Een bonte verzameling van Oranje in i8l 'Opwaardering Aardebolleweg is oplossing voor komende tien jaar' wolky Koninginnedag in Zeeland www.pzc.nl Fotowedstrijd: Wie heeft de beste Oranje foto? XII EXTRA PARTIJ vrijdag 15 januari 2010 1 Station Kruiningen-Yerseke, 1946, koningin Wiihelmina krijgt bloemen. 2 Bordes Coese stadhuis, 1924, koningin Wiihelmina en prinses Juliana in klederdracht. 3 Station Borssele, 1989, bezoek van koningin Beatrix. 4 Lange Kerkstraat, Goes, 1898, erepoort troonsbestijging koningin Wiihelmina. 5 's-Heer Arendskerke, 1923, versierde bokkenwagen van Ko Nijsse en Wantje Sanderse. 6 Stoomtrein Goes-Borsele, 1989, koningin Beatrix. 7 Goes, stadssleutels. 8 Marktveld Kloetinge, 2005, koninginnedagviering. 9 Gemeente Goes, 1979, zaklopen op Koninginnedag. Het is Oranje wat de klok slaat op de eerstvolgende tentoonstelling in Histo risch Museum De Bevelan- den in Goes. Een eerbetoon aan Koninginnedag. door Lilian Dominicus oor de medewerkers van Historisch Museum De Bevelanden was er geen twijfel: toen ze hoorden MEEST GELEZEN 1. Drugslaboratorium in Yerseke 2. Zorgcentrum op slot na buikvirus 3. SGP vreest voor onbereikbare kerk STELLING Reageer op de stelling: 'Het is goed dat de politie bij scholen in Goes be keuringen geeft aan foutparkeerders.' STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Al het Thoolse nieuws op een rij: www.pzc.nl/tholen dat Beatrix Koninginnedag in Zee land zou vieren, moést er een Oranje-tentoonstelling komen. „Het werk voor alle andere ten toonstellingen hebben we uit onze handen laten vallen. Dit had voor rang", zegt conservator Koen van Rooijen. En dus doken ze het depot en de archieven van de gemeente Goes en Borsele in, op zoek naar voorwerpen en afbeeldingen die te maken hebben met het Nederlands Koningshuis en na tuurlijk de relatie met de Bevelan den. Het leverde een aardige collectie op, die nooit of zelden eerder aan het publiek is vertoond. „Kijk", zegt van Rooijen, glunderend, ter wijl hij met handschoenen een koperen doosje oppakt. „Dit is toch wel een van de pronkstuk ken: een tabaksdoos met een gra vure waarop de Pruisen de patriot ten verslaan. Die boom stelt de Oranjeboom voor: appeltjes van Oranje." Nog een opvallend object: het kop je waar Wiihelmina ooit thee uit dronk op visite bij een Bevelandse notabele. En natuurlijk zijn er de stadssleu tels van Goes. „Die werden afgege ven aan de koning als een teken van erkenning. Kennelijk werden ze ook weer teruggegeven, want wij hebben er twee." Ook kwamen, naast de gebruikelij ke Koninginnedagplaatjes, enkele opvallende foto's aan het licht. „Zoals: Chinezen, kabouters en Historisch Museum De Bevelanden heeft een fotowedstrijd uitgeroe pen met als titel: Wie heeft dé beste Oranje foto? Inwoners van de Bevelanden mo gen hun mooiste foto van de Ko ninginnedagviering opsturen. door Luc Oggel GOES - De opwaardering van de Aardebolleweg bij Wolphaartsdijk moet tot minimaal 2020 soelaas bieden. Dat antwoordde wethou der Rinus Dieleman gisteravond op vragen vanuit de Goese raads commissie. Die besprak het ontwerpbestem- mingsplan Aardebolleweg en fiets pad Kwistenburg. Doel van het plan is om Wolphaartsdijk te ont lasten door meer toeristisch ver keer naar het Veerse Meer en de campings ten noorden van Wolp haartsdijk naar deze route te trek ken. Het Waterschap voert het uit, Goes betaalt mee. Hoewei de mees te raadsfracties zich kunnen vin den in het plan, wilde een aantal partijen (PvdA, CDA en SGP/CU) weten in hoeverre het een structu rele oplossing is, mede gelet op de ontwikkelingen die Wolphaarts dijk nog te wachten staan. Er staat namelijk een uitbreiding van de campings en jachthaven en recrea tieve ontwikkeling van de Zuid- vlietpolder op stapel en daardoor zal de verkeersintensiteit op de Aardebolleweg nog meer toene men. Volgens wethouder Diele man zijn die ontwikkelingen ech ter doorberekend en zou de weg in elk geval tot 2020 moeten vol Het mogen zowel moderne als oudere foto's zijn. Een vakjury zal uit de inzendingen twintig foto's selecteren Het publiek kan gedurende de ten toonstelling uit die selectie de drie beste foto's aanwijzen. doen. „Maar of het voor eeuwig is, dat durf ik niet te zeggen." Diverse belanghebbenden zijn minder gelukkig met het plan. Dat blijkt wel uit het feit dat 26 ziens wijzen zijn ingediend. Drie inspre kers probeerden raad en college gis teren andermaal te overtuigen van hun gelijk. Zo spreekt bewoner Jan Boer Van. de Aardebolleweg nog steeds van een 'halfbakken op lossing'. Ook zet hij vraagtekens bij het feit dat het Waterschap al afgelopen voorjaar gronden heeft aangekocht, terwijl er nog geen raadsbesluit ligt. De grondeigenaar zou bovendien onder druk zijn ge zet, zei hij. slechts 59,- 69,- Openingstijden Vrijdag 13.00 - 17.00 uur Zaterdag 11.00 - 17.00 uur Merkschoenen Outlet Depot 12 Korte Vorststraat 12 Goes (bij schoenmode van de Reepe om de hoek)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72