Kantoor voor Add Business Point opent eigen pand in Roosendaal bedrijfs onroerend goed 39 H et Goese bedrijf Add Busi ness Point groeit als kool. Vorig jaar november in Goes be gonnen met het flexibel verhuren van kantoor- en vergaderruimte, per 1 januari al twintig locaties door heel het land. En de rek is er volgens eigenaar Florentijn van den Bos geenszins uit. "Doelstel ling is om eind 2010 op vijftig lo caties in Nederland actief te zijn." door Dennis Rijsbergen GOES/ROOSENDAAL - Van den Bos heeft een gat in de bedrijfsonroe- rendgoedmarkt ontdekt. Bij zijn be drijf is het namelijk mogelijk kan toor- en vergaderruimte per uur te huren. "Ik sluit daarvoor deals met bu- sinesscentra door heel het land", zegt Van den Bos. Zo is een netwerk van businesscentra ontstaan. Zijn klanten kring bestaat voor een groot deel uit zzp'ers. "Het gaat dan om onderne mers die eigenlijk hun kantoor aan huis hebben, maar'daar geen klanten over de vloer willen hebben." Van den Bos biedt een compleet 'kantoor- pakket' aan. Zo kan een klein bedrijf een adres en een telefoonnummer ko pen. De post komt dan aan bij een van de business points en wordt daar naar het huisadres van de ondernemer doorgestuurd. Zo ook met telefoon tjes. Die worden doorgeschakeld. Moet er vergaderd worden of een klant ontvangen worden, dan is het heel simpel om voor een uur of dag deel een ruimte te huren. Alle busi ness points hebben een ontvangstba lie. Kortom, als zzp'er heb je je eigen flexibele kantoor met receptioniste, postverwerking en werk- of vergader ruimte op het moment datje die no dig hebt. "En daarmee een heel pro fessionele uitstraling." Ook grotere bedrijven weten de busi ness points van Van den Bos inmid dels te vinden. "Het gaat dan om be drijven met weliswaar een eigen hoofdvestiging, maar die klanten door heel het land hebben. Ik denk dan aan opleidingscentra. Die huren nu nog veelal ruimte in hotels. Maar Add Business Point werkt veel flexibe ler. Bij ons kun je ruimte op het laat ste moment boeken. Dat hoeft niet weken van tevoren. En of je nu met een groepje van vier of vijftig bent, wij hebben er ruimte voor." Het Zeeuwse bedrijf groeit enorm hard. Heeft Van den Bos nu ook inter nationale ambities? "We willen zeker naar het buitenland. Hoe we dat pre cies gaan doen, weet ik niet. De re- gel- en wetgeving in bijvoorbeeld Duitsland is anders dan in Nederland. Daar moeten we rekening mee hou den. We zijn wel in Duitsland en Bel gië actief met de verkoop van tele foonnummers." Behalve groeien, werkt het bedrijf ook aan vernieuwende diensten. Zo draait er een pilot met digitale post. Add Business Point werkt daarin sa men met TNT-post. "Het moet straks mogelijk zijn dat ondernemers hun papieren post naar een van de bu siness points laten sturen en die post uiteindelijk alleen als e-fnail in de in- box krijgen. TNT haalt dan namelijk de post uit het systeem en laat die in een beveiligde scancentrale 'scannen om vervolgens de post te e-mailen." Ook aan de website wordt hard ge sleuteld. Het online reserveringssys teem wordt namelijk nog uitgebrei der. Het is de bedoeling dat een klant die een ruimte wil huren bijvoor beeld ook meteen kan aangeven hoe de stoelen opgesteld moeten staan en of een lunch klaar moet staan. Zo pro beert Add Business. Point alsmaar te innoveren in een vrij conservatieve markt. "In deze tijd zo groeien, dat zegt toch wel wat. Ook de business centra waarmee we samenwerken, zijn blij omdat ze extra mensen over de vloer krijgen. We zorgen toch voor extra traffic .in de gebouwen en wie weet dat bepaalde klanten er wel blijven hangen en een langdurig huur contract afsluiten." Add Business Point werkt samen met bestaande bedrijvengebou- wen. Toch heeft het Zeeuwse bedrijf onlangs op industrieterrein Borchwerf in Roosendaal een eigen pand in gebruik genomen. "Er zijn nu eenmaal gebieden waar we geen geschikte samenwerking kun nen vinden. Omdat er wel veel vraag is naar bijvoorbeeld vergader ruimte in Roosendaal, zijn we helemaal zelf een business point begon nen. Ik sluit niet uit dat we ook elders in het land eigen business points gaan opzetten." Ondernemers kunnen bepaalde ruim tes in het Roosendaalse pand per uur huren, maar ook langdurige huur is mogelijk. "Nou ja langdurig... wij werken nooit met langlopende con tracten. Meer met maandcontracten. Dat is juist onze grote kracht. Er is geen andere partij in Nederland die met. zulke minimale contracten werkt en zo flexibel is dan wij. Bovendien kunnen onze klanten met hun inlog code via internet op elk moment van de dag een locatie boeken. Dat tegen een vast tarief en straks met een dek king van vijftig locaties." Het business point in Roosendaal biedt al kantoorruimte vanaf 13 vier kante meter aan. "Zzp'ers ën MKB-bedrijfjes hebben nu eenmaal geen honderd vierkante meter no dig." De ligging van het pand is zeer gunstig, zo vlak aan de snelweg rich ting Rotterdam, Bergen op Zoom, Zeeland en Breda. "Een derde deel van het gebouw hebben we dan ook voor wat langere tijd al verhuurd", zegt Van den Bos. Verder herbergt het Roosendaalse bu siness point een grote presentatieruim te waar zo'n vijftig man kunnen aan schuiven. Ook zijn er kleinere verga derruimtes en kantoorruimtes in aller lei maten. Moet er ergens een muui- uit om van twee kleinere ruimtes één grotere te maken, geen probleem. Het past allemaal in de flexibiliteitsge- dachte" van Add Business Point. Als klap op de vuurpijl heeft het gebouw een grote loods die als opslag gebruikt kan worden. "Dus ook bedrijven die even wat spullen moeten onderbren gen, kunnen bij ons terecht," Meer informatie over Add Business Point is te vinden op www.addbc.nl of wum'.ad- dbusinesspoint.nl. t V:.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 101