25 Samen staan we sterker. Scholieren Nehalennia in actie voor Haïti Brass Band geeft nieuwjaarsconcert Piet Brakman treedt op in Historische Kerk Historische prent anno 2010 Het idee is datje meer bereikt als je krachten bundelt. zaterdag 16 januari 2010 w MIDDELBURG Leerlingen van de tweede klassen havo en vwo van scholengemeen schap Nehalennia aan de Breeweg in Middelburg gaan geld ophalen voor de slachtoffers van de aardbe ving in Haïti. Vanaf komende dins dag bakken de scholieren thuis pan nenkoeken. Deze verkopen ze ver volgens in de kantine van de school. Een pannenkoek gaat 1 eu ro per stuk kosten. MIDDELBURG Brass Band Middelburg geeft van avond een nieuwjaarsconcert in de Hofpleinkerk in Middelburg. Het concert wordt geopend door de Jeugdbrassband onder leiding van Arian de Visser. Na de pauze treedt de Brass Band onder leiding van Bart Van Der Strieckt op. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. OOST-SOUBURG De Zeeuwse kleinkunstenaar Piet Brakman treedt vanavond op in de Historische Kerk in Oost-Souburg. Brakman brengt zijn programma 'Dat komt nooit meer terug'. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro; 'vrienden' van de kerk betalen 9 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bruna, Prime- ra en Vrijbuiter in Souburg, Prime- ra Vlissingen en bij de kerk. Bij NADER In het overzicht van de weekenddien sten in de krant van gisteren staat een fout. De dienstdoende dierenartsen dit weekend voor kleine huisdieren zijn niet A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters in de Korte Noordstraat in Middelburg, maar J. Oostenburg en M. Koster, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel- le, 0118-581443. Spreekuur zonder af spraak: 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. MIDDELBURG - Koppermaandag. Het is een traditie die al bestond in de Middeleeuwen. De eerste maandag na Driekoningen hielden alle gilden een feestdag. Maar na de afschaffing van de gilden, vierden alleen de drukkers het nog. Ze drukten dan de 'kopperprent', een speciale prent met een wens erop. Met de opkomst van de kerst kaarten verdween die traditie. Maar na de Tweede We reldoorlog hebben drukkers deze weer in ere hersteld. Wél op een vrijdag overigens, want dat kwam beter uit. Ook de drukkers in Zuid-West-Nederland schenken elk jaar een zogenoemde kopperprent aan een burgemees ter in Zeeland of Noord-Brabant. Dit jaar mocht John Joossens van Drukkerij Meulenberg uit Middelburg de prent maken en overhandigen aan burgemeester Schou- wenaar. Geen pentekening zoals vroeger, maar een ei gentijds affiche. Joossens koos als thema de drie grote Middelburgse evenementen van dit jaar; de Giro d'lta- lia, Koninginnedag en de herdenking van het bombarde ment op Middelburg. foto Ruben Oreel Q http://nl.wikipedia.org/wiki/Koppermaandag Als coöperatieve bank geloven we heilig in de kracht van het collectief. Samen bereiken we meer dan alleen. Juist daarom dragen we met het Coöperatiefonds bij aan een gezonde samenleving, nu en in de toekomst! Samen actief werken aan een welvarende lokale omgeving. Dat is het idee. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland investeerde in 2009 in diverse lokale projecten en initiatieven: Archipelschool De Sprong, muziekonderwijs, Basisschool De Lichtstraal, Westkapelle, realisatie jubileumboek 100 jaar, Bewoners Middelburg-Zuid, aanleg Jeu de Boulesbaan, Bewoners Souburg Noord, aanschaf kabelbaan voor speelveld, Biljartvereniging Willem, aanschaf elektrisch scorebord, extra keus en ballen, Biljartvereniging(ouderen) Schuttershof Domburg, vernieuwing biljartlakens, Brede School Dauwendaele/Mortiere, realisatie kinderpersbureau, CBS De Goede polder, educatieprojectontwikkelingswerk, Damclub Lammerenburg, aanschaf 8 damklokken, Dorpsraad Serooskerke, uitbreiding speelfaciliteiten Zandput, EHBO vereniging Middelburg, aanschaf AED, EHBO