de stoel de stoel Tekst: Ron Gregoor Foto: duofoto Naam: Jéan van Oorschot, 43 jaar Functie: Eigenaar van Mission Public Relations sinds 1 januari 1999. Bedrijf: Mission Public Relations organiseert zakelijke bijeenkom sten en evenementen zoals netwerkbijeenkomsten, seminars, jubi- leabijeenkomsten, relatiedagen etc. Daarnaast voert het bedrijf di verse secretariaten zoals die van de Vlissingse Bedrijven Club en Woonboulevard de Mortiere. Bijzonderheden: Mission Public Relations is Jéan van Oorschot: niet meer en niet minder. Met een groot netwerk binnen Zeeland en zakelijke contacten binnen Nederland. Mission Public Relations kan de gehele organisatie of een gedeelte daarvan uit handen ne men. Wat is er zo bijzonder aan Hoe kom je in contact met al ling van projecten. ver in the picture te zetten én er- niet te ver vooruit te kijken. Geluk- deze stoel? die beroemde mensen, die u no- voor te zorgen dat de beoogde kig zijn, gezondheid van familie en De vrijheid, de afwisseling en het in- dig heeft voor uw evenementen? Is uw bedrijf vernieuwend? boodschap wordt gecommuniceerd. vrienden zijn het belangrijkst. Daar- tensieve contact met opdrachtgevers Dat gaat via diverse contacten met Door het bijhouden van vaklitera- Dat is de uitdaging! naast probeer ik altijd dicht bij me en relaties zorgen ervoor dit werk onder andere artiesten- en sprekers- tuur en het bezoeken van branche- zelf te blijven en met plezier te wer- nooit saai wordt. bureaus, en' relaties binnen mijn ei- - gerichte beurzen en workshops blijf Waar gaat het meeste tijd in ken en te leven, waarbij het ontmoe- gen netwerk. ik op de hoogte, van de ontwikkelin- zitten, organiseren of het ten van inspirerende mensen een be- Op welke stoelen heeft u gen en vernieuwingen in de voeren van secretariaten? langrijk ingrediënt is. Wel lijkt het hiervoor gezeten? Is dit een goede tijd voor branche. Afhankelijk van de doelstel- Dat scheelt wel eens per jaar, maar me leuk om mijn kennis op een ge- Via diverse functies ben ik begin ja- evenementen en congressen? ling van het evenement en de wen- gemiddeld is de verhouding fifty-fif- geven moment over te dragen aan ren negentig bij het toenmalige In- Evenementen en congressen zullen sen van de opdrachtgever worden ty. andere mensen die zich bezig hou- novatie Centrum Zeeland (nu Syn- altijd blijven bestaan. Ze zijn name- nieuwe of verrassende elementen in- den met de organisatie van bijeen- tens) terecht gekomen, waar ik via lijk een krachtig communicatiemid- gebracht. Wat betekent u voor het bedrijf? komsten of aan studenten door bij- het secretariaat van de Kwaliteits- del om een bepaalde boodschap uit Alles. Ik ben het bedrijf. Het is een voorbeeld workshops of gastcolleges kringen Zeeland de liefde voor het te dragen en om relaties aan je te Waarom moet ik een evene- bewuste keuze geweest om zelfstan- te gaan geven, organiseren heb ontdekt. Na de or- binden. Wel zie je een verschuiving ment bij u laten organiseren? dig zonder personeel te blijven. Af- ganisatie van de eerste Zeeuwse in de invulling van bijeenkomsten. Met name de persoonlijke en maat- hankelijk van het evenement scha- Waar krijgen ze u Kwaliteitsdagen ben ik me verder Back to basic, zinnenprikkelend, in- gerichte aanpak, de kennis van de kei ik voor bijeenkomsten wel een deze stoel voor uit? gaan specialiseren in het organiseren tensievere beleving, persoonlijke be- markt, het inlevingsvermogen en de aantal professionals in. Samen zor- Voor een strandwandeling, een van bijeenkomsten en heb ik mijn nadering en maatschappelijk verant- opgedane ervaring maken Mission gen we dan voor een hoogwaardige mooie film, lekker eten met een kennis over en mijn netwerk bin- woorde bijeenkomsten voeren mo- Public Relations een waardevolle invulling van het evenement. Hier- goed glas wijn of een feestje met nen deze branche uitgebreid. Van- menteel de boventoon. Bovendien partner bij het organiseren van bij- bij valt te denken aan locatie, cate- vrienden ben ik altijd te porren! daar uit ben ik tien jaar geleden hoeft een dalend budget zeker niet eenkomsten en evenementen. Door ring, Echt- en geluidstechnici, ont- voor mezelf begonnen. ten kosten te gaan van de kracht van een gedegen voorbereiding en het weipers, beveiliging, fotograaf, deco- Op vakantie naar? een evenement. Samen op zoek samen goed nadenken over ieder on- rateurs enzovoorts. Met het gezin en de tent naar Wat is er zo leuk aan het gaan naar innovatieve, creatieve en derdeel van de bijeenkomst waarbij Zuid-Frankrijk is voor ons nog organiseren van evenementen? originele oplossingen kunnen juist de doelgroep en de doelstelling Lijdt u onder de recessie? steeds het ultieme vakantiegevoel. De creatie van het geheel. Samen leiden tot zeer verrassende elemen- nooit uit het oog verloren wordt, Nee, gelukkig niet. Door de secreta- De sfeer, de geluiden en de geur met de opdrachtgever de doelstel- ten. komt een bijeenkomst tot stand die riaten en een aantal terugkerende en van de mediterranee zorgen voor to ling van een evenement nauwkeu- als een goede handschoen om het zelf geïnitieerde evenementen is de tale rust en ontspanning. Daarnaast rig omschrijven en vandaar uit alle Ik zou Zeeland ook in de winter bedrijf heen past. Alleen dan is een basis sterk. ga ik ieder jaar met een aantal vrien- onderdelen zodanig op elkaar af- niet kunnen missen omdat.... evenement geslaagd. Er wordt dus den een paar dagen lekker skiën. Na- stemmen dat het beoogde rende- ik een Zeeuw in hart en nieren ben. niets aan het toeval overgelaten. Wanneer komen we uit tuurlijk heb ik wel een heel wensen- ment wordt behaald. Mission Public Ik zou Zeeland nooit willen missen, deze crisis? lijstje van landen die ik graag nog Relations kan hierbij het gehele tra- dus ook in de winter niet! Vooral Hoe is het om als communicatie- Goede vraag. Helaas weet ik het ant- eens zou ontdekken. Maar of dat er ject begeleiden en de coördinatie het water trekt me enorm aan. Mijn deskundige in de spotlights woord niet, maar ik heb goede ooit van komt? De tijd zal het le- tussen alle betrokken partijen verzor- kantoor ligt op tien minuten te staan? hoop op betere tijden. ren... gen. Elke bijeenkomst is uniek en loopafstand van het strand. Ik ben Behalve dat ik enkele bijeenkom- moet perfect en projectmatig voor- daar vaak te vinden. Het is een fan- sten 'voorzit', werk ik tijdens evene- Wat is uw ambitie? bereid worden zodat het juiste ge- tastische plaats om je gedachten menten juist zoveel mogelijk achter Hoogdravende doelen voor de toe- voel, de beoogde boodschap en het even de vrije loop te laten en om na de schermen. Het is de kunst om tij- komst heb ik niet. Ik vind het be- gewenste resultaat worden behaald. te denken over de creatieve invul- dens de bijeenkomst de opdrachtge- langrijk om in het nu te leven en i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71