Zee PZC Snel gesprek omwonenden spoorbak DB Ongeluk Kapelle almanak Rechtsomkeert BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 UITSTEL Goese politiek wil nog een maandje wachten met besluit 24 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Zaterdag 16 januari 2010 Je herdenkt jaarlijks, of je herdenkt helemaal niet 21 Messen zijn nu al geslepen voor Thoolse raadsverkiezingen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Er moet op korte termijn een gesprek komen met de bewo ners langs het spoor in Goes over de geplande aanleg van de halfver diepte spoorbak. De raadsfracties in Goes hebben daar op aange drongen bij wethouder Rinus Die- leman (CDA, ruimtelijke orde ning). De wethouder wilde aanvankelijk het officiële besluit afwachten, al vorens naar de bevolking te stap pen. Nu echter een meerderheid in de raad zich lijkt af te tekenen vóór het voorstel voor de aanleg van de spoorbak, heeft de politiek hem de opdracht gegeven nu al ac tie te ondernemen. Het besluit over de halfverdiepte spoorbak is overigens uitgesteld naar februari. Het Goese college wilde de gemeenteraad eigenlijk in de raadsvergadering van volgen de week al een besluit laten ne men, maar de meerderheid in de raadscommissie vindt dat net een maandje te vroeg. Zij wil eerst de mening van de bewoners horen. „Kennelijk moeten we snel beslis sen. Dit lijkt op stikken of slik ken", zei WD-fractievoorzitter Toine Wevers. Goes moet uiterlijk per 1 juli we ten wat ze wil, omdat ProRail an ders zonder pardon schermen plaatst om geluidsoverlast en tril lingen tegen te gaan. Geen enkele fractie is daar voorstander van. Die- leman wil daarbij nog zeker vóór het einde van de collegeperiode het dossier afsluiten. De gemeente raadsverkiezingen vinden plaats op 3 maart. „Anders, moet een nieuwe raad en college, zonder kennis van zaken, zich opnieuw in lezen", verklaarde hij. D66 is de enige fractie die falie kant tegen blijft. „Wij zijn nog steeds voor een volledig verdiepte bak onder de grond", zei Pieter Ro- mijn namens D66. „Over tien jaar moeten we nog maar eens kijken wie er gelijk heeft gehad." De rest van de fracties viel over hem heen: „Waar wilt u het geld vandaan ha len?", wilden ze weten. Volgens Romijn kan het bedrag worden ge leend. Opvallend is dat de PvdA nu de deur heeft opengezet voor de halfverdiepte variant, terwijl in het verkiezingsprogramma de spoorbak werd afgeserveerd. Een impressie van de halfverdiepte spoorbak. Meer afbeeldingen op www.pzc.nl. artist impression 3dcapacity KAPELLE - Bij een ongeluk op de Vierwegen in Kapelle zijn donder dag twee automobilisten gewond geraakt. De botsing ontstond na een voorrangsfout. Kijk voor tijden en locaties op 1 www kn ooppunttqéjcomst n l Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.ni/staatsloterij. www.oad.nl (REIZEN Tip? redactie@pzc.nl 0 m 0 Een ritje met het openbaar vervoer is helemaal niet zo vervelend als vaak wel wordt gedacht. Het lastige is alleen dat je soms lang moet wach ten op de bus, of soms net te laat komt. De bus van Terneuzen naar Goes bijvoorbeeld komt vaak een paar minuten vroeger dan de dienst regeling aangeeft en dus is het zaak om op tijd op het busstation nabij de sluizen te staan. Donderdagavond hadden de passagiers weer het zeke re voor het onzekere genomen. Al leen, nu was de bus van 20.15 uur niet te vroeg maar zelfs twee minu ten te laat. De chauffeur maakte haast om de verloren tijd in te halen. Na een paar honderd meter trapte hij echter resoluut op de rem, keerde zijn voertuig en reed tot verbazing van het handjevol reizigers terug naar het busstation. De verbaasde blikken van zijn passagiers ontgin gen hem niet. „Sorry", motiveerde hij zijn onverwachte actie, „ik ben mijn t-tag voor de tunnel vergeten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 131