'.eelan PZC 21 Scheldeplein in Middelburgse handen Klusbootje van AZZ staat weer op het droge OS almanak Tip? redactie@pzc.nl Rechtsomkeert Rijbewijs kwijt WALCHEREN 22 en 23 WOONGOED Woningcorporatie koopt sociale huurwoningen in Vlissingen 24 REIZEN www.oad.nl Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Sigaar voor rit naar grenspost Putte Zaterdag 16 januari 2010 MÊmmmmmÊÊÊmÊMmmÊÊÊmm wmmmmmmM mmmmm - msmmmmmm Tip? walcheren@pzc.nl Opknappen van Nieuw-Middelburg niet van ene op andere dag door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De sociale huurwo ningen op het Scheldeplein in Vlis singen zijn voortaan in Middel burgse handen. Woningcorporatie Woongoed heeft ze allemaal over genomen van ING. Het gaat om de woningen boven het zogenaamde ABC-complex en het rijtje winkels van Coólcat tot en met Hennes Mauritz, en de bovenwoningen aan de overkant mmmammmmmammmmmmmmmmammmm van het plein. Ze zijn er neergezet aan het begin van de jaren negen tig, toen de beroemde ronde muur van de voormalige smederij was neergehaald. Woongoed heeft de appartementen gekocht voor meer dan elf miljoen euro. Het Waar borgfonds Sociale Woningbouw staat garant, en die wordt weer ge borgd door de gemeente Vlissin gen. De winkels blijven van ING. Het zijn altijd sociale huurwonin gen geweest. En dat moet zo blij ven, luidde zogezegd de gedachte van Woongoed-directeur Eric de Ceuster toen hij de appartemen ten via een makelaar kreeg aange boden. „Door de nabijheid van de binnenstad en de boulevard zijn het goede woningen voor met na me oudere mensen. Samen met de huurprijs, nog onder de grens van huurtoeslag, maakt het woningen die waardevol zijn om behouden te worden voor de sociale huursec tor. En omdat l'Escaut geen belang stelling had, zouden de woningen anders worden uitgepompt in de koopsector. Dat wilden wij niet. Een nobele gedachte? Ach, dat is gewoon ons werk." En toevallig geen strategische aan koop aangezien er nog een door steek moet komen van de Wal- straat naar het Scheldeterrein, exact langs het verworven Schelde plein? Woongoed houdt zich im mers ook bezig met het Schelde- kwartier, nu de gemeente Vlissin gen alle Walcherse woningcorpora ties heeft gevraagd mee te denken over het kolossale woningbouw project. „Het Scheldekwartier heeft geen rol gespeeld", beweert De Ceuster. „Dat project kent nog zo veel onzekerheden. Bovendien is nog ongewis of er een doorsteek je komt. Ik heb inmiddels al zo veel tekeningen voorbij zien ko men. Maar nog geen activiteit ge zien." Middelburgse bemoeienis in het hart van Vlissingen: dat is hele maal niet zo gek, zegt De Ceuster. „We hebben ook een blok wonin gen in Veere. Zolang het maar niet ten koste gaat van Middelburg." SHHSiHiKlMlMKaMMH Rjj ECHTE MAKELAAR;'; 0 118-616617 f Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- j reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staat5loterij. VLISSINGEN - Het is nog steeds een raadsel waardoor de Bon ny Lass of Shoreham maan dag in de haven van Vlissin gen is gezonken. Directeur Hein Abbing van jeugdzorgin stelling AZZ noemt het ook 'een grote frustratie'. Het bootje is sinds medio vorig jaar eigendom van AZZ. Vol gens Abbing zit er geen lek in en zijn de overlaten goed. Met behulp van een drijven de bok is het bootje gelicht en gisteren in de Eerste Bin nenhaven op de kant gezet. Er wordt gekeken of de oor zaak van het zinken alsnog is op te sporen. Volgens Abbing is het nog steeds de bedoeling dat het bootje gebruikt wordt als klus- project voor jongeren van AZZ. „Die kunnen het verder opknappen." Want ondanks het zinken is het volgens hem een 'oerdegelijk bootje'. De Bonny Lass is een voorma lig bevoorradingsscheepje van de Britse marine. Het is in 1945 gebouwd en in Shore ham te water gelaten. Het is een aantal malen van eige naar gewisseld. Tot medio vo rig jaar was het eigendom van een echtpaar. Dat schonk de Bonny Lass vorig jaar aan de zorginstelling. Die is er vol gens de directeur zeer blij mee. foto Ruben Oreel Kijk voor tijden en locaties op www.knooppunttoekomsf.ni Een ritje met het openbaar vervoer is helemaal niet zo vervelend als vaak wel wordt gedacht. Het lastige is alleen dat je soms lang moet wach ten op de bus, of soms net te laat komt. De bus van Terneuzen naar Goes bijvoorbeeld komt vaak een paar minuten vroeger dan de dienst regeling aangeeft en dus is het zaak om op tijd op het busstation nabij de sluizen te staan. Donderdagavond hadden de passagiers weer het zeke re voor het onzekere genomen. Al leen, nu was de bus van 20.15 uur niet te vroeg maar zelfs twee minu ten te laat. De chauffeur maakte haast om de verloren tijd in te halen. Na een paar honderd meter trapte hij echter resoluut op de rem, keerde zijn voertuig en reed tot verbazing van het handjevol reizigers terug naar het busstation. De verbaasde blikken van zijn passagiers ontgin gen hem niet. „Sorry", motiveerde hij zijn onverwachte actie, „ik ben mijn t-tag voor de tunnel vergeten." RITTHEM - Een 24-jarige man uit de gemeente Veere heeft donder dagavond zijn rijbewijs moet inle veren na een overtreding. Hij reed 135 km/u op de Europaweg bij Rit- them. Daar is 80 km/u toegestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105