (MBC), Postbus 352, 4330 AJ Middelburg, telefoon 0118 674074, E: info@mbsmiddelburg.nl, voorzitter J. den Herder. Ondernemers Vereniging Arne muiden, Nieuwstraat 22, 4341 AS Arnemuiden, telefoon 0118 604736, E: info@arnemuiden.oog, voorzitter R.Jacobse. Stichting Promotion Lange Delft eo, De Bellink 9, 4374 EH Zoutelan- de, telefoon 0118 561420, E: kstroo@zeelandnet.nl, voorzitter P. Gruys. Vereniging Ondernemers Middel burg (VOM), Belhnkstraat 26, 4331 GW Middelburg, telefoon 0118 627517, E: VOM@zeelandnet.nl, voorzitter H. Boers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79