I_ anc 25 Samen staan we sterker. Gemeentebestuur legt bezwaar van watersportvereniging Bru terzijde Nieuw voor de ondernemers Verbouwing De Vrijburg begonnen Coach voor kinderen en de gezinnen Bouw bedrijfsunits De Stove in Ouddorp makelaar Your-X-talent richt zich op jongeren Kippenrestaurant opent binnenkort Duurzaamheidsscan voor Middelharnis Het idee is datje meer bereikt als je krachten bundelt. Rabobank zaterdag 16 januari 2010 ZIERIKZEE - De ingrijpende verbouwing van het appartementencomplex De Vrijburg in Zierikzee is begonnen. Het aantal appartementen wordt in 't Nieuwe Vrije - zoals De Vrijburg na de renovatie gaat heten - terugge bracht van 32 (kleine) naar 27 (ruimere) wooneenheden. Voor eind dit jaar moet het karwei geklaard zijn. foto Ronald den Dekker BRUINISSE - De bouwvergunning voor de gebroeders Hoogerwerf uit Bruinisse voor de aanleg van een steiger in de werkhaven, is te recht verleend. B en W verklaren het bezwaar hiertegen van de wa tersportvereniging Bru ongegrond. De watersportvereniging vreest hinder bij de doorvaart vanwege de steiger, waaraan Sportvisserij Hoogerwerf drie schepen zou kun nen afmeren. Bru voerde verder aan dat de steiger niet in het be stemmingsplan past en bovendien milieu-overlast zou geven. Dat laat ste bezwaar trok de vereniging tij dens de behandeling door de ad viescommissie bezwaarschriften al in. De broers gaven aan dat ze er hooguit twee schepen afmeren en geen reparaties verrichten. Maar zelfs als er drie boten liggen én er wordt gerepareerd, dan nog ziet de commissie geen juridische gron den om de bouwvergunning te weigeren. De steiger past in het be stemmingsplan en voor reparaties geldt de milieuwetgeving. ZIERIKZEE - Met ingang van deze week zal de PZC op zaterdag regel matig aandacht schenken aan on- dernemersnieuws. Een nieuw be drijf, een nieuwe winkel of onder nemers met nieuwe activiteiten kunnen zich melden bij de redac tie. Het mailadres is schou- wen-duiveland@pzc.nl. ZIERIKZEE Maartje Stuut uit Zierikzee is be gonnen als gezins- en kindercoach. Zij is opgeleid om kinderen te hel pen met problemen zoals voedsel- intolerantie, spanningen, ziekte, eenzaam en onbegrepen voelen. Stuut gaat op zoek naar de redenen waarom kinderen deze spanningen opbouwen. De gezins- en kinder coach is bereikbaar via mail: maartjestuut@hotmail.com. OUDDORP Op het businesspark De Stove in Ouddorp worden 17 multifunctio nele bedrijfsunits gebouwd. De panden zijn zowel voor verhuur als verkoop. De units worden tus sen de 60 en 145 vierkante meter groot en zijn geschikt voor zzp-ers en grotere MKB-bedrijven. De bouw start in het 3e kwartaal 2010. Meer info: www.destove.nl. Wilgenstraat 122, Oost-Souburg USEEfc K Bj Fraai appartement, gelegen op de 4e verdieping van dit jSSpSPS? in 1996 volledig gerenoveerde zeer compleet te noemen en worden betrokken. Ons volledige worden betrokken, woningaanbod: De ligging is ideaal: op deze hoogte houdt u contact met de grond en heeft u toch een prachtig, groen uitzicht en M2makefaars.nl volledige privacy in de woning. VRAAGPRIJS 139.000 k.k. ELLEMEET Irma Moerman uit Ellemeet start met Your-X-Talent. Moerman geeft lessen in presentatietechnieken door middel van dans, power-x-yo- ga en mentaliteitscoaching. Ze richt zich op kinderen en jongeren van 5 jaar en ouder. Zowel indivi dueel als in groepsverband kunnen lessen worden gevolgd. Irma Moer man is professioneel' danser. Meer informatie: your-x-talent.nl. ZIERIKZEE Zierikzee krijgt een kippenrestau rant. Nel Evers (bekend van o.a. Neli's place in Den Osse) begint met haar kinderen een zaak aan de Lammermarkt, in het pand van voormalig restaurant de Gouwe Geit. Het restaurant is alle dagen open en serveert diverse kipgerech ten. Afhalen is ook mogelijk. In de loop van februari gaat de deur open. De naam is nog niet bekend. MIDDELHARNIS Bedrijven die zich willen vestigen in Middelharnis of lokale bedrij ven die willen verhuizen of verbou wen kunnen gebruik maken van de 'kansen bij verkassen scan'. Met deze scan krijgt de ondernemer in zicht in kansen voor duurzaam heid en kostenbesparing. De scan is een initiatief van de gemeente Middelharnis. '.I; Als coöperatieve bank geloven we heilig in de kracht van het collectief. Samen bereiken we meer dan alleen. Juist daarom dragen we met het Coöperatiefonds bij aan een gezonde samenleving, nu en in de toekomst! Samen actief werken aan een welvarende lokale omgeving. Dat is het idee. