Knappe kranen Gezocht: de ideale klusmarkt BI BI BI BI BI Hot! Kristal Digitaal Waterstraal met licht - Bijna onzichtbaar De tijd dat we allemaal een standaardkraan in onze keuken en badkamer hadden, is voorbij. Door de enorme keuze in designkranen is er tegenwoordig voor elke smaak een knappe kraan te vinden. door Suzanne Dijkstra binnen buiten Aankooptips fj| v - Quooker. De heetwaterkraan is volgens hon derdduizenden mensen een on misbaar item in hun keuken. Geen gedoe meer met fluitketels en wa terkokers, want uit deze kraan komt direct gloeiend heet water. Quooker is de bekendste. De Com bi heeft een reservoir met boiler in het keukenkastje die zorgt Voor ko kend én handwarm water. De kraan is voorzien van een kinder- veilige sluiting en de straal bestaat uit druppeltjes, waardoor je je hand snel terug kunt trekken en je niet brandt. Andere heetwaterkra- nen zijn de Red van Grohe en de Hot Box van WaterCool. www.quooker.com www.watercool.nl www.grohe.nl Een kraan als een kristal. Dat is de gedachte achter de Supernova van Dornbracht. Daar doet de kraan in de verte ook aan denken dankzij zijn vlakken en facetten. Met de naam Supernova verwijst Dorn bracht naar het oplichten van een ster bij haar explosie. Een flitsende knaller is uitvoering Champagne, met een extra hoog- glanzend oppervlak in een lichte goudkleur, bestaande uit een laag van 22-karaats goud. Het ontwerp is van Sieger Design. Voortbordurend op het Superno va-idee is een hele badkamer sa menstellen in dezelfde stijl. Bij voorbeeld als een watereiland met bad, douche en wastafel bij elkaar. De douche heeft dezelfde vorm als de kraan, alleen is hij uiteraard ve le malen groter. We kennen kranen met een leer tje ofhipper: keramische schijven. Maar dat verbleekt bij het nieuw ste snufje op kranengebied: de digi tale kraan. Bijvoorbeeld de bad en keukenkranenserie Ondus van Grohe. Met een aanraking op de knop begint het water direct op de voorgeprogrammeerde tempera tuur te stromen en op de juiste straalsterkte. Met de afstandsbedie ning is het mogelijk met één druk op de knop de sensatie van een waterval of een regenbui te erva ren. Ook is er een programma voor het wassen van gezicht en handen en voor tandenpoetsen. Vanaf februari is de Rain Brain van Hansgrohe te koop. Deze kraan met een touchscreen in de muur geeft zelfs sfeervolle muziek via een mp3-speler. Volgens kranenmaker Hansa moet niet alleen de kraan zelf er mooi uitzien, ook de waterstraal mo.et 'een belevenis voor alle zintuigen' zijn. De Hansalatrava is op het eer ste gezicht een simpele, fragiele kraan. Tot je hem aanzet. De straal is diagonaal en vlak. Bovendien is de watertemperatuur af te lezen aan gekleurde lampjes op de kraan. Ook heeft Hansa de Canyon, een kraan met ledverlichting. Heel apart en je hebt nog extra licht in de douche of bij de wastafel ook. Wie helemaal van apart houdt, kiest voor een kraan met een met de hand gemaakte, glazen schaal. Liefhebber van minimalistisch? Kies dan voor een inbouwkraan. Geen uitstekende kraan meer in de douche, want alleen een afdek- plaat en bedieningsknop zijn zicht baar. Dat is erg handig in kleine doucheruimten. Hansgrohe levert ze bijvoorbeeld in ronde en vier kante vorm. Helemaal strak is de inbouwkra- nenserie Axor Starck van ontwer- per Philip Starck. Alle elementen (douchekraan, planchet en luid sprekers) hebben dezelfde vierkan te vorm van 12 bij 12 centimeter, zodat ze in een rechte lijn in de badkamer kunnen hangen. www.hansanederland.nl www.hansgrohe.nl www.dornbracht.nl www.groheondus.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl zaterdag 16 januari 2010 Digitale Ondus van Grohe. foto's PR Inbouwserie Axor Starck. Let op het doel van de kraan en de functionaliteit. Kies bijvoor beeld voor een antikalkmondstuk •- of een keramisch binnenwerk. Hoe waterbesparend is de kraan? Een standaardkraan verbruikt zo'n 13 liter water per minuut. Dit is bij een wastafelkraan niet nodig, terwijl in de keuken juist maximale doorstroom handig is. Welk design? Strak, nostalgisch, minimalistisch? De meeste mer ken hebben verschillende stijlen. Zelf installeren of laten doen? Bij nieuwbouw laten doen, omdat lei dingen moeten worden doorge spoeld. Een kraan vervangen, kun nen mensen vaak zelf. Laat de vak man inbouwkranen installeren. Dornbracht Supernova. Rain Brain van Hansgrohe. Hansa Canyon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37