Van de Linde wint eindejaarsquiz Telefonisch spreekuur van de krant voor lof of kritiek, wensen en tips Kroes en Leers, wereld van verschil i'm". K Even Edith Postvak In zaterdag 16 januari 2010 EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Als ik dreig voer ik een dreigement ook uit ook. Dat was de goede op lossing van de einde jaarsquiz van de PZC. De uit spraak van de Vlaamse minister president Kris Peeters werd door bijna vierhonderd deelnemers goed geraden. Jan en Mar ja van de Linde uit Oostburg waren de gelukkigen. Zij wonnen de eerste prijs, een be drag van 2oo euro. „Mijn man verdient de meeste eer. Hij is geschiedenisleraar en sport man. De vragen in die categorieën heeft hij beantwoord. Ik ben meer van de vragen over 'show en enter tainment', zei winnares Marja van de Linde. Jan vond het de moeite waard om er eens goed voor te gaan zitten, want hij had gezien dat het niet zo'n gemakkelijke quiz was. „Het is toch een aanlokkelijke prijs. De eindejaarsquiz is een prettige manier om een jaar te her beleven. Dat vindt P. den Herder uit Mid delburg, die op de tweede plaats eindigde. Hij ontvangt een bedrag van too euro. Den Herder heeft er samen met zijn vrouw een avondje aan ge spendeerd. „Op een gegeven mo ment plakten we de letters achter elkaar, en dachten we het te we ten, maar we werden toch op het verkeerde been gezet." De derde prijs viel in Heinkens- zand bij Jaap en Lucie Nijsse. Het zijn puzzelaars en de eindejaars quiz is al jarenlang vast onderdeel in hun kerstvakantie. Ze hebben een beproefde strategie. „We proberen zoveel mogelijk ant woorden direct te geven, terwijl mijn vrouw de vragen opzoekt, waarop we het antwoord schuldig moeten blijven. Inderdaad, net als bij Twee voor Twaalf", zegt Jaap Nijsse. Binnen een uur waren ze eruit. „Maar dat betekent niet dat het te gemakkelijk wasi Integen- deel, zonder internet waren we niet ver gekomen." Zij krijgen 50 euro op hun reke ning gestort. De vraag van de nieu we burgemeester van Schou- wen-Duiveland was lastig. „Kijk, als er nu gevraagd was hoe hij heet, dan had ik direct het goede antwoord kunnen geven, maar niet over de datum van zijn instal latie." Er is geaccepteerde belan genverstrengeling en belan genverstrengeling. In de politiek althans. Daaraan moest ik denken toen ik las dat Eu roparlementsleden onvoldoende overtuigd waren van de kennis en ambitie van Neelie Kroes als EU-commissaris in de ict-sector. In de hoorzitting deze week kreeg werd ze te licht bevonden en moet zij haar huiswerk overdoen. De verklaring van de commissie dat ze niet voldeed was niet geloof waardig. Kroes moet als liberaal boeten, omdat eerder een chris ten-democraat en socialist in de problemen kwamen. Deze reactie kwam niet alleen van haar partijge noten, maar ook van een socialist, PvdA-woordvoerster Merkies. 'Haar politieke kleur heeft een rol gespeeld'. Het belang van de partij mag zwaarder wegen dan de kwali teiten van een politicus. Het is de geaccepteerde belangenverstrenge ling. Met de andere vorm van belangen verstrengeling kwam burgemees ter Gerd Leers deze week hardhan dig in aanraking. Hem werd de wacht aangezegd, omdat hij on handig had geopereerd met zijn Bulgaarse vakantiewoning en een brandweerauto die hij aan de Bul garen had beloofd. Het was einde verhaal voor hem. Belangenverstrengeling betekent dat iemand meerdere belangen dient, die invloed op elkaar kun nen uitoefenen. Daardoor komt de integriteit in het geding. 'Zelfs als er geen daadwerkelijk bewijs is van beïnvloeding van het ene be lang door het ander.' Leers moest vertrekken omdat de meerderheid van de gemeenteraad vond dat hij zijn positie had mis bruikt. De Europese politici, in dit geval de socialisten en christen-de mocraten, hebben niets te vrezen, want het is normaal om misbruik te maken van het partijbelang. De geaccepteerde belangenverstrenge ling hoort bij het politieke spel. Kroes is daar de dupe van gewor den Dat is het typische, politieke spel dat weinig verheffend is. De PZC houdt dinsdag (19 januari) en woensdag (20 januari) van 18.00 tot 19.00 uur een telefonisch spreek uur. Het telefoonnummer is: 0118-434001. Het team van de hoofdredactie, de lezersredacteur en enkele verslaggevers probeert alle vragen en opmerkingen te beantwoorden en zit klaar om tips en adviezen, lof of kritiek te krijgen. Enige jaren geleden is de PZC overgestapt van groot formaat naar tabloid. In de periode na de omschakeling hield de redactie regelmatig een telefonisch spreekuur. We vroegen ons af of we met de vernieuwde PZC wel op het goede spoor zaten. Het leverde honderden telefoontjes op. Met de eerder verkregen mails en brieven konden we opmaken dat het formaat handig is, maar dat de kleine PZC nog wel enkele aanpassingen kon gebruiken. Recent hebben we een bescheiden ingreep doorgevoerd. We zijn benieuwd naar uw erva ringen daarmee. Opmerkingen van geheel an dere aard zijn ook welkom. Telefonisch spreekuur: 0118-434001, dinsdag en woensdag van 18.00 tot 19.00 uur. Jan van de Linde, winaar van de PZC-eindejaarsquiz. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15