iol laatste 24 uur zaterdag 16 januari 2010 Het dodental van de verwoesten de aardbeving in Haïti zal mogelijk oplopen tot tussen de 50.000 en 100.000. Dat meldde de Pan Ame rikaanse Gezondheidsorganisatie (Paho) gisteren. Onder de doden zijn mogelijk veel Canadezen. Volgens de Amerikaanse minister van Defensie Robert Gates is de veiligheidssituatie in Haïti 'vrij goed'. Er wordt volgens hem wei nig geplunderd. De pakhuizen van het Wereldvoed selprogramma (WFP) van de Vere nigde Naties in Port-au-Prince zijn wel geplunderd. Van de vijftiendui zend ton aan hulpgoederen was er na de plundering nog zesduizend ton over. Dankzij de aardbeving zijn vrijwel alle vierduizend criminelen uit de gevangenis in de hoofdstad Port-au-Prince ontsnapt. Het ge bouw is ingestort. De Verenigde Staten mogen ge bruik maken van het luchtruim van Cuba voor het vervoer van slachtoffers van de aardbeving. Dat levert een tijdsbesparing van anderhalf uur op. De internationale gemeenschap heeft tot nu toe 268,5 miljoen dol lar (186,3 miljoen euro) financiële hulp beloofd aan de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Twintig landen hebben al hulp toegezegd, aldus de Verenigde Naties. De aardbeving heeft circa 300.000 mensen dakloos gemaakt. In de hoofdstad Port-au-Prince is een op de tien huizen verwoest. In het ge bied dat zwaar door de beving is getroffen woonden circa 3,5 mil joen mensen. Uit woede over de in hun ogen ge brekkige hulpverlening hebben bo ze Haïtianen in de hoofdstad Port-au-Prince wegblokkades op geworpen met lijken. Dat meldde een ooggetuige, een fotograaf. Een vrouw zoekt naar bekenden tussen tientallen dode lichamen die buiten het mortuarium in Port-au-Prince op de grond liggen. foto Patrick Farrell/AP reageren? nieuwsredactie@wegener.nl De tweejarige Redjeson Hausteen Claude is donderdagavond, ruim twee dagen na de verwoestende aardbeving, levend uit de puinho pen in Port-au-Prince gehaald. foto's Gerald Herbert/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 10