De meest Vlaamse stad Hulst is ondernemend hulst Algemeen Hulst is een vestingstad. De gemeen te beslaat sinds de gemeentelijke her indeling van 2003, het hele oosten van Zeeuws- Vlaanderen. Hulst profi leert zich als de 'meest Vlaamse stad' van Zeeland. Vooral de Bourgondi sche levensstijl van de stad trekt veel Belgische toeristen. Het oorspronke lijke dialect van Hulst en de omlig gende katholieke dorpen wijkt sterk af van de overige Zeeuwse dialecten en vertoont sterke continuïteit met de dialecten in het noorden van het Waasland. Geschiedenis: Hulst kreeg in 1180 stadsrechten van Graaf Philips van den Elzas en ont wikkelde zich tot een belangrijke ves ting- en havenstad. De stadswallen stammen nog uit de Tachtigjarige Oorlog. Na die oorlog verzandde de haven. Verder bezit Hulst een stads- molen en vier stadspoorten: de Gent se poort, de Graauwse poort en de Dubbele poort zijn nog in gebruik, de Keldermanspoort is dat niet meer. Hulst is er trots op genoemd te wor den in het middeleeuwse Van den Vos Reynaerde. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Hulst. Overige kernen: Clinge, Graauw, Heikant, Hengstdijk, Kapellebrug, Kloosterzande, Kuitaart, Lamswaar- de, Nieuw Namen, Ossenisse, Sint Jansteen, Terhole, Vogelwaarde, Walsoorden. Inwoners: 27.868. Officiële website: www.gemeente hulst, nl. Burgemeester: Jan Frans Mulder (CDA). Vorig jaar zijn in Hulst forse stappen gezet om de economische structuur van onze ge meente te versterken en te verbreden en daar gaan we in 2010 onverminderd mee verder. De laatste vierkante meters bedrijfsgrond op Hogeweg zijn verkocht, o.a. Banketbakkerij De Cock BV zal daar in 2010 de deuren openen. Elders op het terrein is ruim 7 ha. beschikbaar gekomen, waarvan inmiddels meer dan de helft al weer in optie is. Uiteraard wordt er aan verdere uitbreiding van dit bedrijventerrein gewerkt, om ook in de toekomst bedrijven te kunnen accommo deren. Wat betreft de versterking van de detailhandel in het centrum van de vestingstad Hulst, werkên we hard aan De Nieuwe Bierkaai, een plan waarbij het water terug in de stad wordt gebracht. De eerste fase van het project is opgeleverd en nagenoeg helemaal bewoond. De pan den waar het water moet komen, zijn gesloopt en ar cheologisch onderzoek (naar de oude haven) is in volle gang. daarna kan de aanleg van de nieuwe Bierkaai be ginnen. Hulst krijgt er zo een aantrekkelijk woon-, win kel- en verblijfsgebied bij. Aanwinsten Opening van een vestiging van Healthcenter Bodyline en een nieuwe showoom voor Caravancentrum Zuid-Nederland zijn een aanwinst. De plannen van Morres Wonen biedt alle kansen om met nieuwe ener gie de versterking van detailhandel, middels het Lifesty le Village-concept, op te pakken. Hulst zoekt de verbreding van de economische struc tuur onder andere in de recreatie en het toerisme. Speer punt is daarbij de gebiedsontwikkeling Perkpolder. Dit behelst de realisering van een jachthaven, ontwikkeling verblijfsrecreatie, aanleg van een golfbanencomplex, bouw van woningen voor permanente en deeltijdbewo- ning. Dit alles in een gebied waar nieuwe, waterrijke na tuur wordt ingericht. De BV Perkpolder start in 2011 met het bouwrijp maken en in 2012 met de verkoop. Hulst hoopt dit jaar alle hiervoor genoemde ambities in samenwerking met de ondernemers, de inwoners en de betrokken (markt-)partijen verder te ontwikkelen. Ik wens een ieder voor het nieuwe jaar veel succes, on dernemingslust en een goede gezondheid toe! ]an-Frans Mulderburgemeester van Hulst. 1. Hogeweg, oppervlakte 50 ha, 70 bedrijven, 800 werknemers. Geken merkt door een grootschalige produ cent van prefab dakconstructies/dakkapellen, logistie ke bedrijven, een bouwmaterialen- handel, meubelfabrikant, constructie werkplaatsen, autohandels. 2. Walsoorden, 30 ha, 8 bedrijven, 370 werknemers. Grootschalig'postor derbedrijf Pabo en betonwarenfa- briek Bleijko. 3. Kloosterzande, 27 ha, 20 bedrij ven, 450 werknemers, grotere bouw en constructiebedrijven. 4. Tol- Morres, 30 ha, 10 bedrij ven, 250 werknemers. Woonboule vard Morres. 5.St. Jansteen, 20 ha, 1 bedrijf, 500 werknemers, terrein is ingevuld door p os to rderb e drij f Ne cke rmann 6. Kapellebrug, 25 ha, 15 bedrij ven, 300 werknemers, meerdere be drijven verpakkingsmaterialen, opslag plaatsen, constructiewerkplaatsen transportbëdrijven, autohandel en de tailhandel. Ondernemersverenigingen: 1. Hontenisse: p/a Postbus 52, 4560 AB Hulst 2. Hogeweg, p/a Hogeweg 15, 4561 RN- 3. Neckermannn BV, Gesléchtend- ijk 10, 4564 BP St. Jansteen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76