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland investeerde in 2009 in diverse lokale projecten en initiatieven: Archipelschool De Sprong, muziekonderwijs, Basisschool De Lichtstraal, Westkapelle, realisatie jubileumboek 100 jaar, Bewoners Middelburg-Zuid, aanleg Jeu de Boulesbaan, Bewoners Souburg Noord, aanschaf kabelbaan voor speelveld, Biljartvereniging Willem, aanschaf elektrisch scorebord, extra keus en ballen, Biljartvereniging(ouderen) Schuttershof Domburg, vernieuwing biljartlakens, Brede School Dauwendaele/Mortiere, realisatie kinderpersbureau, CBS De Goede polder, educatieproject ontwikkelingswerk, Damclub Lammerenburg, aanschaf 8 damklokken, Dorpsraad Serooskerke, uitbreiding speelfaciliteitenZandput, EHBO vereniging Middelburg, aanschaf AED, EHBO vereniging Vlissingen, aanschaf kleding, Getij Middelburg, aanschaf wasmachine en droger, Houtzaagwerf Kortgene, verticale raamzaag, Humanitas Walcheren, materialen kinderzomerkamp, Kegel- en Biljartvereniging Vlissingen, vervangen kegelopzetmachines, Korfbalvereniging Swift, werving jeugdleden en topkorfbaipromotie, Kunst en Cultuurroute Middelburg, kunst- en cultuurboek, LTC Domburg, duurzame verlichting, Lutherse Kerk Middelburg, verlichting, Modelspoorvereniging, modelspoorbaan in clubhuis, Muziekvereniging Oefening kweekt Kunst, jeugdbeleid met professionele opleiding, Nederlandse Bijenhouders Vereniging (sub Walcheren), realisatie voorlichtingsruimte, NVVH Vrouwennetwerk, aanschaf laptop en beamer, Ondernemersvereniging Arnemuiden, aanschaf duurzame feestverlichting, Ondernemersvereniging Nemidso, aanschaf duurzame feestverlichting, Ondernemersvereniging Meliskerke, oplaadpunt elektronische fietsen, Perspectief (ver. Voor PC- en RK onderwijs), weerbaarheidtrainingen, Peuterspeelzaal Madelief, peuterbieb, Primas-scholengroep, vrijdagmiddagarrangementen, Roosevelt Academy, realisatie Engelstalig debattoernooi VWO leerlingen, Rotary Club Vlissingen, 24 uur v.d. Boulevard (i.k.v. MS-Research), Rotaryclub Walcheren, professionaliseren Aagtekerke Open, Speelhof Hoogerzael (Seispark), ontwikkeling educatieve tuin en ravotbos, Speeltuin Kruitmoleniaan Initiatiefgroep, realisering speelvoorziening. Speeltuinvereniging Aagtekerke, in stand houden en verbeteren speeltuin, Speeltuinvereniging Meliskerke, vervanging speeltoestel, Speeltuinvereniging Oost-Souburg, vervangen speeltoestellen, Sportvereniging Slagvast, aanschaf AED, St. Akkerleven, infocentrum, St. Beurtvader Frans Naerebout, restauratie beurtschip, St. Bunkerbehoud, aanleggen ontbrekende deel bunkerroute, St. Centrummanagement Vlissingen, bloemenstad Vlissingen, St. Colijnsplaat foto- en doe. archief, kadastrale atlas Noord-Beveland, St. Guusuus, praatpaal, St. De Glazenkast, sociale integratie/culturele expressie minderheidsgroepen, St. Instandhouding Sint Jacobskerk, aanschaf geluidsinstallatie, St. JASZ, bouwen website en promotieconcert, St. Kinderboerderij "De Klepperhoeve", buitenverblijf konijnen, St. Klussendienst, aanschaf diverse gereedschappen, St. Kunstspoor Noord-Beveland, poëziebundel, St. Panorama Walcheren, realisatie schilderij Panorama Walcheren, St. Sloeproeivereniging De Schone Waardin, aanschaf trailer, St. Skerzo, jonge pianistendagen, St. SouthPark Festival, duurzame hekwerkklemmen, St. Webportal Noord-Beveland, ontwikkeling huisstijl toeristisch Noord-Beveland, St. Wonen met Zorg en Ondersteuning, ondersteuning opvang en begeleiding gehandicapte jongeren, Tennisvereniging Dauwendaele, opknappen oefenkooi, Voedselbank Walcheren, diepvries/koeling op distributiepunt, Voetbalvereniging Arnemuiden, aanschaf speeltoestellen en tassenrek, Voetbalvereniging De Meeuwen, elektronisch scorebord, Voetbalvereniging Veere, verbetering/uitbreiding accommodatie, Vogel- en Zoogdierenopvang De Mikke, vernieuwing oeverkooien, Werkgroep Geschiedenis Joods Vlissingen, boek over joods verleden Vlissingen, Werkgroep Groot-Breedmede, adoptie speeltoestel, Wijkgemeente De Morgenster, voorstelling Calvijn op bezoek, Zanshin Vlissingen, spiegelwand in trainingszaal, ZLTO Noord-Beveland, aanleg tulpenrand, Zorgcentrum Simnia, project Bevrijding Nederland, Napoleon Veere, herdenking invasie Walcheren 1809, IJsclub Wissenkerke, aanschaf bankjes, tafel en brug. Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/wnb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 151