PZC Felicitatiegolf bij Moerstee Kapelle 'Dottervergunning Charmeoffensief Goes is onzeker' van Antwerpen Blof ontvangt trofee Glasspecialist Moerstee MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 'Als ik de kans krijgga ik, al kan ik natuurlijk huis en haard niet zo maar achterlaten' Aardbeving verwoest Haïti Kabinetscrisis bezworen Leers verlaat Maastricht In de gemeenten Noord- Beveland en Terneazen krijgen de basisscholen fietshelmen. Voorpremière nieuwe millen niumfilm 'De vrouw die met vuur speelde' in Cinecity. Besloten gemeenteraads vergadering in Hulst over standpunt o'ntpoldering. Nationale voorleesdagen voor kinderen die zelf niet kunnen lezen. Dutch Open supercross motorsport in de Coese Zeelandhallen. Recordaantal spinners in Burgh-Haamstede voor het Sophia kinderziekenhuis. VIDEO VAN DE WEEK 12 zaterdag 16 januari 2010 Marcel van der Moere: „Zo'n prijs doet wat met je bedrijf." foto Willem Mieras Zeker dertig keer per dag wor den Marcel van der Moere en zijn medewerkers van Moer stee Glasspecialist in Kapelle ge lukgewenst met de Prijs voor Creatief On dernemerschap die het bedrijf deze week heeft gewonnen. „Het is waanzinnig, al die felicitaties", zegt Van der Moere. „Het leuke is: ze komen van bedrijven die be langrijke klanten voor ons zijn, maar ook van particulieren die hier een nieuw ruit- Opgericht in 1978 Gevestigd in Kapelle 27 medewerkers Producten: deuren, ramen, tafels, trappen, vitrines, spiegels, douche- en badcabines en glaswerk voor luxe jachten Winnaar van de Prijs voor Creatief Onder nemerschap 2010 van de Kamer van Koop handel je voor het wc-raam komen halen." De gelukwensen worden in dank aan vaard, maar voor de verdere ontwikke ling van Moerstee is het misschien nog belangrijker dat sinds deze week aanvra gen voor prijsopgaven binnengekomen van bedrijven die tot nu toe niet in het klantenbestand zaten. Van der Moere: „Je ziet het, zo'n prijs doet echt wat met je. Publiciteit werkt." De glaswereld in Nederland is klein en overzichtelijk. „Er zijn zo'n zeshonderd glasboeren met gemiddeld tien werkne mers. Wij willen ons van andere bedrij ven onderscheiden door zoveel mogelijk zelf te doen en daarmee alle fasen van het productieproces in huis te hebben." Daarom stak Moerstee vorig jaar een mil joen euro in een eigen hardingsoven, waarin de structuur van glas door verhit ting wordt veranderd om het geschikt te maken voor toepassingen als glazen deu ren. Van der Moere: „Vroeger moesten we ons glas in Rotterdam laten harden. Daar wilden we van af" Dat soort investerings beslissingen wordt bij Moerstee niet al leen aan de bank voorgelegd. „Zoiets moet je ook goed met je eigen mensen be spreken, want zij zijn degenen die de nieuwe apparatuur bedienen. Dat bete kent dat ze zich erin zullen moeten be kwamen en dat moeten ze natuurlijk wel zien zitten. Die vraag heb ik aan ze voor gelegd. Gelukkig hebben we genoeg me dewerkers die met computers en nieuwe technieken weten om te gaan." Om de investering zo goed mogelijk te la ten renderen, breidt Moerstee het assorti ment uit met producten die eerst niet werden gemaakt, zoals hardglazen klapra- men, waarbij de scharnieren rechtstreeks aan het glas worden bevestigd. Van der Moere is zich er terdege van be wust dat de prijs van de Kamer van Koop handel nadrukkelijk ook een onderschei ding is voor zijn medewerkers. Die delen dan ook in de vreugde. Dinsdagmorgen was er taart in het bedrijf Later deze maand wordt uitgebreider gefeest. reacties: 556 Woonwijk voor leden rotaryclub is belachelijk 89% oneens 11 1. Zoon Sem voor Paskal Jakobsen 2. Veilig schaatsen in Zeeland 3. Nederland kan voorbeeld nemen aan Belgisch onderwijs IN BINNEN-EN BUITENLAND QUOTE VAN DE WEEK Dick van Rienderhoff wil helpen in Haïti, het geboorteland van zijn kinderen Minister Ab Klink (Volksgezondheid) overweegt het Admiraal De Ruyterzie- kenhuis in Goes geen vergunning te ge ven voor een dottercentrum. Klink vindt dat een dottercentrum niet al leen goed bereikbaar moet zijn, maar ook voldoende operaties moet verrich ten om de kwaliteit op peil te kunnen houden. En dat kan niet met een twee de dottercentrum in Zeeland. Weer eens wat anders, tus sen alle gouden en platina platen aan de muur: de hoes van Umoja, groter dan tientallen andere platen hoezen. Blofleden Peter Slager, Bas Kennis, Paskal Jakobsen en Norman Bo- nink nemen in Middel burg de trofee voor het bes te album van de jaren nul (2000-2009) in ontvangst. Antwerpen zal de banden met Zee land aanhalen. Nu de Raad van State heeft beslist dat de Westerschelde kan worden verdiept, vinden wij dat dit ook moet gelden voor de betrek kingen met onze buren, zegt haven- voorzitter Marc Van Peel. Antwerpen wil samen met Zeeland werken aan een klimaat waarbinnen niet langer over en weer verwijten worden geuit. Haïti is zwaar getroffen door een aardbe ving. Voorzichtige schattingen gaan uit van tienduizenden doden. Het grootste deel van de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince ligt in puin en as. Vanuit de hele wereld zijn reddingswerkers, speurhonden, medi cijnen, voedsel en drinkwater gestuurd. Het kabinet verkeert deze week in zwaar weer, nadat premier Balkenende een deel van het Irak-rapport van de commissie-Da- vids betwist. De PvdA is woedend. Een compromisbrief, waarin staat dat het kabi net het rapport-Davids 'leidend laat zijn' bij een terugblik op 'Irak', brengt redding. Burgemeester Gerd Leers van Maastricht is opgestapt, nadat hij de steun van een meer derheid in de gemeenteraad is kwijtge raakt. Leers komt in moeilijkheden na een privé-investering in een vakantiepark in Bulgarije. Hij zou daarbij de voor hem gel dende gedragscode hebben geschonden. MAANDAG 11 JANUARI DINSDAG 12 JANUARI WOENSDAG 13 JANUARI VRIJDAG 15 JANUARI ZATERDAG 16 JANUARI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 186