29 De piraten van de klassieke muziek VIOLISTEN Canadese groep Barrage treedt op in Middelburg agenda zaterdag 16 januari 2010 ^m^mÊÊÊ^mÊÊÊÊm wmmmmmmm - sw i SÈÜ 'i-*'1 iimb w~<& z - - MHK door Harry de Jong De Canadese groep Barra ge staat voor een vrolij ke mix van folk, pop en klassiek. Een fraai uitge werkte mengeling van stijlen die over het voetlicht wordt gebracht met maar liefst zes violen in de hoofdrol. Instrumenten waarvan bij wijze van spreken de vonken af vliegen, want de muzikanten be schikken over een tomeloze ener gie. Met haar nieuwe programma High Strung doet Barrage komen de week Middelburg aan. De groep werd dertien jaar gele den opgericht door violist Tony Moore uit Calgary. „Oorspronke lijk bestond Barrage uit mij en nog twee andere Ierse immigranten die in Canada verzeild waren ge raakt", vertelt hij. „We speelden traditionele folk op familiefeesten en in kroegen. Toen we later alle drie naar het conservatorium in Calgary gingen, kregen we echter een andere visie op muziek. We vonden dat er best een brug gesla gen kon worden tussen folk en klassiek. Elke donderdag kwamen we bij elkaar om een klassieke speeltechniek los te laten op volks muziek. Mensen die ons toevallig bezig hoorden, vonden het prach tig en dus besloten we een paar in formele optredens te doen. Al spe lenderwijs voegden we steeds meer elementen uit de wereldmu ziek toe aan ons vioolspel en om het ook visueel aantrekkelijk te ma ken gingen we in zee met een paar danseressen en zorgden we voor een echte choreografie." Dat was halverwege de jaren ne gentig en theatershows als River- dance en Lord Of The Dance wa ren hard bezig de wereld te verove ren. Moore: „Daar spinden wij goed garen bij, want onze show werd gewoon meegesleurd in die opmars. De mensen die Riverdan- ce mooi vonden, kwamen ook bij ons kijken omdat ze hadden ge hoord dat wij een soortgelijke show hadden opgebouwd. In wer kelijkheid leek het er in de verste verte niet op, maar we hielden er toch heel wat fans aan over. Barra ge bestond op dat moment uit elf violisten en een ritmesectie die als gekken te keer gingen op het po dium en dat maakte indruk op wie ons maar zag." Op dit moment is de band met bijna de helft ingekrompen, want anders zou het volgens Moore niet mogelijk zijn om zo vaak grote we reldtournees te ondernemen. „Dat zou veel te duur worden. Maar met z'n tienen zorgen we voor minstens zo veel energie." Van de oorspronkelijke bezetting is alleen Moore nog over, maar hij heeft er geen enkele moeite mee nieuwe leden te vinden. „Jongelui die klassiek viool gestudeerd heb ben, staan in de rij om auditie te doen, want bij Barrage krijgen ze de kans om helemaal uit hun dak te gaan en te laten horen dat je met een geschoolde opleiding best heel erg rock-'n'-roll kunt zijn. Ei genlijk zijn we de piraten van de klassieke muziek." Barrage, di. 19 januari in Stadsschouw burg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 16 JANUARI Burgh-Haamstede Jeugd Natuur- en Vogelwacht houdt ex cursie in het Slotbos. Parkeerterrein Golft, start 10.00 uur. ZONDAG 17 JANUARI Middelburg Arati lichtceremonie. Centrum Padma, 10.30 tot 12.00 uur. Oostkapelle Kynologenclub Zeeland houdt een strand wandeling voor honden en baasjes. Parkeerterrein Duinweg, 11.00 uur. Oost-Souburg Linedance-middag, wijkcentrum De Re genboog, 13.00 uur. Ovezande 'Jij bent mijn getuige' is het thema van een oecumenische viering, met muziek van de Cantorij van Driewegen en het Pius X Koor uit Ovezande. Daarnaast wordt de viering opgeluisterd door doe delzakspeler Thijs Martens. Katholieke kerk, 9.30 uur. Serooskerke (S) Staatsbosbeheer houdt excursie (inclusief vogels spotten) langs Plan Tureluur. Parkeerterrein