Twee verliefde meiden 32 |i ort Van de Pol is sterkste in Angenent Classic Eigendomsoverdracht elektriciteits- en gasmeters Wüst zou een dag in de week zaterdag 16 januari 2010 HOOGMADE - De rayonhoofden hebben al dertien jaar niets meer te doen in Friesland. De winnaar van de Elfstedentocht in 1997, Henk Angenent, wierp zich de af gelopen dagen op als alternatief rayonhoofd van zijn eigen na- tuurijsklassieker, Angenent Clas sic. De race op de Wijde AA nabij Hoogmade werd gewonnen door Peter van de Pol. De 27-jarige Foekens-rijder uit Utrecht volbracht de 200 kilome ter lange wedstrijd in 5 uur, 49 mi nuten en 11 seconden. Van de Pol versloeg Casper Helling in de eindsprint. Ruud Aerts werd ver achter het tweetal derde. Er waren 27 rijders die zich aan de race waag den en zes man bereikten de eind streep. Sinds de vijftiende Elfstedentocht werd er in Nederland geen 200 ki lometerrace meer gehouden. Als het natuurijs dik genoeg is, moe ten de klassiekers volgens Ange- nent tot minstens 200 kilometer worden verlengd. „Zulke wedstrij den spreken veel meer tot de ver beelding bij het grote publiek", al dus Angenent. De schaatsers zelf denken daar an ders over. Slechts 27 rijders waag den zich aan de loodzware klus. De wegblijvers waren nog niet her steld van de loodzware Veluwe- meertocht. Bovendien wordt mor gen het Nederlands kampioen schap op kunstijs verreden. „Het is niet verstandig om je helemaal ka pot te rijden", reageerde Ami-ploegleider Peter de Vries. Peter van de Pol eindigde maan dag als 47e in de Ronde van Loosd- recht en hij finishte donderdag als 23e in de Veluwemeertocht. Van de Pol, die in 2007 Nederlands kampioen bij de B-rijders werd, had nog nooit een grote wedstrijd gewonnen. „Het lijkt er nu op dat ik een specialist op de 200 kilome ter ben." Al voor het schaatsseizoen begon, verkondigde Ireen Wüst dat ze verliefd was en daardoor lekker in haar vel zat. Wist de buitenwereld veel dat 'haar' Sanne ook naar de Olympische Spelen zou gaan. door Maarten van Helvoirt Begin november borrelde er iets in het lichaam van Ireen Wüst, een andere spanning dan ze gewend was. Ze was in Berlijn, de eerste wereldbekerwedstrijd van het jaar, het olympische seizoen was begon nen en ze moest nog een paar no minaties binnenslepen. Maar dat was het hem niet. Ze was met haar gedachten aan de andere kant van de wereld, in Montreal. Daar kon haar vriendin, shorttrackster Sanne van Kerkhof, een eerste stap zetten richting de Spelen van Vancouver. „Ik voelde een bepaalde kriebel. Omdat ik zó graag wilde dat zij het ging halen. Dat heeft me dat weekend wel beziggehouden. Niet op het ijs, want dan sluit ik me voor alles af" Het werd voor Wüst een weekend van gemengde gevoelens. Over haar beste resultaat, een negende plaats op de 1500 meter, kon ze on mogelijk tevreden zijn, maar de shorttrackestafetteploeg werd in Canada vijfde. Sanne lag op koers. Een week na Berlijn streken de schaatsers neer in Heerenveen. „En wederom-zat ik in spanning, want nu kon Sanne zich echt plaat sen." Dat was in het noorden van de Verenigde Staten (Marquette) en dus was er weer het tijdsverschil. „Omdat ik zelf de volgende dag moest rijden, probeerde ik te gaan slapen. Toen ik net sliep, kwam de verlossende sms: ze had zich ge plaatst." Wüst won de dag erna de 1500 me ter, voor het eerst sinds lange tijd dat ze in een wereldbekerwed strijd de beste was. Zou het toeval zijn... Ireen Wüst is dit seizoen beetje bij beetje weer de wereld topper aan het worden die ze in 2006 en 2007 was. En de verliefdheid heeft daar zeker z'n invloed op gehad. Al voor het seizoen verkondigde de olympisch kampioene dat ze beter in haar vel stak en dat dat mede kwam door dat ze sinds mei een leuke vrien din had. Wist de buitenwereld veel dat zij ook een potentiële olympiaganger was. In de dagen tussen kerst en oudjaar zat Sanne van Kerkhof el ke dag op de tribune van Thialf. Zij kon wél live aanschouwen hoe Mededeling in de zin van art. 3:115 c B.W. Aan de houders van meters ten behoeve van de registratie van het verbruik van elektriciteit en gas: Tal van huishoudens en bedrijven in de Zeeuwse regio zijn voorzien van elektriciteits- en gasmeters ten behoeve van de registratie van het verbruik van elektriciteit en gas, die eigendom zijn van DELTA N.V. Zoals u wellicht weet moet DELTA, als gevolg van een wetswijziging, binnenkort haar dochteronderneming DELTA Netwerkbedrijf B.V., de beheerder van de Zeeuwse elektriciteits- en gasnetwerken, afsplitsen. Vooruitlopend op die splitsing heeft DELTA de eigendom van die meters die behoren tot de categorie "kleinverbruik", d.w.z. elektriciteitsmeters die onderdeel vormen van aansluitingen tot maximaal 3X 80 Ampere en gasmeters die onderdeel vormen van aansluitingen met een maximale capaciteit van 4om3/h (gasmetertype G25), overgedragen aan DELTA Netwerkbedrijf B.V. Voor u als houder van die meters verandert er niets, het gas en de stroom blijven stromen, het verbruik wordt geregistreerd, de meteropnemer houdt nog steeds van een bakkie koffie en de service is en blijft als vanouds van prima kwaliteit! Met vriendelijke groet, Peter Boerma Algemeen Directeur DELTA N.V. Hendrik Bosch Directeur DNWB B.V. DELTA in the multi-utility company DELTA Netwerkbedrijf B.V. door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Als hun harde be staan van topsporter straks voorbij is, duiken beiden het liefst de socia le sector in. Ireen Wüst (23) wil na haar car rière de pabo gaan doen en school juf worden en Sanne van Kerkhof (22) zit al in het derde jaar van de hbo-studie sociaal-pedagogische hulpverlening. „Maar,dit jaar ligt het even stil. Mijn focus ligt op de Olympische Spelen. Ik kan me nog niks voorstellen bij een leven buiten de sport' ik zou het ook foto's Soenar Chamid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 116