moet je kilometers maken 23 Oranjefeest St Laurens dag later Bewoners Sasse wijk leven in angst door jarenlange terreur jongeren Jan Stins De Hationale Voorleesdagen 2010 zaterdag 16 januari 2010 boeken per jaar lezen in de klas. 20 t/m3ÖiMMri2öI9 uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges pts en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. oi18-636635 www. j anstins. nl door Maurits Sep Kinderen van cbs Op Dreef in Bruinisse lezen iedere dag een half uurtje in de klas. foto Ronald den Dekker SINT LAURENS - Het is dit jaar twee keer Koninginnedag voor de inwo ners van Sint Laurens. De oranje vereniging in het dorp verzet het eigen feest een dag, zodat iedereen op de échte Koninginnedag bij het feest in Middelburg kan zijn. Want daar komt de koningin zelf ook. „We hebben maar één groot feest per jaar in ons dorp en dat is Ko ninginnedag. Dus het besluit om dat te verzetten naar zaterdag ïmei was gauw genomen", ver klaart voorzitter Hans Geerse van de Oranjevereniging Sint Laurens. „We zijn van plan actief mee te doen aan het feest op 30 april in Middelburg. De koningin komt van 12 tot 13 uur. Dus we moeten er 's ochtends op tijd zijn, en 's middags moeten we langer door gaan." Dan onderbreek je de dag en je eigen feest te veel, vindt de O ran j evereniging. Geerse: „Continuïteit is voor onze eigen Koninginnedagviering juist heel belangrijk. Het hele dorp kijkt ernaar uit en dan moeten ze er ook bij kunnen zijn. Laten we eer lijk zijn: veel dorpelingen zullen toch naar de stad gaan om de ko ningin te zien." Het feest op zater dag 1 mei begint waarschijnlijk om 8.00 uur met een muziekoptocht en een aubade, en gaat door tot na middernacht met een feestavond. In Arnemuiden - op Koninginne dag altijd omgedoopt tot Oranje- muiden - gaat het feest gewoon door op 30 april, zegt voorzitter Wim Schuit van de Oranjevereni ging Arnemuiden. „Het ochtend programma van 06 tot 10 uur gaat door, en om 15 uur gaan we ver der. Tussendoor geven we acte de présence in Middelburg." door Frank van Cooten SAS VAN CENT - Bewoners van de Canadalaan, Paul Krugerdreefj Ca- landstraat en omstreken in Sas van Gent zijn ten einde raad. Ze zeg gen al jaren lang geterroriseerd te worden door een groep jongeren van een man of twintig. Triest hoogtepunt volgens hen was oud en nieuw toen niet alleen een be tonnen brievenbus in de Papegeu- lestraat werd opgeblazen, maar waar ook auto's en woningen van omwonenden zijn beschoten met een luchtbuks. Ook vliegt met eni ge regelmaat een baksteen door de ruit bij diegene die het heeft aange durfd de amokmakers aan te spre ken op hun gedrag of ze aan te ge ven bij de politie. Een van de be woners is zelfs genoodzaakt zijn hele woning te barricaderen met rolluiken tot aan het wc-raampje toe om te voorkomen dat nog een steen door de voorruit vliegt. In vestering: drie mille. De omwonenden willen niet met naam in de krant omdat ze bang zijn voor represailles. Toen een van hen de jongeren aansprak op hun gedrag werd hij in elkaar gesla gen door zes man. Een groot aan tal hechtingen was het gevolg. Sinds de beschietingen van afgelo pen nieuwjaarsnacht is de maat vol voor de omwonenden. Pro bleem echter is dat ze denken te weten wie de harde kern is, maar dat niet echt kunnen bewijzen. De omwonenden doen ook een be roep op de Terneuzense politiek die volgens hen geen oog heeft voor de sociale problemen in Sas van Gent. De omwonenden spraken deze week met de Sasse wijkagent Jos van Westen. „De politie zegt dat we de overlast moeten blijven mel den. Alleen op deze manier kan de groep uit de anonimiteit wor den gehaald. Maar de wijkagent krijgt het niet alleen voor elkaar. De politiek moet wakker worden." Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en l Woord i-Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149