Ondernemers bouwsector inspireren en helpen elkaar bouw 05 De bouwsector heeft te lij den onder de economische crisis. De huizenmarkt stagneer de, bouwprojecten werden afge blazen en huiseigenaren stelden die verbouwing toch maar even uit. Tijd om de handen ineen te slaan vonden Ronald van der Hart van Moerstee glasspecialist in Kapelle, Wieland Zwemer van WBU in Grijpskerke en Jan van Keulen van Natuursteenhuis in Goes. Samen begonnen ze de net- werkgroep voor de bouw: Onder-^ nemers in Zeeland. "Laten we el kaar helpen en inspireren. Laten we nu eens zeggen: 'Kom op joh, de crisis is maar tijdelijk van aard"', stelt Van der Hart. door Dennis Rijsbergen KAPELLE - De netwerkgroep be staat nu een jaar. En zonder er al te veel ruchtbaarheid aan te geven is de groep uitgegroeid tot een club van zestig Zeeuwse leden die op de een of andere manier in de de bouw- en af bouw werkzaam zijn. "Je moet dat heel breed zien. Er zitten aannemers bij, stukadoors, vloerenleggers, maar ook projectontwikkelaars, makelaars, hypotheekadviseurs, architecten, men sen uit de uitzendbranche en zelfs ho veniers. Als het maar bouwgerela- teerd is. Doel is om samen tot een ho ger plan te komen, elkaar de bal toe te spelen en elkaar te informeren en inspireren." Onlangs was de vijfde" en laatste bij eenkomst van dit jaar. Die was bij de Jonge Parket in Kapelle. Tijd voor de drie initiatiefnemers om terug te blik ken. Een groot succes, is het unanie me oordeel. "Dat we in zo'n korte tijd zoveel leden zouden hebben, dat hadden we van tevoren ook niet ver wacht. Blijkbaar voorziet de netwerk groep in een behoefte", stelt Van der Hart. "Er kan na het eerste jaar in elk geval gesteld worden dat de doelstel lingen ruimschoots overtroffen zijn. Er zijn al mooie orders tot stand geko- Los initiatief De netwerkgroep Ondernemers in Zeeland is een los opgezet initiatief. "Allereerst vragen we geen contribu tie. Dat vonden we heel belangrijk. Een contributie werpt toch drempels - z£l Coljouw Rademaker V E RH UI ZIN G EN Projectverhuizingen Verhuizingen in binnen- en buitenland Archïefopslag Antiekvervoer Meubelopslag Overzeeverpakkingen 2)e zolgzotne veditiheWsinds 1886 Kuipersweg 23/25, 4338 PH Middelburg 0118 - 626 649 De Roterij 17, 4328 BB Burgh-Haamstede 0111 -650 165 Verrijn Stuartweg 26, 4462 GE Goes 0113 - 227 062 Ambachtsstraat 20, 4538 AW Temeuzen 0115-617 840 www. ca Ijo u w-ra d erna ker.nl Ronald van der Hart, één van de initiatiefnemers van de netwerkgroep voor de Zeeuwse bouwbranche. op voor kleine zelfstandigen. Boven dien willen we ook medewerkers van bedrijven in de groep hebben. Verder is er geen bestuur. Ik ben samen met Jan van Keulen en Wieland Zwemer het aanspreekpunt. We kennen elkaar al langer, en regelmatig spraken wij af om eens op een informele manier bij te praten. Het leek ons leuk om dat te blijven doen, maar dan in een wat gro tere groep. Het is nuttig om in con tact te komen met anderen en zodoen de je netwerk uit te breiden. Zo is de netwerkgroep ontstaan. We willen de groep dan ook graag zo vrijblijvend mogelijk houden. Daarmee houd je de groep toegankelijk voor iedereen of je nu een goed lopend bedrijf hebt of een minder goed draaiende zaak." De netwerkgroep komt vijf keer per jaar op een vrijdagmiddag bijeen bij een van de deelnemende bedrijven. "Dat bedrijf zorgt dan ook voor de hapjes en de drankjes en geeft een kor te bedrijfspresentatie. Daarna wordt er genetwerkt. Zeker in deze tijd is het hebben van de juiste relaties een belangrijk hulpmiddel bij het doen van zaken, met name ook in het Zeeuwse", stelt Van der Hart. "Tij dens het netwerken leer je al die men sen uitje eigen branche kennen. We tippen elkaar voor opdrachten. Zo raakte een vloerenlegger aan de praat met een aannemer die bezig was met een groot bouwproject. 'Ik wil wel een offerte', zei die aannemer. En uit eindelijk heeft hij de opdracht ook aan de vloerenlegger gegund. Zo zijn wel meer orders ontstaan. Je merkt datje bedrijven leert kennen waarvan je niet wist dat ze bestonden." Extra klanten Ook Van der Hart heeft aan den lijve ondervonden dat de netwerkgroep extra klanten oplevert. Zelf is hij werkzaam bij Moerstee glasspecialist in Kapelle. "Een van de leden vertel de tijdens een bijeenkomst dat hij mensen wist die op zoek waren naar een glazen deur. Die mensen hebben wij vervolgens benaderd en uitgeno digd om naar onze showroom te ko- Foto: Denvon Media men. Ze waren heel enthousiast." Maar de netwerkgroep is meer dan el kaar opdrachten toespelen, benadrukt Van der Hart. "We willen elkaar ook inspireren. En, ook heel belangrijk, el kaar helpen. Als je als ondernemer er gens mee zit, als je vragen hebt, dan stel je die makkelijker aan mensen de je kent en die misschien wel hetzelfde hebben meegemaakt. We zien de net werkgroep dus ook als een stukje maatschappelijke betrokkenheid. De leden van de netwerkgroep ko men uit heel Zeeland. En nieuwe le den zijn van harte welkom om zich aan te sluiten, zegt Van der Hart. Die kunnen zich aanmelden via de site w ww. ondernemersinzeeland. nl Bij grote bouwprojecten kunnen leden van de netwerkgroep elkaar opdrachten toespelen. Foto: Denvon Media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67