vereniging Vlissingen, aanschaf kleding. Getij Middelburg, aanschaf wasmachine en droger, Houtzaagwerf Kortgene, verticale raamzaag, Humanitas Walcheren, materialen kinderzomerkamp, Kegel-en Biljartvereniging Vlissingen, vervangen kegelopzetmachines, Korfbalvereniging Swift, werving jeugdleden en topkorfbalpromotie, Kunst en Cultuurroute Middelburg, kunst- en cultuurboek, LTC Domburg, duurzame verlichting, Lutherse Kerk Middelburg, verlichting, Modelspoorvereniging, modelspoorbaan in clubhuis, Muziekvereniging Oefening kweekt Kunst, jeugdbeleid met professionele opleiding, Nederlandse Bijenhouders Vereniging (sub Walcheren), realisatie voorlichtingsruimte, NVVH Vrouwennetwerk, aanschaf laptop en beamer, Ondernemersvereniging Arnemuiden, aanschaf duurzame feestverlichting, Ondernemersvereniging Nemidso, aanschaf duurzame feestverlichting, Ondernemersvereniging Meliskerke, oplaadpunt elektronische fietsen, Perspectief (ver. Voor PC- en RK onderwijs), weerbaarheidtrainingen, Peuterspeelzaal Madelief, peuterbieb, Primas-scholengroep, vrijdagmiddagarrangementen, Roosevelt Academy, realisatie Engelstalig debattoernooi VWO leerlingen, Rotary Club Vlissingen, 24 uur v.d. Boulevard (i.k.v. MS-Research), Rotaryclub Walcheren, professionaliseren Aagtekerke Open, Speelhof Hoogerzael (Seispark), ontwikkeling educatieve tuin en ravotbos, Speeltuin Kruitmoienlaan Initiatiefgroep, realisering speelvoorziening, Speeltuinvereniging Aagtekerke, in stand houden en verbeteren speeltuin, Speeltuinvereniging Meliskerke, vervanging speeltoestel, Speeltuinvereniging Oost-Souburg, vervangen speeltoestellen, Sportvereniging Slagvast, aanschaf AED, St. Akkerleven, infocentrum, St. Beurtvader Frans Naerebout, restauratie beurtschip, St. Bunkerbehoud, aanleggen ontbrekende deel bunkerroute, St. Centrummanagement Vlissingen, bloemenstad Vlissingen, St. Colijnsplaat foto- en doe. archief, kadastrale atlas Noord-Beveland, St. Guusuus, praatpaal, St. De Glazenkast, sociale integratie/culturele expressie minderheidsgroepen, St. Instandhouding Sint Jacobskerk, aanschaf geluidsinstallatie, St. JASZ, bouwen website en promotieconcert, St. Kinderboerderij "De Klepperhoeve", buitenverblijf konijnen, St. Klussendienst, aanschaf diverse gereedschappen, St. Kunstspoor Noord-Beveland, poëziebundel, St. Panorama Walcheren, realisatie schilderij Panorama Walcheren, St. Sloeproeivereniging De Schone Waardin, aanschaf trailer, St. Skerzo, jonge pianistendagen, St. SouthPark Festival, duurzame hekwerkklemmen, St. Webportal Noord-Beveland, ontwikkeling huisstijl toeristisch Noord-Beveland, St. Wonen met Zorg en Ondersteuning, ondersteuning opvang en begeleiding gehandicapte jongeren, Tennisvereniging Dauwendaele, opknappen oefenkooi, Voedselbank Walcheren, diepvries/koeling op distributiepunt, Voetbalvereniging Arnemuiden, aanschaf speeltoestellen en tassenrek, Voetbalvereniging De Meeuwen, elektronisch scorebord, Voetbalvereniging Veere, verbetering/uitbreiding accommodatie, Vogel- en Zoogdierenopvang De Mikke, vernieuwing oeverkooien, Werkgroep Geschiedenis Joods Vlissingen, boek over joods verleden Vlissingen, Werkgroep Groot-Breedmede, adoptie speeltoestel, Wijkgemeente De Morgenster, voorstelling Calvijn op bezoek, Zanshin Vlissingen, spiegelwand in trainingszaal, ZLTO Noord-Beveland, aanleg tulpenrand, Zorgcentrum Simnia, project Bevrijding Nederland, Napoleon Veere, herdenking invasie Walcheren 1809, IJsclub Wissenkerke, aanschaf bankjes, tafel en brug. Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/wnb Rabobank Wilgenstraat 122, Oost-Souburg 1SEEH in 1996 volledig gerenoveerde f-SSr-r complex. Dit appartement is kan zonder werkzaamheden worden betrokken. De ligging is ideaal: op deze hoogte houdt u contact met d en heeft u toch een prachtig, groen uitzicht en e privacy in de woning. VRAAGPRIJS 139.000 k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109