341 sport O V Pennings kan Vlissingen met Wedstrijd om de ATB Cup afgelast Mick Vujovic langer bij Zeeland Sport Jack Blijlevens trainer van Bevelanders RCS speelt oefenduel met SK Londerzeel 7f~ www.pzc.nl AFSCHEID Ruud Pennings gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging. De trainer verlaat na negen jaar voetbalclub Vlissingen. Zaterdagclub Negen seizoenen bij VC Vlissingen zaterdag 16 januari 2010 WESTERSCHOUWEN De tiende wedstrijd om de Zeeuw se ATB Cup gaat vandaag niet door. De organisatie, de Zeeuwse moun tainbikevereniging X-Treme, heeft hiertoe moeten besluiten omdat het parkoers te onveilig is. „We hadden er goede hoop op", zegt Jan Slager, ,',maar er zijn nog te veel stukken met ijs erop. Hierdoor is het gevaarlijk voor de renners." De wedstrijd kan niet op een later tijdstip worden ingehaald. Volgen de week is immers al de finale van de Zeeuwse ATB Cup. VLISSINGEN Mick Vujovic is ook volgend voet balseizoen trainer van Zeeland Sport. De oefenmeester heeft zijn con tract met de zondag-vijfdeklasser met een jaar verlengd. Mick Vujovic is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Vlissingse vereni ging- Zeeland Sport staat momenteel op een zesde plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg haalde uit elf wedstrijden achttien punten. KAMPERLAND (ack Blijlevens wordt met ingang van volgend voetbalseizoen de nieuwe trainer van Bevelanders. Hij is bij de zaterdag-vierdeklasser uit Kamperland de opvolger van Marcel de Nijs. De laatste is aan zijn tweede seizoen bezig bij Bevel anders. De 39-jarige Blijlevens begint aan zijn eerste avontuur als hoofdtrai ner. Hij heeft zijn Uefa C-licentie. Blijlevens voetbalde in het verle den bij VC Vlissingen, Veere en Zeeland Sport. OOST-SOUBURG Als één van de weinige voetbal clubs kan RCS dit weekeinde toch in actie komen. De Souburgse zondag-eersteklasser speelt morgen een oefenwedstrijd tegen SK Londerzeel. De Belgische formatie, die onder leiding staat van oud-international Leo van der Eist (hij speelde onder meer voor Antwerp en Club Brugge), heeft de afgelopen dagen het veld volledig sneeuwvrij gemaakt. De wedstrijd begint zondag om 14.30 uur. MEEST GELEZEN 1Hoek bestraft in zaak-Telussa 2. Kerkhove gaat op voor nummer 5 3. Gebroeders Mesu vallen uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto „Het zou mooi zijn als ik bij een zaterdagclub aan de slag kon. Dan kan ik 's zondags nog eens bij Vlissingen gaan kijken." door Koen de Vries VLISSINGEN - Ruud Pennings is de langst zittende trainer in het Zeeuwse voetbal. De voormalige Brabander (48) staat negen jaar aan het roer van de VC Vlissingen. Hij leek vergroeid met de club, te meer omdat hij ook nog eens zes jaar voor de VCV keepte. De waar heid is anders. Pennings vindt het mooi geweest. Hij heeft Vlissingen in die negen jaar uit een diep dal gehaald en denkt dat hij de club nu zonder problemen kan verla ten. Hij gaat op zoek naar een nieu we uitdaging. Toen Pennings in 2000 trainer werd, was Vlissingen op sterven na dood. Negen jaar later staat de club op de drempel van de hoofd klasse en heeft Pennings de car- rièreprijs van de gemeente Vlissin gen gekregen vanwege zijn succes sen bij de VCV. Het zijn de resulta ten van een vruchtbare samenwer king. Waarom hij het karwei zelf niet wil afmaken? De club is im mers nog maar anderhalve stap verwijderd van de topklasse, het al lerhoogste niveau in het Neder landse amateurvoetbal dat Vlissin gen zo ambieert? Het antwoord is simpel. Pennings vindt dat zijn kar wei af is. Iemand anders moet de club naar de topklasse brengen. „Als je negen jaar bij een club zit, maakt het niet uit wanneer je ver trekt. Elk moment is yerrassend", vindt de trainer. „Ik heb steeds ge dacht: 'als ik de club verlaat doe ik dat op het moment dat het goed gaat'. Drie, vier jaar geleden durf de ik de stap nog niet te zetten. Ik was bang dat de club niet zonder mij kon. Nu is het anders. Er moet nog veel gebeuren, maar we zijn op de goede weg. Er zitten goede mensen op goede plaatsen. Ik kan zonder problemen vertrekken." Het huwelijk tussen Pennings en de VC Vlissingen ontwikkelde zich als zo vele. De ontmoeting was bij toeval, de band was lange tijd innig.en nu is het tijd om uit elkaar te gaan. Maar de relatie blijft natuurlijk wel bestaan. Nu de twee hebben besloten als goede vrienden uit elkaar te gaan, zijn er de gebruikelijke reflexen. „Ik heb steeds de neiging om me te be moeien