Onderweg naar nieuwe bestemmingen nieuwj aarswens c Ruim 700 genodigden hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Kamer van Koophandel Zudwest-Nederland om elkaar op 11 januari het beste voor 2010 toe te wensen in het nieuwe economi sche centrum van Zeeland, dat Middelburg én de provincie op de we reldkaart plaatst: Mini Mundi en Voetbal Experience. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - In zijn nieuwjaars toespraak benadrukte voorzitter Chris Rutten dat men zich moet realiseren dat, hoewel er sprake van econo misch herstel, dit nog broos is en dat ondernemers wel eens nieuwe wegen moeten inslaan om in de race te kun nen blijven. Het Schakelteam van de Kamer van Koophandel heeft al dan niet in samenwerking met werkgever sorganisaties, vakbonden en andere partners inmiddels zo'n 400 onderne mers die in slecht weer zaten, daar weer uitgeholpen. 'Snel Schakelen' is daarbij het motto. drijventerreinen. Maar in 2010 geeft Zeeland zijn visitekaartje af aan de we reld. De Koningin viert haar veijaar- dag hier en de Giro d'Italia en de Tour de France doen onze provincie aan. U heeft bij binnenkomst uw visi tekaartje afgegeven. Onze 'Metro' zorgt ervoor dat u daarmee vandaag al 'Onderweg naar nieuw bestemmin gen' kunt gaan!" Moed en Durf "Rust, ruimte en het mooie weer zijn niet voor iedereen redenen om in Zeeland te wonen. Bevolkings- krimp is al in Zeeuws-Vlaanderen een feit. Daarom moeten wij over on ze grenzen heen kijken. Dat getuigt van moed en durf], aldus Chris Rut- ten. "Inmiddels werkt al 40% van de Zeeuwse beroepsbevolking buiten de eigen gemeentegrenzen. Om zo goed mogelijk te kunnen inspelen op de ac tuele en toekomstige situatie, werkt de Kamer van Koophandel nauw sa men met de vier grootste Zeeuwse steden en de provincie Zeeland op het gebied van woningbouw en be- Prijs Nadat de 'Goeroes zonder Grenzen' op ludieke wijze voorbeelden van die nieuwe wegen hadden toegelicht, stond de traditie weer centraal. De prijs Creatief Ondernemerschap werd voor de 28e keer uitgereikt. Glashan- del Moerstee uit Kapelle is dit jaar de creatiefste ondernemer van Zeeland. In ruim dertig jaar tijd is het bedrijf uitgegroeid tot een landelijke speler, die ondanks de economisch wat min dere tijden in 2006 een nieuw bedrijf spand heeft gebouwd en in 2009 fors investeerde in een oven voor het har den van glas, waarvan er maar zes in Nederland zijn. De andere twee geno mineerden waren woonwinkelcombi natie BinnenUit uit Heinkenszand en Traas Ongediertebestrijding uit 's Gra venpolder. Na het officiële gedeelte was het gloednieuwe Voetbal Expe rience het toneel van het informele slot van de netwerkbijeenkomst. of bev-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69