of je herdenkt helemaal niet' 2 3 Sint Laurens viert Koninginnedag niet op 30 april, maar een dag later Controles op Markt gaan door Jan Stins m *^sSsafe?&?* ZOA Mm zaterdag 16 januari 2010 A- jgs** -Ti* «feVïi "J^pi Cees de Jonge van het herdenkingscomité bij het watersnoodmonument van Jan Wolkers, dat in de tuin van de Johanneskerk in Kruiningen staat. foto Willem Mieras UURWERKMAKER/ INSTRUMENTMAKER Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. •T - damplein 7, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl GOES - De gemeente Goes gaat ver der met de controles in de avond uren, waarbij wordt gekeken of er wordt geparkeerd op drie pleinen in de binnenstad: de Grote Markt, de Vlasmarkt en het plein bij de kerken. De drie locaties zijn de afgelopen jaren één voor één autovrij ge maakt, maar dat parkeerverbod wordt nog niet door iedereen nage leefd. De afgelopen tijd hebben de openbare toezichthouders van de gemeente al regelmatig gecontro leerd - ook in de avonduren - en bekeuringen uitgedeeld aan over treders. Toch is het volgens burge meester Dick van der Zaag nog te vroeg om conclusies te trekken. ,„We willen het nog iets langer aan zien", zegt hij. „Twee avonden per week wordt er gecontroleerd. La ter besluiten we of we op deze ma nier doorgaan of dat we de Markt en wellicht de andere plekken fy siek moeten afsluiten voor auto's." Stichting Peuterspeelzalen Noord-Beveland in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door akte van overdracht activa d.d. 17 juni 2008 per 1 januari 2008. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor een ieder tot 1 april 2010, ten kantore van het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. De vereffenaar P.J. Kastelein door Maurits Sep SINT LAURENS - Het is dit jaar twee keer Koninginnedag voor de inwo ners van Sint Laurens. De oranje vereniging in het dorp verzet het eigen feest een dag, zodat iedereen op de échte Koninginnedag bij het feest in Middelburg kan zijn. Want daar komt de koningin zelf ook. „We hebben maar één groot feest per jaar in ons dorp en dat is Ko- ainginnedag. Dus hét besluit om 1 uat te verzetten naar zaterdag 1 mei was gauw genomen", ver klaart voorzitter Hans Geerse van de Oranjevereniging Sint Laurens. „We zijn namelijk van plan actief mee te doen aan het feest op 30 april in Middelburg. De koningin komt van 12 tot 13 uur. Dus we moeten er 's ochtends op tijd zijn, en 's middags moeten we wat lan ger doorgaan." Dan onderbreek je de dag en je ei gen feest te veel, vindt de Oranje vereniging. Geerse: „Continuïteit is voor onze eigen Koninginnedag viering juist heel belangrijk. Het hele dorp kijkt ernaar uit en dan moeten ze er ook bij kunnen zijn. En laten we eerlijk zijn: veel dorpe lingen zullen toch naar de stad gaan om de koningin te zien. Het feest op zaterdag 1 mei begint waarschijnlijk om 8.00 uur biet een muziekoptocht en een auba de, en gaat door tot na midder nacht met een feestavond. In Arnem'uiden - op Koninginne dag altijd omgedoopt tot Oranje- müiden - gaat het feest gewoon door op 30 april, zegt voorzitter Wim Schuit van de Oranjevereni ging Arnemuiden. „Het ochtend programma van 06 tot 10 uur gaat door, en om 15 uur gaan we ver der. Tussendoor geven we acte de présence in Middelburg. Koningin nedag is Koninginnedag en dat vier je op de dag zelf" In Schore en Kapelle zijn de och tendprogramma's geschrapt, 's middags wordt er gewoon gefeest. Afstemming beeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem vujchtffllnqenzorg www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133