Uï-'> L 'Nog dit jaar masterplan Zierikzee' □a almanak Rechtsomkeert Rijbewijs kwijt SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 ECONOMIE Kamer van Koophandel maant gemeentebestuur tot spoed REIZEN Om goed te leren lezen moet je kilometers maken Zaterdag 16 januari 2010 Koelcellen van fruittelers liggen nog vol appels Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Nog dit jaar moet de gemeente het masterplan voor Zie rikzee af hebben en daar vervol gens een flinke som geld voor uit trekken. Verder moet het gemeen tebestuur het initiatief nemen voor een op de Zierikzeese 'maat toegesneden vorm van stadsdistri butie. Dat meldt de Kamer van Koophan del in zijn sociaal-economische analyse van Schouwen-Duiveland. De regio moet het de komende ja ren vooral van toerisme en zakelij ke dienstverlening hebben. Met landbouw en detailhandel gaat het niet goed. Daarom is het belang rijk dat Zierikzee aantrekkelijk blijft voor verblijfsrecreanten, wa tersporters en dagtoeristen. Met het mooier maken van de binnen stad is ook de leefbaarheid ge diend. Het masterplan Zierikzee, dat op grote lijnen al klaar is, voor ziet in een autovrij Havenplein, een verkeersluwe binnenstad en een groot aantal nieuwe parkeer plaatsen, mogelijk op of rond de Mosselboomgaard. Als het plan klaar is, moet de gemeenteraad niet flauw doen hier Voldoende' geld voor vrijmaken. De handelskamer draagt de ge meente verder op het initiatief te nemen tot de aanleg van een distri butiesysteem. Daardoor kunnen de winkels worden bevoorraad, zonder overlast van grote vracht wagens in de monumentale bin nenstad. Voortbordurend op de kansrijke sectoren moet Schou wen-Duiveland dienstverlenende en schone bedrijven aantrekken. Het businesspark bij Zierikzee is daarvoor een goede vestigingplek. Schouwen-Duiveland is volgens de Kamer van Koophandel een buitenbeentje onder de Zeeuwse gemeenten. Al jarenlang heeft de ze regio het laagste percentage werklozen van heel Zeeland. „Dit terwijl de beroepsbevolking juist steeds verder toeneemt en het aan tal banen op het eiland daalt." De Kamer heeft er een simpele verkla ring voor: „Steeds meer eilandbe woners werken dan ook elders, met name in het Waterweggebied of in West-Brabant. Ook in tegen stelling tot de rest van Zeeland neemt hier het aantal mensen dat beschikbaar is voor de arbeids markt tot 2015 nog toe en wel met 6 procent. De Kamer wil met het Schouwse gemeentebestuur om de tafel om over zijn aanbevelingen te praten. RITTHEM - Een 24-jarige man uit de gemeente Veere heeft donder dagavond zijn rijbewijs moet inle veren na een overtreding. Hij reed 135 kilometer per uur op de Euro- paweg bij Ritthem. Daar is 80 kilo meter per uur toegestaan. KELAA Kijk Voor tijden en locaties pp www knopppufittoêkomst nt foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Een ritje met het openbaar vervoer is helemaal niet zo vervelend als vaak wel wordt gedacht. Het lastige is alleen dat je soms lang moet wach ten op de bus, of soms net te laat komt. De bus van Terneuzen naar Goes bijvoorbeeld komt vaak een paar minuten vroeger dan de dienst regeling aangeeft en dus is het zaak om op tijd op het busstation nabij de sluizen te staan. Donderdagavond hadden de passagiers weer het zeke re voor het onzekere genomen. Al leen, nu was de bus van 20.15 uur niet te vroeg maar zelfs twee minu ten te laat. De chauffeur maakte haast om de verloren tijd in te halen. Na een paar honderd meter trapte hij echter resoluut op de rem, keerde zijn voertuig en reed tot verbazing van het handjevol reizigers terug naar het busstation. „Sorry", moti veerde hij zijn onverwachte actie, „ik ben mij'n t-tag vergeten." Vraag naar de voor- p. waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op &i www.oad.nl/staaisloterij. www.oad.nl De Kamer van Koophandel vindt dat de gemeente haast moet maken met het opknappen van de Zierikzeese binnenstad. Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147