31 vertrouwen" in Tourticket SNOWWORLD Camera's Beppu ontbreekt, maar is nog wel in dienst Kerkhove maakt sprong op de wereldranglijst GRATIS NAAR MET CAREERID Concurrentie zaterdag 16 januari 2010 Het lijstje met 'concurrentie' voor Skil-Shimano voor deelname aan de Tour de France is indrukwekkend. Er zijn 25 ploegen kandidaat, terwijl 22 forma ties welkom zijn. door Ralph Blijlevens ROTTERDAM - De vraag luidde wat Rudie Kemna deze zomer gaat doen. „Dan zit ik in Frankrijk", was het antwoord van de ploeglei der van de wielerformatie Skil-Shi mano. „Niet voor vakantie, maar voor de Tour de France", voegde hij er voor de duidelijkheid aan toe. De Ronde van Frankrijk liep giste ren als een rode draad door de ploegpresentatie van Skil-Shima- no. Niet zo verwonderlijk als je be denkt waar deze happening plaats vond'. onder de Erasmusbrug in Rotterdam, het Grand Départ van de 97e editie van de komende Tour. Na afloop van de presentatie reden de 24 renners alvast over het parkoers van de proloog. Of de ploeg dat ook zal doen op zaterdag 3 juli is nog maar de vraag. Rudie Kemna is stellig in zijn overtuiging - 'wij staan aan de start' - maar di recteur sportief Iwan Spekenbrink drukte zich ietwat diplomatieker uit. „In maart zal er meer duidelijk heid zijn. Vorig jaar kregen we een week na Parijs-Nice de uitnodi ging om deel te nemen aan de Tour." Het werd een debuut in het groot ste wielerspektakel waar de pro-continentale formatie met een tevreden gevoel op terug kan kij ken. Het optreden van de wieler ploeg leverde Spekenbrink destijds ook de complimenten op van Tourdirecteur Christian Prudhom- me. Maar, weet de algemeen manager, dat is geen garantie voor een her nieuwde kennismaking met de Ronde van Frankrijk. Daarvoor zijn 25 ploegen kandidaat, terwijl 22 formaties welkom zijn. De deel name van de zestien ProTour-ploe- gen staat vast, het lijstje met 'con currentie' voor Skil-Shimano is in drukwekkend: BMC (met wereld kampioen Cadel Evans), Team Sky, Lance Armstrongs RadioS- hack, Cervélo en het Hollandse Va- cansoleil dat zich onder meer ver sterkte met de Franse broers Ro- main en Brice Feillu. Het duo wordt wel gezien als de toekomst van het Franse wielrennen. „Wat ik dacht toen ik hoorde dat zij naar Vacansoleil gingen? Tja... dat het goede renners zijn') aldus Spe kenbrink gisteren. foto Ed Oudenaarden/ANP Hij ontbrak gisteren bij de ploegpresentatie en hij is ook niet terug te vinden in de presentatiegids van Skil-Shimano. Toch staat de Japanner Fumiyuki Bep pu nog op de loonlijst van de wielerformatie. Al denkt Beppu daar anders over, want hij heeft in middels een contract getekend bij de ploeg RadioS- hack van Lance Armstrong. Tot grote verbazing van Iwan Spekenbrink, algemeen directeur van Skil-Shi mano. „Ik moest dat in de krant lezen, erg jammer." Het is volgens Spekenbrink aan Beppu zelf om de 'zaak' op te lo'ssen. „De bal ligt bij hem, Beppu moet zijn contract respecteren. Als hij dat doet, dan kan hij gewoon bij ons fietsen. Zo niet, dan moet hij het zelf door Barry van der Hooft Over de kansen op een Tourticket wilde Spekenbrink geen voorspel lingen doen. „Speculeren heeft geen zin, we hebben het niet in ei- - gen hand. De Tourdirectie heeft vertrouwen in onze visie en orga nisatie, aan ons is het te laten zien dat we Tourwaardig zijn. Ik heb er gepast vertrouwen in dat het goed gaat komen. Mocht hetniet zo zijn, dan zal de teleurstelling zeker groot zien. Iedereen wil namelijk graag de Tour rijden", aldus Spe kenbrink, die als doelstelling heeft 'de stijgende lijn voort te zetten'. Dat kan volgens hem ook zonder deelname aan de Ronde van Frank rijk. „We rijden genoeg andere zware wedstrijden waarin de ren ners zich kunnen verbeteren." Wordt