aan herziening toe REIZEN 2/ 279 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. 389 359 'Ik voel er niets voor om de resterende jaren van mijn predikantenbestaan verwikkeld te zijn in een procedure' 'De kerk barst van de twijfelaars en de kerktop doet alsof er niets aan de hand is' brieven De procedure rond dominee Klaas Hendrikse Open winkeldeuren Balkenende Balkenende 2 Inval Irak Voedselbank m Ga naar uw ANVR-reisbureau of een filiaal van: VakantieXperts www.oad.nl zaterdag 16 januari 2010 Klaas Hendrikse Klaas Hendrikse me uit de kerk te zetten." archieffoto David van Dam/GPD De kerkorde van de Protestantse Kerk van Nederland biedt de moge lijkheid een predikant uit zijn ambt te ontzetten als hij 'zich niet meer beweegt in de weg van het belij den van de kerk'. Om dat te bepalen moet een uit gebreide procedure worden door lopen, die in eerste instantie wordt gevoerd door de betrokken clas sis, de regionale kerkvergadering. Voordat zo'n onderzoek wordt in gesteld, moet de classis eerst de betrokken kerkenraad horen. Als het onderzoek er komt, wor den de predikant en theologische adviseurs meermalen gehoord. Als de eindconclusie van de classis luidt dat de predikant 'de funda menten van de kerk aantast', komt de zaak in handen van de generale synode, het landelijke bestuur. Ook daar krijgt de predikant de ge legenheid zich te verdedigen. De kwestie-Hendrikse zit nog in de beginfase. De beide betrokken ker kenraden steunen hem en hebben zich verzet tegen een procedure. De classis Walcheren zag in maart 2009 definitief af van een onder zoek. De classis Zierikzee besloot in september 2009 wel een kerkor- delijk onderzoek te laten doen. Doordat Hendrikse niet meer mee werkt aan een onderzoek, is de ge nerale synode nu direct aan zet. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersrcdacteur@pzc.nl Bij gesloten deuren zouden klan ten voorbijlopen; zo luidt de stel ling van een aantal zakenmensen. Wie iets nodig heeft weet de deur wel te vinden. Zouden open deu ren niet juist mensen aantrekken die binnenkomen om zich even op te warmen? Het blijft een bereke ning met twee onbekenden uit komsten. Moet er net als in Ameri ka alles door strafvorderingen gere geld worden? Of zijn wij milieube wuster? Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Als iemand zo over zijn eigen scha duw kan springen als Balkenende heeft gedaan - en hij is flink door de pomp gegaan! - heeft hij groot respect verdiend. Het is goed dat dit zo is gegaan en afgelopen. Me ningsverschillen zullen er blijven. Maar op een dergelijke manier om gaan met je mogelijke eigen onge lijk verdient grote lof. Het is goed dat dit kabinet blijft en de veel ern stiger komende problemen gaat aanpakken, je moet er niet aan den ken wat er zou gebeuren als die blaffende honden en gillende kat ten een nieuw kabinet hadden moeten vormen. We weten nu waar de echte sterke en betrouwba re, toch doodgewone mensen zit ten. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Hamstede Woensdagavond uitte de oppositie op een beledigende zelfingenomen manier aanvallen op de minis ter-president. Balkenende mag dan stijfkoppig zijn, en hij is zeker niet onfeilbaar, maar de respectloos heid waarmee deze premier wordt bejegend begint schaamteloos te worden. Nederland moet blij zijn met zo'n correcte, integere, hard werkende en dienende premier. Als onze parlementariërs zo grof optreden tegen de minister-presi dent; wat mogen we dan van de mensen in de straat verwachten? Donderdagavond gezien hoe een jonge politicus van GroenLinks, kennelijk in staat is één van de bes te burgemeesters van ons land: Gerd Leers, naar huis te sturen. De ze man met een enorme inzet en staat van dienst heb ik zien sme ken voor de raad of hem vergeven mag worden, dat hij een foute wed strijd heeft gespeeld. Nee, oordeelt vooral links, maar haast zich te zeg gen dat hij wel deugt. Hoe hypo criet kan men zijn. Floor Pieters Voorstraat 5, Groede Tijdens een onderonsje, besliste in dertijd Jaap de Hoop Scheffer en enkele ambtenaren dat ons land steun zou verlenen aan een inval in Irak. En 'Sjon Pieter', de makker van Bush, had het druk, druk, druk. Omdat 'Jaap' er volledig ach ter stond, zette Balkenende uiter aard ook zijn licht op groen. Van uit de lucht zagen de Yanks in die tijd overal rijdende laboratoria in Irak waar massavernietigingswa pens werden gemaakt. Achteraf ble ken dat de 'SRV-wagens en/of cara vans' te zijn! De medewerking aan deze inval kostte ons land naast een aantal gesneuvelde militairen, rond de duizend miljoen euro! Met dank aan de 'denktanks' van de VS, UK en NI. Onze 'militaire uitzending' werd mede mogelijk gemaakt door het CDA, de WD en LPF. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg De voedselbank op Schouwen krijgt geen 2500 euro subsidie voor huisvesting. Dit past niet in het subsidiebeleid en niemand op het eiland heeft enige ondersteuning nodig. Het vangnet.van de gemeen te is groot genoeg volgens de ge meente. Waarschijnlijk kunnen ze zich niet inleven, want niemand van de bestuurders of ambtenaren komt in aanmerking voor een •voedselbank. Er wordt nog geen 8 eurocent per inwoner gevraagd. Het dagelijks be stuur is creatief genoeg om het wel te laten passen binnen het subsidie beleid en als het dat niet is treft de raad maatregelen om de voedsel bank wel 2500 euro te geven voor huisvesting. Lammert Blikman Oude Haven 50, Zierikzee MMMMHNMMMHi DUBLIN Hotel River House*** 4 dagen o.b.v. logies en ontbijt Reisnummer: CVDU55-10 Div. data jan. t/m mrt., p.p. v.a. |n...E> TRA €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! TUNESIË, Sousse Hotel Riadh Palms**** 8 dagen o.b.v. All Inclusive Reisnummer: VLTN01-15 Komende zomer, p.p. vanaf én...EXT RA €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! TURKIJE, Alanya Hotel Krizantem**** 8 dagen o.b.v. All Inclusive Reisnummer: TRVL41-20 Komende zomer, p.p. vanaf én. .EXTR/ €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! BALI, Sanur Hotel Sanur Beach**** 10 dagen o.b.v. logies en ontbijt Reisnummer: DPS202-06 Komende zomer, p.p. vanaf I én...EXTR €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Pi, Boek voor 1 april en profiteer naast 50,- korting óók van fikse vroegboek- en kinderkortingen! Qad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 137