24 land De Thoolse campagne wordt nu al stekelig Nieuwe Lions Ladies Eigenaar Hedwigepolder blij met uitspraak over derde verdieping Stichting laakt jop op Zuidzaksedijk www.bouwkavelColijnsplaat.nl Grondlegster hospice legt eerste steen Realiseer uw eigen droom in 2010: CHARTER NICHT LC Goes-Wilhelmina wordt vandaag geïnstalleerd zaterdag 16 januari 2010 Een kleine twee maanden voor de verkiezingen zijn de messen in Tholen al geslepen. Niet gek, want voor sommige partijen staat er heel wat op het spel. door Rob Paardekam Neem de PvdA. Vier jaar geleden groeide de par tij plotsklaps van vier naar zes zetels, maar de ze keer ziet het er een stuk minder rooskleurig uit. De partij staat er in zijn algemeenheid niet best voor, en dan doet in Tholen ook de SP nog eens mee. Een directe concurrent. Veel meer dan in Goes - waar die partij ook debuteert - heeft de Thoolse SP afgelopen ja ren veelvuldig actie gevoegd. Bij voorbeeld tegen het sluiten van de bibliotheek in Poortvliet en de komst van windmolens bij Stave- nisse. Iedereen gaat er vanuit dat de partij wel een zetel gaat halen. En waarom geen twee? Onlangs gooide SP-lijsttrekker Theo Korevaar de knuppel in het hoenderhok door gehakt te maken van de PvdA-koers in de afgelopen jaren. Ook de wens van de PvdA voor vier wethouders kan op wei nig steun rekenen. „Maar ja, als ze minder zetels halen, hebben ze al leen nog kans op het pluche als er vier wethouders komen." PvdA-voorman )an Oudesluijs diende de SP'er meteen van re pliek. Volgens hem zit de Thoolse bevolking niet op de stampei van de SP te wachten. door Rob Paardekam Ook aan christelijke zijde staat het vizier op scherp, al komt de aanval uit onverwachte hoek. Dominee De Jongste van de gereformeerde gemeente in Tholen, die onlangs Rien Klippel terughaalde bij de SGP, ziet kennelijk alweer nieuwe gevaren. Hij opende frontaal een persoonlijke aanval op kandidaten van WD en Christenunie (CU). Bij de liberalen is Jack Werkman het haasje. Hij stapte over van de SGP naar de VVD. „Kennelijk een beginselloze opportunist", meent De Jongste. In het kerkblad neemt hij ook Mariska van Deelen van de CU op de korrel. De dominee vindt het betreurenswaardig dat een lerares van de reformatorische Eben Haëzerschool op de lijst staat voor de CU. Hij adviseert ouders toch vooral niet in de verleiding te komen om op haar te stemmen, ook al is ze dan misschien de lera res van hun kind. Het is de vraag of die angst uit re formatorische hoek wel zo ge grond is. SGP-stemmers stappen echt niet zomaar over op de CU en al helemaal niet naar de WD. De kans is zelfs groot dat de SGP na 3 maart gewoon weer de groot ste partij is. De PvdA - nu de groot ste fractie - heeft veel meer reden om met enige angst uit te kijken naar de verkiezingen. Eerste president en 'keyperson' van de nieuwe Lions Club Coes-Wilhelmina Judith Dekkers, nog zonder Lions-pin. door Harmen van der Werf EMMADORP - Gery de Cloedt, eige naar van de Hertogin Hedwigepol der, is blij met de uitspraak van de Raad van State waarmee deze week de weg is vrijgemaakt voor de derde verdiepingwan de Wester- schelde. Hij ziet zich door de uit spraak gesterkt in zijn mening dat ontpoldering onnodig is. De Belg De Cloedt, die de publici teit over het algemeen mijdt, heeft dit laten weten in een verklaring die gisteren is afgegeven door zijn zaakwaarnemer Hans Mieras. De Cloedt was één van de bezwaarma kers tegen de derde verdieping. En hoewel hij niet in het gelijk is ge steld door de Raad van State, heeft hij de uitspraak toch begroet als 'een opsteker'. Volgens De Cloedt valt in de uit spraak van de Raad van State na melijk te lezen dat de natuur geen enkele schade lijdt door de verdie ping. Het voornemen tot ontpolde ring staat officieel los van de derde verdieping, realiseert De Cloedt zich. Ontpoldering dient, stelt de rijksoverheid, ter compensatie van eerdere verdiepingen in de jaren zeventig en in 1997-'98. De Cloedt bestrijdt dit standpunt. Hij baseert zich op de eindrappor tage Natuurcompensatieprogram ma Westerschelde 1998-2009 waar in staat dat 'uitgevoerde compensa tieprojecten' voor de tweede ver dieping (i997-'98) als voldoende kunnen worden betiteld. „Waar om", zo vraagt de poldereigenaar zich af, „moet er dan nog worden ontpolderd?" De rijksoverheid is inmiddels een zware procedure begonnen om de Hedwigepolder te kunnen ontpol- deren. Dit is aldus zaakwaarnemer Mieras zeker nog geen gelopen ra ce. De Cloedt is bereid alle juridi sche mogelijkheden te benutten. Van de 300 hectare grote polder heeft hij al 16 hectare op Vlaams grondgebied moeten afstaan. Mie ras: „De procedures daarover lo pen nog. Dit is nog niet onherroe pelijk." De Hedwigepolder 1904) is al de cennia in handen van de familie De Cloedt. msmmmmmm1 COES - Marianne van Meer (links) was in 1992 de grondlegster van de hos- picezorg in Zeeland met de oprichting van het eerste palliatieve zorghuis in Hansweert. Cisteren legde zij de eerste steen voor de nieuwbouw van het Clarahofje in Goes. Met de vriendenstichting vergaart ze momenteel fond sen voor de inrichting van het huis, voor de opening in augustus dit jaar. foto Willem Mieras door Raymond de Frel HEINKENSZAND - In navolging van de dorpsraad in Nisse klaagt ook de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) over de plaats van de jongerenontmoe tingsplaats (jop) op de Zuidzakse dijk in Heinkenszand. De jongeren ontmoeten elkaar sinds november in twee ingerichte zeecontainers op de dijk langs de Heinkenszandseweg richting Nis- se. De gemeente Borsele heeft vooral voor deze plek gekozen om mogelijke overlast voor omwonen den voor te zijn; die zijn daar na melijk niet. De dorpsraad in Nisse ageerde vooral uit het oogpunt van veiligheid langs de fietsroute, de Stichting BZZB vindt de plek van de jop vooral uit landschappe lijk oogpunt erg ongelukkig geko zen. „De plaatsing werpt een vreemd licht op de omzichtigheid die het toegankelijk.maken van de dijk lange tijd bemoeilijkte. Be scherming van de bloemdijk, het aanzien en de beschikbaarheid van de ruimte waren daarbij te rechte aandachtspunten", schrijft BZZB-secretaris Maatje van der Stel in een brief aan het Borselse college van B en W. De stichting wil de jop terug in de kern, want op de beschermde dijk lijkt de jop op 'een bouwplek zon der bouwvergunning'. Van der Stel: „De gemeente eist van de ge bruikers goed gedrag, dus dan moet een jop in de kern ook kun nen. Sociale cohesie, samenleven, samenwerken en sociale controle moet in Heinkenszand toch moge lijk zijn? Zoniet, dan moet daar no dig aan worden gewerkt." Wethouder Marga Vermue gaf eerder aan de commotie niet zo te begrijpen, maar bereid te zijn om over de bezwaren in gesprek te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 134