Zeeland PZC De Cloedt blij met Raad van State 'Brandweerlieden, zoek nieuwe collega's voor korps Sluis' Raadsdebat in Hulst blijft besloten ZF E WS -VLA AN D EREN 22 en 23 21 24 en 25 ONTPOLDERING 'Opsteker' in strijd tegen onder water zetten Hedwigepolder Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. 'Ik ben beschoten en mijn vrouw zit met angst thuis' Zaterdag 16 januari 2010 •Formulierenbrigade helpt Terneuzenaar bij invullen paperassen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf EMMADORP - Gery de Cloedt, eige naar van de Hertogin Hedwigepol der, is blij met de uitspraak van de Raad van State waarmee deze week de weg is vrijgemaakt voor de derde verdieping van de Wester- schelde. Hij ziet zich door de uit spraak gesterkt in zijn mening dat ontpoldering onnodig is. De Belg De Cloedt die de publici teit over het algemeen mijdt, heeft dit laten weten in een verklaring die gisteren is afgegeven door zijn zaakwaarnemer Hans Mieras. De Cloedt was één van de bezwaarma kers tegen de derde verdieping. En hoewel hij niet in het gelijk is ge steld door de Raad van State, heeft hij de uitspraak toch begroet als 'een opsteker'. Volgens De Cloedt valt in de uit spraak van de Raad van State na melijk te lezen dat de natuur geen enkele schade lijdt door de verdie ping. Het voornemen tot ontpolde ring staat officieel los van de derde verdieping, realiseert De Cloedt zich. Ontpoldering dient, stelt de rijksoverheid, ter compensatie van eerdere verdiepingen in de jaren zeventig en in i997-'98. De Cloedt bestrijdt dit standpunt. Hij baseert zich op de eindrappor tage Natuurcompensatieprogram ma Westerschelde 1998-2009 waar in staat dat 'uitgevoerde compensa tieprojecten' voor de tweede ver dieping (i997-'98) als voldoende kunnen worden betiteld. „Waar om", zo vraagt depoldereigenaar zich af, „moet er dan nog worden ontpolderd?" De rijksoverheid is inmiddels een zware procedure begonnen om de Hedwigepolder te kunnen ontpol- deren. Dit is aldus zaakwaarnemer Mieras zeker nog geen gelopen ra ce. De Cloedt is bereid alle juridi sche mogelijkheden te benutten. Van de 300 hectare grote polder heeft hij al 16 hectare op Vlaams grondgebied moeten afstaan. Mie ras: „De procedures daarover lo pen nog. Dit is nog niet onherroe pelijk." De Hedwigepolder 1904) is al decennia in handen van de fa milie De Cloedt. Gery de Cloedt die in Brussel woont en directeur is van de De Cloedt Group (onder meer actief in baggeren), heeft er zelf een veld voor paardenpolo- sport en een tweede huis. door Frank Cijsel SLUIS - De brandweer van Sluis kampt nog steeds met personele problemen. In de kernen Cadzand, Schoondij- ke en IJzendijke baart de bezetting vooral overdag grote zorgen. On danks verwoede pogingen in het verleden zijn die korpsen nog steeds niet op volle sterkte. Commandant Nico Moskie riep gisteravond in het Belfort van Sluis tijdens de jaarlijkse bijeen komst zijn manschappen daarom op zelf actie te ondernemen om nieuwe mensen te vinden. „We zoeken naar mensen die overdag beschikbaar zijn. Ik vraag u allen mee te werken aan die werving. Jullie zijn immers de beste ambas sadeurs van het brandweerwerk", sprak Moskie. In 2010 zal de kazerne in Sluis ver bouwd worden en in IJzendijke vindt een verbouw plaats. Daarnaast is besloten om een hoogwerker aan te schaffen, waar door het straks mogelijk wordt op hoog niveau hulp te verlenen. Aan het eind van de bijeenkomst werden verschillende leden we gens het behalen van diploma's in het zonnetje gezet. Daarnaast werden er onderschei dingen uitgereikt aan brandweer lieden die er een 25-jarig, 30-jarig of 35-jarig dienstverband op heb ben zitten. De onderscheidingen gingen naar Ab Francke (25 jaar), Jacky Bartelse en Rudi Oubrie (30 Jaar) en Roger Goossens (35 jaar). Kijk; voor tijden en locaties op wvvw.kno.oppunttaekomst.nl De brandweer Sluis hield gisteren de jaarlijkse avond. Er werden onderscheidingen uitgereikt en commandant Moskie riep de spuitgasten op actief nieu we brandweerlieden voor het korps te werven. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr HULST - De bijeenkomst op woens dag 20 januari van de Hulster ge meenteraad over de strategie inza ke het ontpolderingsdossier blijft besloten. De SP woont de bijeen komst niet bij. Met het CDA is de ze partij van mening dat het over leg openbaar zou moeten zijn. Dit gezien het belang van het onder werp en het feit dat er niet over personen wordt gesproken. De fracties lijken alleen steun te krij gen van de WD. Ook Progressief Hulst zou het debat liever in open baarheid voeren, 'maar we hebben nu eenmaal mewijn allen afge sproken om het op deze manier te doen', zegt fractievoorzitter Anne- lies Hegger. Ron de Kort (PvdA) en Ronnie Roctus (Algemeen Be lang Groot Hulst) hebben er geen moeite mee de bijeenkomst met de deuren dicht te houden. Ze be schouwen het overleg net als bur gemeester Jan-Frans Mulder als overleg 'met de benen op tafel'. Mulder wil de bijeenkomst ook be nutten om de koers uit te zetten voor andere kwesties; hoe gaat de gemeente de bevolkingskrimp te lijf en hoe kijkt de gemeenteraad aan tegen de grensoverschrijdende ontwikkelingsvisie Linieland van Waas. Het ministerie van Land bouw krijgt maandag 25 januari van de gemeente tijdens een open bare hoorzitting in het stadhuis van Hulst het standpunt van de ge meenteraad over ontpoldering te horen. J Vraag naar de voor- NK waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsioterij. www.oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 161