Inlaagweg/Hoosjesweg, 13.30 uur. PODIUM ZATERDAG 16 JANUARI Arnemuiden Het Schouws Jeugdorkest o.l.v. Marien Stouten geeft een nieuwjaarsconcert. Het programma bestaat uit een breed geeste lijk en populair-klassiek repertoire. Her vormde Kerk aan de Markt, 20.00 uur. Goes Concert Nick Et Simon. Zeelandhallen, 20.00 uur. Kloosterzande Wegens ziekte van twee van de vijf voca listen is het concert van Capella I Fiam- minghi (a capella oude muziek) afgelast. Hof te Zande Kerk, 20.00 uur. Krabbendijke Bas Marée (gitaar en zang), Johan Hooge- boom (piano en zang) en Ludo van der Winkel (bas) brengen het kleinkunstlied- jesprogramma 'Wil je mijn pleister zien?' De Meiboom, 20.00 uur. Oostburg Rapalje verzorgt het theaterconcert Celtic Fire II (Keltische muziek). Ledeltheater, 20.15 uur. Oosterland Nieuwjaarsconcert van Oosterlands Fanfa re in dorpshuis Oosterhof, Met aanslui tend optreden van Endrik en Jannekee. Aanvang 20.00 uur. Oost-Souburg Muzikaal trio Hot Tamale speelt blues, ca jun, texmex en zydeco. Razzmatazz, 21.00 uur. Middelburg "Ruth Jacott verzorgt het theaterconcert Passie, waarin Latijns-Amerikaanse mu ziek centraal staat. Stadsschouwburg, 20.00 uur. "Julika Marijn brengt onder de titel Tegen over Lady Di een muziektheaterprogram ma geïnspireerd op het leven van prinses Diana. Spiegeltheater, 20.00 uur. Nieuwjaarsconcert Brass Band Middel burg. Jeugdbrassband opent het concert. Hofpleinkerk, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Cabaretier Kasper van Kooten brengt een try-out Van zijn voorstelling Driekwart. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Vlissingen *Jazz van State of Monc en The A&D Pro ject. De Piek', 21.00 uur. *Fernhill, een folkband uit Wales met de zangeres Julie Murphy. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Terneuzen "Jeans 19 met Back in town met jonge toptalenten. Scheldetheater, 20.00 uur. "Muzikale sessie door en voor jonge Zeeuwse muzikanten Porgy en Bess, 20.00 uur. ZONDAG 17 JANUARI Kruiningen Klassiek concert Koninklijke Harmonie Eendracht Maakt Macht en het koor Cres cendo. Johanneskerk, 11.30 uur. Kloosterzande Het J0R0 Choir uit Kloosterzande onder leiding van dirigent Joop Roctus geeft een nieuwjaarsconcert. Als gastkoor zal optreden Popkoor Eigenwijs uit Terneu zen onder leiding van dirigente Christine de Koning. Hotel Van Leuven, 14.30 uur. Middelburg De band Big Chief Sugar speelt blues- rock (covers en eigen werk) Café 't Schuttershof, deuren open 17.00 uur. "Mezzaluna o.l.v. Peter Van Heyghen treedt op met Paul O'Dette (luit). Zij brengen Vlaamse polyfonie en Italiaanse dansen uit het begin van de 16e eeuw. Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur. "The South Jazzband geeft een nieuw jaarsconcert. Hotel Arneville, 16.00 uur. Terneuzen Nieuwjaarsconcert met Rony Verbiest. Porgy en Bess, 16.00 uur. Noordgouwe Optreden Scaldis Jazz Band. Dorpshuis, 15.00-18.00 uur. Renesse Muzikanten uit heel Zeeland kunnen zon dag terecht voor een jamsessie. De Stulp, vanaf 16.00 uur. BART BEVEELT AAN Bart Gabriëlse tipt deze week The Jeffrey Lee Pierce Sessions Project op www.pzc.nl/bartbeveeltaan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Op dinsdag 19 januari 2010 om 14:00 uur houden wij i.o.v. Coop. Ver. Caravanpark Sirjansland U.A. jn het openbaar een: EXECUTIEVEILING VAN EEN STACARAVAN MET HOU TEN TUINHUISJE. Deze veiling vindt plaats aan de Zandweg 3 te Sirjansland (standplaats Kastanje 3), gemeente Schouwen-Duiveland, ten laste van M.P.J. Blonk, wonende te Zoetermeer aan Anderiesserode 7. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. De muzikanten van Barrage beschikken over een tomeloze energie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113