Skil-Shimano heeft 'gepast 30 Zeeuwse schaatsers Hendriksen nieuwe draaien bovenin mee trainer VC Vlissingen Piet Raijmakers neemt afscheid Dauwendaele te sterk voor Schouwse Boys Ivoorkust naar kwartfinale Hardloopster Semenya krijgt startverbod Ernstig ongeval wielrenner Kessler Van Gaal met Bayern koploper Bundesliga PLOEGPRESENTATIE Skil-Shimano heeft zich gisteren aan de pers gepre senteerd. De wielerploeg hoopt ook dit jaar mee te mogen doen aan de Tour de France. zaterdag 16 januari 2010 DEN BOSCH Springruiter Piet Raijmakers neemt in maart tijdens Indoor Bra bant afscheid van de internationale sport. Dat heeft voorzitter Gerrit Jan Swinkels van het concours hip- pique gisteren laten weten. Raijma kers is een grote naam in zijn disci pline. Hij won in 1992 goud met de nationale equipe op de Olympi sche Spelen van Barcelona. MIDDELBURG In hun eerste optreden van dit jaar waren de zaalvoetballers van Dau wendaele net iets te sterk voor Schouwse Boys. In De Kruitmolen won de Middelburgse eersteklasser met 4-3. Halverwege leidde Schouwse Boys nog met 0-2 door goals van Ingmar Quist en Corné Schilperoort, maar na de hervat ting deden Reguillo van der Pitte, Zico Tomasoa (2x) en Steven Visser de balans in het voordeel van Dau wendaele doorslaan. In de slotmi nuut maakte Mats Willemse de 4-3. CABINDA Ivoorkust heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinale van de Afrika Cup. De Ivorianen won nen gisteren hun tweede wedstrijd in groep B tegen Ghana: 3-1. Met vier punten uit twee duels is de ploeg van aanvoerder Didier Drog- ba al zeker van een vervolg in An gola. Groep B bestaat nog maar uit drie landen na het vertrek van To go, dat een week geleden op weg naar Angola werd beschoten. Giste ren vond de begrafenis plaats van de omgekomen Togolezen JOHANNESBURG De Zuid-Afrikaanse atletiekbond heeft 8oo-meterloopster Caster Se menya een startverbod gegeven. De 19-jarige atlete mag pas weer in actie komen als de Internationale Atletiekbond het resultaat van de seksetesten heeft. Het vermoeden bestaat dat de jonge Zuid-Afrikaan se atlete een hermafrodiet is. MALLORCA De Duitse wielrenner Matthias Kes sler is tijdens een trainingsrit op Mallorca ernstig ten val gekomen. De 30-jarige renner heeft volgens de wielersite cyclingnews zwaar hoofdletsel opgelopen en verkeert in kritieke toestand. De lokale krant Ultima Hora berichtte giste ren dat Kessler geopereerd is en op de afdeling intensieve zorg in een ziekenhuis op Mallorca ligt. MUNCHEN Louis van Gaal staat met Bayern München in ieder geval voor een dag aan kop van de Bundesliga. De ploeg van de Nederlandse oefen- meester hervatte de competitie in Duitsland gisteren met een zege op Hoffenheim: 2-0. Daardoor klom Bayern naar de eerste plaats. Wielerploeg Skil-Shima no heeft zes nieuwe ren ners in dienst genomen. BREDA - Op de kunstijsbaan in Bre da, de 'thuisbaan' van de Zeeuwse schaatsers, werd donderdag en vrij dag het NK masters verreden. Mare de Vrieze uit Brouwershaven reed donderdag in de categorie se nioren B (heren 35-40 jaar) op de 500 meter 42.75 en op de 3000 me ter 4.39.47. In de categorie masters A (heren 40-45 jaar) kwam Ed de Looze uit Zierikzee op de 500 me ter tot 42.48 en schaatste hij in een schitterende race op de 3000 me ter naar een nieuw persoonlijk re cord: 4.25.17. In de categorie masters C (heren 50-55 jaar) reed Adriaan Provoost uit Domburg op de 500 meter 44.26 en op de 3000 meter 4.37.79. In de categorie masters D (heren 55-60 jaar) zette Bert Smits uit Nieuwdorp op de 3000 meter de negende tijd neer in 5.00.95. Gisteren stond de 1500 meter en de 5 kilometer op het programma. De Vrieze klokte 2.09.56 op de 1500 meter, de achtste tijd. Ed de Looze verbaasde iedereen door 2.05.99 te rijden. Adriaan Provoost knokte zich naar een tijd van 2.11.61. Na deze 1500 werd de loting be paald voor de afsluitende 5 kilome ter. Mare de Vrieze kwam daar door zijn tijden net niet voor in aanmer king. In het eindklassement eindig de hij uiteindelijk als negende, Ed de Looze kwam tijdens het in rijden ten val en moest de strijd staken. Hij werd nog wel zesde in het eindklassement. Adriaan Provoost mocht de 5 kilo meter wel rijden. Hij deed er 7.53.15 over wat voldoende was voor de derde tijd op de 5 kilome ter en een vijfde plaats in het klas sement bij de masters C. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Roy Hendriksen volgt Ruud Pennings op als trainer van VC Vlissingen. De oefenmees- ter uit Middelburg heeft een con tract voor een jaar getekend. „We moeten nog onderhandelen over een optie voor een tweede jaar", laat Hendriksen weten. De veertigjarige Middelburger is momenteel aan zijn derde seizoen als trainer bezig bij Zeelandia Mid delburg. Met die ploeg wil hij dit seizoen proberen te promoveren naar de derde klasse. „Daarna be gin ik aan een nieuwe uitdaging bij VC Vlissingen", vertelt de oud-profvoetballer. „Het is goed voor mijn ontwikkeling om het een paar stapjes hoger te gaan pro beren. Maar eerst wil ik het sei zoen goed afsluiten bij Zeelandia Middelburg." Vlissingen staat op dit moment op de tweede plaats in de eerste klas se van het zondagvoetbal. De ploeg staat zes punten achter op De Valk, maar heeft wel twee duels minder gespeeld. Hendrik sen hoopt dat Vlissingen promo veert. „Ze hebben nog alle kans. Het zou fantastisch zijn als Ruud Pennings een waardig afscheid krijgt. Mocht promotie niet luk ken, dan hoop ik volgend seizoen weer bovenin de eerste klasse mee te draaien." Vlissingen kent weinig geheimen voor Hendriksen. Tot zijn achttiende heeft hij er gevoet bald. „En veel van de mensen die er toen rondliepen, zoals Piet de Jong, zijn er nu nog steeds actief Het is leuk om weer terug te keren op het oude nest." pagina 34/35: Pennings kan Vlis singen met gerust hart verlaten De renners van Skil-Shimano verkennen het parkoers van de proloog van de Tour de France tijdens de ploegpresentatie in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 114