het geen Tour, dan zet Skil in op de Ronde van Spanje. „Het ideale scenario is de Tour én de Vuelta. Dat kunnen wij aan, daar voor hebben we de ploeg uitge breid en de organisatie verbeterd", aldus Spekenbrink, die afscheid heeft genomen van Theo Eltink en de Fransen Hivert en Lemoine. Daarvoor in de plaats zijn vijf nieu we renners gekomen, onder wie de Nederlanders Robin Chaigneau en Job Vissers. netjes regelen." In de praktijk betekent dat de Japan ner Skil-Shimano schadeloos moet stellen. De ploeg ziet er als volgt uit: Piet Rooijakkers, Al- bert Timmer, Tom Veelers, Roy Curvers, Kenny van Hummel, Koen de Kort, Floris Goesinnen, Robin Chaigneau, Job Vissers (allen Ned), Thierry Hupond, David Deroo, Steve Houanard, Yann Huguet, Alexandre Geniez (Fra), Robert Wagner, Simon Ge- schke (Dui), Bert De Backer, Dominique Cornu (Bel), Yukihiro Doi (Jap), Feng Han, Long Jin, Cheng Ji (Chn), Frederik Wilmann (Noo), Mitchell Docker (Aus). Ploegleiders: Rudie Kemna, Piet Hoekstra, Merijn Zeeman. Zodra voetballers een ca mera op zich hebben ge richt, gaan ze zich vaak anders gedragen. Hand jes op de rug, het gezicht op stand je serieus en het geven van obliga te antwoorden kan beginnen. Na tuurlijk zijn er uitzonderingen. Theo Janssen kan er altijd zo lek ker nonchalant bij staan. Of zijn maatje Nicky Hofs, die nooit zo veel zin heeft om na een wedstrijd met de media te praten. In zijn tijd bij Feyenoord koos Nic ky steeds voor hetzelfde ritueel. Vlak bij het spelershome zei hij dan tegen zijn vriendin: 'Geef die kleine eens'. Want met een baby op zijn arm zou toch niemand hem wat vragen, was zijn stellige overtuiging. Bij zijn huidige club Vitesse hebben ze nu ingestemd met het verzoek van Eredivisie Li ve om na wedstrijden in de kleed kamer te mogen filmen. Da's niks voor Nicky. Op het eerste oog is het best een aardige idee van de betaalzender. Of het ook écht iets toevoegt, is de vraag. Er mag alleen na overwin ningen worden gefilmd. Lachende gezichten dus. En de beelden wor den met vertraging uitgezonden, zodat de club zelf nog even snel kan ingrijpen. We gaan het dus niet meemaken, als Gertjan Verbeek zijn spits op tilt en aan een haakje hangt. Com mentaar van de trainer: „We win nen wel, maar we hadden afgespro ken dat hij na zijn doelpunt twin tig push-ups zou doen...." Door de vernieuwingen wil ik nu niet ineens een abonnement op Eredivisie Live. Misschien veran der ik nog van gedachten, als de voetballers onderling wat afspra ken maken. Even een paar mailtjes met suggesties rondsturen, onder het kopje voetbalhumor. Stel je voor: Humberto Tan komt de kleedkamer binnen om even wat vragen te stellen. Een paar spelers pakken zijn benen en hup, Hum berto wordt met zijn dure maat pak in het bad gegooid. Voor de voetballers wordt het een uitda ging om iedere week wat nieuws te verzinnen. Misschien regent het dan wél nieuwe abonnees. GLASGOW - Eén ding is zeker na het futuretoernooi in Glasgow: ten nisster Lesley Kerkhove zal een grot stap op de wereldranglijst ma ken. Gisteren won de achttienjarige Zie- rikzeese in de kwartfinales van de Duitse Nicole Geuer, die 327e staat op de WTA-ranking. Daardoor drong ze door tot de halve finales en is ze verzekerd van zes ranglijst- punten. Daarmee zal ze in elk ge val meer dan honderd plaatsen stij gen. De Zeeuwse staat nu op de 1004e plaats. Makkelijk had Kerkhove het van zelfsprekend niet tegen de als twee de geplaatste Duitse. Ze verloor de eerste set met 6-4. Daarna trok ze de partij met twee keer 6-3 echter naar zich toe. In de halve finale stuit Kerkhove op de winnaar van de partij Babilon-Ruutel. Het toernooi in Schotland is met 10.000 dollar gedoteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115