Vertrouwen in de toekomst Kapelle Stabiel ondernemersklimaat m kapelle s O ca m pa Z H Kapelle onder Goes) heeft een mid deleeuwse dorpskerk met een markan te toren. Opvallend is dat Kapelle erg veel sportvoorzieningen heeft. Er zijn onder meer voetbalvelden, tennisba nen, een overdekt zwembad. Daar naast telt het relatief kleine dorp veel supermarkten, meerdere cafetaria's en heeft het een opvallend winkelbe stand. In 1940 vonden bij Kapelle fel le gevechten plaats tussen Duitse troe- pen en Franse eenheden. Na de Tweede Wereldoorlog werden alle Franse militairen die waren gesneu veld, samengebracht op de Franse mi litaire begraafplaats aan de rand van het dorp. Hoofdplaats: Kapelle Overige kernen: Biezelinge, Scho- re, Wemeldinge, Eversdijk. Inwoners: 12.275 Officiële website: www.kapelle.nl Burgemeester: Siebe Kramer (VVD) Het vroeg-middeleeuwse Zuid-Beve land is een onbedijkt gebied met hooggelegen zanderige kreekruggen temidden van uitgestrekte laaggele gen poelgronden. Op dit patroon van kreekruggen ontstonden vanaf de 9de-1 Ode eeuw wegen en verscheide ne dorpen die binnen de tegenwoor dige gemeente Kapelle vallen. Maal stede is zonder twijfel de oudste wóonkern. Het dankt zijn naam aan de heren van Maalstede, die in de 13de en 14de eeuw de belangrijkste ambachtsheren van Zuid-Beveland zijn. Door de opkomst van de moder ne fruitteelt en de daarmee verbon den bedrijvigheid, veiling, mechanisa- tiebedrijven, maakte Kapelle een snel le groei door vanaf het begin van de 20ste eeuw. Diverse nieuwe wijken en bouwplannen worden uitgevoerd. Eindjaren '30 komt de nieuwe rijks weg tot stand, waarna beginjaren '70 de vierbaanssnelweg gereed komt. Kern Kapelle 1. Bedrijventerrein Smokkel hoek, oppervlakte 103 ha, 49 bedrij ven, 750 werknemers, soort bedrij ven: conservenindustrie, transport-, ambachts-, aannemers- en autobebe- drijven, etc 2. Bedrijventerrein Innoseeds privé bedrijventerrein), 13 hecta re, 96 werknemers,'graszadenbedrijf. Kern Wemeldinge 3. Bedrijventerrein Choorhoek, 13,8 ha, 11 bedrijven, 160 werkne mers, agrarische coöperatie, busbe drijf, tankopslag, aannemersbedrijf, opslagbedrijf, metaalbedrijf t.b.v. scheepvaart. Kern Schore 4. Bedrijventerrein Loswal, 1,2 ha, werknemers: onbekend, zandover- slag-, weg- en waterbouwbedrijf en oliebunker. Ondernemersvereniging Smok kelhoek, Nijverheids weg 1, 4421 SG Kapelle. Vereniging Midden- en Kleinbe drijf Wemeldinge, p/a WEA Piet Heinstraat 114461 GL Goes. OVKB et Groene Hart, Kerkplein 47, 4421 AB Kapelle. et ondernemersklimaat in Kapelle is vrij sta biel. De zittende bedrijven hebben de eco nomische neergang redelijk goed doorstaan. Nu de economie weer tekenen gaat vertonen van her stel, is de verwachting dat de bedrijven zich daar aan zullen gaan optrekken, alsook dat zich nieu we bedrijven zullen gaan vestigen. Op het bedrijventerrein Smokkelhoek is daarvoor ruim te in voorraad. Voor het bedrijventerrein Choorhoek zijn er plannen voor een uitbreiding, zodat zowel be staande bedrijven als bedrijven die nu nog in de kern aanwezig zijn daar kunnen uitbreiden c.q. zich daar kun nen vestigen. In samenspraak met de ondernemersverenigingen wordt gewerkt aan het verder verbeteren van de aanwe zige faciliteiten. In Smokkelhoek wordt gesproken over gezamenlijke preventiemaatregelen, inzamelen afval en een vrachtwagenparkeerterrein. Op het particulier bedrijventerrein Van Innoseeds is vo rig jaar een volledig nieuwe en zeer geavanceerde op slagloods voor graszaden gebouwd. Daarmee kan het be drijf de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Uitbreiding van het bedrijventerrein in Wemeldinge, Choorhoek, heeft momenteel de aandacht. Hoewel er geen*kavels meer beschikbaar zijn, is er wel vraag van zowel nieuwe als bestaande bedrijven. Daarnaast wordt er ook nog ruimte gezocht voor uit te plaatsen bedrij ven vanuit de kern. Op alle fronten is er dus veel bedrijvigheid en dat geeft vertrouwen voor de toekomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77