Spelen 33 samen naar de dinidown willen zijn Romantisch Valentijns weekend aan de kust Valentijns Wellness Arrangement Krokus Familie Arrangement Winter Walking Arrangement vanaf 99,00 per persoon. Op zondag 14 februari is dit arrangement ook boekbaar in combinatie met een toegangsbewijs voor'Het grote gedichten cabaret' van John Alfredo en Rudolf Krabbendam. De arrangementprijs komt dan op I 16,50 per persoon. 85,00 per persoon. Boekbaar op 12, 13 en 14 februari 2010. Het arrangement is inclusief: Hotstone-massage 25 minuten Chocolade-lichaamspakking 25 minuten 1 Parafine handpakking Gebruik van alle Aquafaciliteiten zoals: zwembad, sauna en whirlpools. vanaf I 39,00 per persoon. Boekbaar vanaf 15 februari tot I april 2010. Kinderen van 2-12 jaar 50% korting op de arrangementsprijs. Het arrangement is inclusief: Twee overnachtingen inclusief uitgebreid ontbijtbuffet - Badjassenset 3 Gangendiner op de dag van aankomst Alle arrangementen zijn op basis van beschikbaarheid. Bij een éénpersoons bezetting bedraagt de meerprijs 45,00 per nacht. Kijk op onze website WWW. PAL AC E H of bel 071-3653016 niks om over de boarding te gaan hangen en haar aan te moedigen. Dan valt het zo op." En dat hoeft van beiden niet zo nodig. In Vancouver komen er twee nieu we kansen. Van Kerkhof komt op de eerste dag al in actie en vervol gens elf dagen later voor de A- of B-fmale, voor Wüst beginnen de Spelen op de tweede dag. Ze verdedigt dan op de drie kilo meter de olympische titel die ze in Turijn pakte. Dat wordt toch weer via tv naar Sanne kijken. Zeker als ze hoort dat het shorttracken om 17.30 uur Vancouver-tijd begint. „Dat is net de tijd dat ik moet eten en daarna laat ik me altijd nog even masseren. Ik kan niet een dag voor mijn wedstrijd van mijn pro gramma afwijken. Maar ik moet sowieso niet zo lang op een stoel tje gaan zitten. Dat is niet bevor derlijk voor mijn spieren. We zien elkaar wel In het olympisch dorp." Daar slapen ze beslist niet op de zelfde kamer. Van Kerkhof: „Ik zit bij de rest van de shorttrackers. Wij zijn met de relayploeg een eenheid, kennen el kaar door en door. Ik weet precies wie ik 's ochtends met rust moet laten en wie bij wijze van spreken een schop onder z'n kont nodig heeft." Wüst met een glimlach: „Maar waarschijnlijk zitten we met alle Nederlanders toch wel in één blok. Dat was in Turijn ook. Dus ik hoef maar even de trap te pak ken en ik ben zo bij Sanne." Is het puur toeval of is het eerder onvermijdelijk dat topsporters, zo als Wüst en Van Kerkhof, een rela tie krijgen? Er zijn in ieder geval le gio voorbeelden. Binnen de TVM-ploeg van Wüst zijn er al vijf, van wie Sven Kramer en Nao mi van As het bekendste koppel zijn. „Dat hoeft helemaal niet per se", vindt Wüst. „Anderzijds begrijp je als sporters elkaar wel beter. Als ik eindelijk eens een keer thuis ben en dan om half tien naar bed ga omdat ik moe ben, zal ik van San ne niet snel de vraag krijgen 'waar om'." Van Kerkhof: „Je kunt ook beter met de ander meeleven als het even tegenzit en we weten allebei dat stappen er niet inzit met oud en nieuw." Wüst: „De buitenwereld weet vaak niet wat er allemaal aan een prestatie voorafgaat en vooral niet hoe belangrijk het is om naar de Spelen te gaan. Een EK of WK is leuk, maar de Olympische Spelen is het doel. Daar doe je het alle maal voor." 12 Februari beginnen ze en voor beiden is dat een bijzondere dag. Van