Wat is er te doen? reizen@wegener.nl i :"i reizen 024-3650360 Zaterdag 16 januari 2010 Braziliaanse sferen invullen. Het thema astronomie zien we terug in de versiering van de praalwagens en in de kostuums van de deelnemers. De wagens zijn versierd met zon, maan, ster ren en planeten. De deelnemers dragen stervormige hoeden en er komen veel swingende astronau ten en buitenaardse wezens langs. De ruimtewezens van de Grupo Fd- brica de Sonhos lijken wel recht streeks afkomstig uit een ruimte veer. In hun zilverkleurige kos tuums lopen ze enigszins wezen loos over straat. Ze komen pas tot leven als Let's get loud van Jennifer Lopez uit de speakers klinkt. Andere groepen hebben minder met het thema en lieten zich door het Braziliaanse carnaval inspire ren. Hun praalwagens zijn versierd met bloemen en veren in plaats van sterren. De dansers dragen fel gekleurde kostuums en geen ruim- tepakken. De dames van samba school Os Cariocas, die tijdens de generale repetitie nog een winter jas droegen, doen hun pasjes nu in bikini en op hoge hakken. De felge kleurde verentooien op hun hoofd bewegen ritmisch, terwijl ze over de boulevard zwieren. De mannen van hun slagwerkgroep horen we al van ver aankomen. Zelfs voor een stijve Hollander is het onmo gelijk stil te blijven staan op de vro lijke trommelmuziek. Os Cariocas is gevestigd in een buurt waar veel Brazilianen wo nen. Ze vinden zichzelf dan ook de meest Braziliaanse samba- »- school van Madeira. Vandaar hun naam Cariocas, de bijnaam van de inwoners van Rio de Janeiro. De optocht eindigt op het plein voor het stadhuis, waar het gezel lig druk is. De bomen hangen er vol sfeerverhogende lampjes en vanaf een groot podium klinken lekkere dansnummers voor de after party. De meeste deelnemers van de optocht gaan echter naar huis. Veel sambascholen doen de komende dagen mee aan optoch ten op buureiland Porto Santo en de dansers willen nog wat energie overhouden. Ook de 23-jarige be roepsdanseres Liliana, gekleed in minibikini en rillend van de kou, houdt het voor gezien. „Ik kijk het hele jaar uit naar de optocht", zegt ze. „Dit is mooier dan kerst en leu ker dan mijn verjaardag, maar nu ben ik moe. Ik heb net 2,5 uur ge danst. Ik ga naar huis." Over drie dagen wordt de optocht nog eens dunnetjes over gedaan. Dan doen er geen sambascholen mee, maar is de rest van de bevolking aan de beurt. Niet alleen de deelnemers aan de optocht, maar ook het pu bliek is dan verkleed als non, pries ter of verpleegster. De verkleedpartij is ook satirisch bedoeld. Vaak wordt de spot gedre ven met bekende personen als Cristiano Ronaldo (afkomstig van Madeira) en president Jardim. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl SPANJE PORTUGAL ATXANTISO 1 Funchal: struin door het oude cen trum en ga naar de Mercado dos Lavradores. Op deze overdekte markt kun je onbeperkt exotische vruchten proeven. Neem de kabel baan naar Monte en bezoek de bo tanische tuin en de kerk Nossa Sen- hora do Monte. foto boven: De Mercado dos Lavradores, de overdekte groente-, fruit- en vismarkt in Funchal. foto GPD foto onder: De natuur op Madeira is prachtig omdat het eiland geen extreme weersomstandigheden kent. foto Hennie Keeris MAROKKO P. Ruïvo A 1862 m Ponta do Sol Funchal Buiten Funchal: Rijd naar de Pico do Arieiro en loop naar het hoog ste punt van het eiland, de Pico Ruivo (1.861 m). Maak een wande ling of meerdaagse trektocht langs levadas, de 2.000 kilometer lange irrigatiekanalen waardoor water van het natte hooggebergte naar de kust stroomt. Q www.madeiratourism.org Porto Moniz Madeira Ponta de Sao Laurengo Santana -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25