met mijn opvolging", zegt Pennings. „Maar dat moet ik niet doen. Het is nergens voor nodig. Ik volg het natuurlijk wel op de voet." Hij kwam op z'n twintigste naar Zeeland. Net afgestudeerd op de politieschool was er geen werk in de buurt van zijn woonplaats Eind hoven. Zeeland was second best. Pennings kwam terecht in Westka- pelle, keepte twee jaar bij De Noor mannen en maakte toen de over stap naar Oostkapelle dat toen op het hoogste amateurniveau van Nederland in. het zaterdagvoetbal speelde. Toen het elftal uit elkaar viel, verkaste hij naar Vlissingen, dat in de zondag-hoofdklasse voet balde. Drie jaar speelde hij bij de amateurs en maakte het nog steeds veelbesproken bekeravon- tuur mee. De Zeeuwse hoofdklas ser, met Pennings in het doel, ver sloeg De Graafschap, FC Den Bosch, dat toen nog eredivisie speelde, en Telstar. Pas in de kwart finale van de KNVB-beker werd de ploeg uitgeschakeld door FC Den Haag. „Dat was jammer", kijkt Pennings terug, „want Den Haag speelde daarna tegen PSV. Dat was mijn club, ik had er vier jaar een seizoenskaart gehad." Vervolgens maakte hij het prof- avontuur mee. Er ging in die twee jaar heel veel mis, maar voor Pen nings was het een prachtige tijd. „Voor mij was het sportief gezien het hoogst haalbare. En wie van mijn teamgenoten uit die tijd ik ook spreek, iedereen kijkt er met veel plezier op terug." Na het faillissement nam Pen nings een poosje afstand, was daar na reservekeeper en keeperstrainer bij RBC, keepte een poosje bij Veere, werd er keeperstrainer en kwam uiteindelijk weer bij Vlissin gen terecht. Piet de Jong probeer de de vereniging uit het moeras te trekken. „Hij vroeg of ik mee wil de helpen de club te redden. Ik was 39 en heb nog één jaar ge keept. Daarna zou ik jeugdcoördi- nator worden, maar Geert Bouw man kon vanwege zijn drukke werk geen trainer worden. Toen heb ik het maar gedaan." We spreken over het jaar 2000. Pennings had geen diploma's, Vlis singen speelde in de kelder van het amateurvoetbal. In vier jaar tijd haalde Pennings zijn trainersdi ploma's TC 3, 2 en 1. „Training ge ven lag me wel, ontdekte ik. Vlis singen investeerde in me, ik vond het m'n morele plicht om door te gaan. Ik wilde de club wat terugge ven." Dat deed hij, negen jaar lang. Een ongekend lange periode in het huidige voetbal, zeker als je de in stelling van Ruud Pennings in be schouwing neemt. Hij wil elke dag leren, elke dag presteren en steeds nieuwe ervaringen opdoen. „Ik ben altijd bezig met mijn eigen ontwikkeling, ben altijd op zoek naar dingen waarvan ik beter word", vertelt hij. „In de voetballe rij en in mijn werk. In de achttien jaar dat ik bij de politie zat, ben ik steeds op zoek gegaan naar nieu we dingen. Nu ik milieuambte naar bij de provincie ben, is dat niet anders. Ik zit in het derde jaar van een HBO-studie. Uit mijn psy chologisch profiel bleek dat ik uit dagingen nodig heb om te kunnen Ruud Pennings is aan zijn negende seizoen bezig als trainer van VC Vlissingen. In die jaren is de club opgeklommen van 4e naar de 1e klasse. seizoen klasse eindklassering periodetitel kampioen periodetitel periodetitel/pri degradatie kampioen kampioen promotieplaats (h: 2001-2002 4A 8 2002-2003 4A 2 2003-2004 4A 1 2004-2005 3A 3 2005-2006 3A 3 2006-2007 2E 11 2007-2008 3A 1 2008-2009 2E 1 2009-2010 1E 2 Willem Adriaansens presteren, dat ik een doel moet hebben. Dat ik al negen jaar trai ner ben bij Vlissingen is niet zo raar. Ik heb veel bakens moeten verzetten, niet alleen op het veld, maar ook organisatorisch. Daar heb ik veel energie in gestoken. Ik heb veel naar me toe getrokken. Een jaar of vier geleden ben ik me meer gaan richten op de eerste se lectie. Nu wordt het tijd voor een trainer die weer met open vizier dingen kan aanpakken. Ik woon vlak naast de club. Je stapt bij huis het hekje uit, loopt steeds dezelfde vijftig meter, komt in het clubhuis, ziet dezelfde kantine, hetzelfde bal- lenrek, hetzelfde trainingsveld, jaar in jaar uit. Op een gegeven mo ment raak je de scherpte kwijt. Ik betrap me er steeds vaker op dat ik zaken laat liggen. Dat ik er niet meer tegen wil vechten en denk, 'laat maar doen'. Daarom is het tijd om te vertrekken." „Het is tijd voor iets nieuws, iets verfrissends. Wat? Dat kan trainer zijn bij een nieuwe club, maar dat hoeft niet. Ik denk dat ik geschikt ben voor veel dingen. Ik zou trai ner van een club in opbouw kun-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 142