Schade oud en nieuw: 35 mille PZC Netjes BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 BEVELANDEN Bedrag is lager dan jaar geleden dankzij betere voorbereiding 22 en 23 WD Goes korzelig over ijsloze ijsbaan Beste logeerbed rijf staat in Koudekerke Voorronden voor lego-bouwtitel almanak Drugslaboratorium ontdekt in Yerseke VIBULANCJE Museum Bevelanden biedt eerbetoon aan Koninginnedag Vrijdag 15 januari 2010 door Luc Oggel GOES - Op de Bevelanden is tij dens de afgelopen jaarwisseling voor 35.500 euro aan materiële schade aangericht. Dat blijkt uit een rondgang langs de gemeenten. Het bedrag zal feitelijk hoger uit vallen, want sommige gemeenten hebben op dit moment alleen zicht op de materiële schade en hebben de manuren dus nog niet doorberekend. In bijna alle Bevelandse gemeen ten is de schade (aanzienlijk) lager dan een jaar geleden. Dat is vooral te danken aan een betere voorbe reiding. Zo zijn bijvoorbeeld afval bakken en parkeermeters afgeslo ten of weggehaald. In Kapelle doet zich de opmerkelijke situatie voor dat de voorbereidingskosten hoger waren dan het uiteindelijke schade bedrag. „Het weghalen, opslaan en weer terugplaatsen van straatmeu- bilair heeft ons dit jaar 9700 euro gekost, terwijl de materiële schade (inclusief opruimkosten) 7700 eu ro bedroeg", zegt burgemeester Sie- be Kramer. Een jaar geleden was de schade in Kapelle 10.000 euro en was er 7000 euro aan preventie uitgegeven. Al met al kost de jaar wisseling Kapelle dit jaar dus onge veer net zoveel als vorig jaar, zij het dat het schadebedrag lager is. „Ik kies er dan toch voor om meer geld in voorbereiding te steken dan dat er spullen worden ver nield", aldus Kramer. Ondanks de voorzorgsmaatregelen moesten veel afvalbakken en ver keersborden het ontgelden. In Goes (13.200 euro schade) bijvoor beeld sneuvelden 26 afvalbakken en een handvol verkeersborden. Ook een abri en twee parkeerauto maten moesten eraan geloven. Een jaar geleden kostte de jaarwis seling Goes 18.500 euro. Ook Reimerswaal is dit jaar 'goed koop' uit; de materiële schade be draagt volgens een woordvoerster Problemen met je gewicht: verzekeraar vergoedt afvalhulp 17 zo'n 7000 euro, tienduizend min der dan vorig jaar. Ook Noord-Beveland heeft ruim 1200 euro minder schade dan vo rig jaar; 2311 euro. Bijna de helft van dat bedrag, 1000 euro, is voor reparatie van het dorpshuis in Kats. In Borsele staat de teller op dit mo ment op 5500 euro aan materiële schade. „Het kan zijn dat er nog wat rekeningen komen, maar echt veel hoger zal het niet worden", al dus een woordvoerster. Borsele is de enige Bevelandse gemeente waar dit jaar meer schade is aange richt dan vorig jaar. Toen werd er voor 4381 euro vernield. Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES De skeeler- en ijsbaan die zeven jaar geleden in Goes-Zuid is aange legd zou bij vorst in de winter van 2010/2011 een ijsvloer moeten heb ben. Daar moet de gemeente Goes voor zorgen, vindt de WD-fractie in de raad. Ondanks herhaalde be moeienis van onder meer Hsclub De Poel, Betho en gemeente is de ijsbaan deze winter weer droog ge bleven, klaagt WD-raadslid Sjoerd Heijning in schriftelijke vragen. De gemeente is eindverantwoordelijk voor de baan en het gebruik ervan, meent de WD'er. KOUDEKERKE Sint Anthonijshoek van Marja en Monica Aarnoutse uit Koudekerke is op de Vakantiebeurs uitgeroepen tot het beste logeerbedrijf van Ne derland. De zussen hebben in de oude veeschuur van hun boerenbe drijf een Bed 8c Breakfast gemaakt met daarin vijf hotelappartemen ten. Die zijn voorzien van alle luxe en hebben een eigen entree en ter ras. De verkiezing is in het leven ge roepen door de Vekabo, een belan genorganisatie voor campings en logeerbedrijven op het platteland. GOES Legobouwers die de titel 'Lego Bouwmeester 2010' ambiëren kun nen binnenkort in Goes terecht voor een voorronden van deze wedstrijd. De winnaar krijgt een reis naar het Legoland park in De nemarken. In de herfstvakantie vin den de halve finale en finale plaats van deze bouwwedstrijd, voor de tiende in de IJsselhallen in Zwolle. De eerste voorronden zijn zaterdag 20 en zondag 21 februari in Goes tij dens de modelbouwshow in de Zeelandhallen. door Luc Oggel YERSEKE - Bij een inval in een loods aan de Zwee- dijkseweg in Yerseke hebben politie en Justitie gisterochtend rond 06.30 uur een omvangrijk drugslaboratorium ontdekt. Twee Tilburgers van 32 en 29 jaar zijn aangehouden op de A58 op ver denking van betrokkenheid bij de zaak. De inval was het gevolg van een onderzoek van de Nationale Recherche, onder leiding van het Landelijk Parket. In de loods bevonden zich twee containers waarin amfetaminen (speed) werden vervaardigd. De Nationale Recherche heeft 6000 liter drugschemicaliën aangetroffen. Vermoede lijk was de productiecapaciteit ongeveer 500 kilo amfetamine per week. Volgens het Openbaar Mi nisterie is er dan sprake van 'georganiseerde cri minaliteit'. Zowel productie als het gebruik van speed, een harddrug, is verboden. Het Nederlands Forensisch Instituut heeft onder zoek gedaan, de spullen worden vernietigd. Het laboratorium moest volgens het Openbaar Minis- Tip? redactie@pzc.nl terie met behulp van perslucht worden ont ruimd, omdat de chemische dampen gevaarlijk zijn. Voor de ontmanteling zelf is de Landelijke Facili teit Ondersteuning Ontmanteling (LFOO) inge schakeld. Volgens een woordvoerder van het Lan delijk Parket wordt er permanent onderzoek ge daan naar synthetische drugs in Nederland. „Dat leidt bij tijd en wijle tot ontmantelingen en aan houdingen." foto Willem Mieras Met de aanhoudende kou in de lucht vond de moeder uit Zierikzee dat het tijd werd om handschoenen te kopen voor haar jongste zoon. De zesjarige jongeman was immers een fervent buitenspeler. Schaatsen, sneeuwballen gooien en sleetjerijden: alles is leuk. Welgemoed ging de vrouw op pad, handschoenen ge noeg. je hebt ze met vrolijke prints of stoere kleuren. Er zijn vingerhand schoenen en wanten, in een dikke of dunne uitvoering. De vrouw koos voor een paar stevige skihandschoe nen. De zoon nam ze in dankbaar heid aan en ging ze gelijk buiten uit testen. Na een uurtje kwam hij weer naar binnen. „Mam", zei hij. „Dit zijn hele nette handschoenen." De vrouw keek verbaasd op. „Ja, kijk maar. De handschoenen zijn zo stijf dat ik niet eens mijn middelvinger kan opsteken." y/////i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71