Kerkhof: „Dan is de openings ceremonie, mijn eerste Spelen. Maar ik zal daar niet bij zijn. Je moet dan uren staan en dat is niet goed voor mijn benen, want de dag erna moet ik al racen." Sporters die de eerste 48 uur na de opening in actie komen, mógen van NOCNSF niet eens naar de opening en dat geldt dus ook voor Wüst. Maar zij heeft een heel ande re associatie met die datum. Die gaat terug naar 2006. „Die 12e februari was de dag dat ik in Tu rijn olympisch goud won, de dag dat mijn leven veranderde. Voor die tijd was ik een nobody en in één klap was ik een bekende Ne derlander. Intussen ben ik daar wel aan gewend, maar toen kwam er in korte tijd heel veel op me af." zaterdag 16 januari 2010 voor geen goud willen missen." Hoewel ook Wüst nog niet aan stoppen denkt, verlangt zij al wel eens naar een 'normaal' leven. „Ik ben altijd maar weg. In april weet ik al waar ik in januari uithang. Na mijn carrière zou ik graag lerares worden - is mijn moeder ook. Ik wil graag mensen helpen en ze wat leren en ik vind het leuk om met kinderen een band op te bou wen. Dat zou ik dan een dag of drie in de week willen doen en daarnaast zou ik één dag clini- clown willen zijn. Dat lijkt me echt dankbaar en mooi werk." „Ik ging regelmatig naar Thialf Ik kom zelf ook uit het langebaan schaatsen, dus ik ging graag kijken naar de grote wedstrijden. Maar het was maar net voor welke dag we een kaartje konden krijgen. Ik stond dan altijd in een van de bochten. Tussen de feestende fans, ja. Maar ik was zelf niet in het oranje hoor. Niet omdat ik sporter ben, maar omdat het voor mij niet per se hoeft." Doordat hun wedstrijdschema's en trainingskampen totaal niet synchroon lopen, heeft Wüst haar vriendin nog nooit zien shorttrac ken - niet in het echt althans. Tij dens het olympisch kwalificatie toernooi deed Van Kerkhof met de relayploeg vlak na Wüsts win nende 1500 meter een aanval op het Nederlands record, dus dat was een kans. „Na alle plichtplegingen die bij mijn eigen race hoorden, heb ik het bij de kleedkamer op een groot scherm bekeken. Ik vond het Sanne van Kerkhof: „Je kunt beter met de ander meeleven als het even te genzit." vanaf 69,00 per persoon. Boekbaar in de maanden januari, februari en maart 2010. Het arrangement is inclusief: Eén overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet Badjassenset Winter wandelroute Na afloop van de wandeling staat er erwtensoep en roggebrood voor u klaar in ons restaurant. Ook is het mogelijk om dit mee te nemen tijdens de wandeling. haar vriendin zich plaatste voor de Spelen. „Ik ben niet zoveel in het buitenland als Ireen. Heerenveen is onze thuisbasis." Wüst won de 1500 meter en de drie kilometer, alleen de 1000 me ter ging een beetje de mist in. En daardoor was ze tot vlak voor dit interview behoorlijk sikkeneurig. Een frikadel speciaal met een bord friet deed wonderen. Maandag 25 januari mag ze boven dien nog in de herkansing. Met Marianne Timmer en Natasja Bruintjes strijdt ze in een skate-off dan om het laatste ticket. Van Kerkhof kan er overigens ook nog een startbewijs bij verdienen, maar dan moet ze wel volgende week tijdens het EK shorttrack in Dresden op een individuele af stand het podium halen. Ook ruim voordat de liefde op bloeide, toog Van Kerkhof naar Heerenveen om Wüst aan te moe digen. Maar toen nog niet speciaal voor haar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 155