'Café Charlie alleen is Politie ontmantelt drugslab in Yerseke VAN DER SLOOT vernieuwde VAN DER SLOOT special guest... 2 011 IHOENMODE Anthonijshoek beste logement van Nederland Concert van Scaldis Jazzband in dorpshuis Helcherseeschool houdt winterfair Overkapping weg bij Sint Jacobspassage jamsessie in café De Stulp in Renesse LEEFBAARHEID Nieuwerkerk wil meer horeca en VW-steunpunt CDA wil in elke wijk of dorp een ravotbos Feestelijke opening van kleinste molen Duizend huishoudens zitten zonder stroom LANGE DELFT 48 MIDDELBURG vrijdag 15 januari 2010 NOORDGOUWE In Noordgouwe zorgt de Scaldis Jazz Band zondag 17 januari voor de aftrap van 2010 met een optre den in het dorpshuis. De band - één van de vaste klanten van het jaarlijkse festival Jazz by the Sea in Domburg - speelt van 15.00 tot 18.00 uur. Toegang is gratis. SCHARENDIJKE De leerlingen van Helchersee school in Scharendijke houden op zaterdag 6 februari een winterfair waarop van alles te koop is. 's Avonds is er een kinderdisco met dj Vincent. De activiteiten zijn be doel om geld in te zamelen voor het zomerkamp. De winterfair be gint om 13.30 uur en eindigt om 17.00 uur. De disco-avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur. VLISSINGEN De Sint Jacobspassage in Vlissin- gen wordt weer Sint Jacobsstraat - net als vroeger. De overkapping wordt binnenkort weggehaald. En als het financieel allemaal een beetje meevalt, maken ook de kauwgomtegels plaats voor de stijl volle bestrating van weleer. Veel Vlissingers ergerden zich aan de smerige, door duiven bescheten aanblik van de overkapping. RENESSE Muzikanten uit heel Zeeland kun nen zondag terecht in De Stulp in Renesse. Het muziekcafé houdt een open po dium waar muzikanten met elkaar kunnen improviseren. De versterkers en een drumstel zijn aanwezig. Alle andere instru menten moeten de muzikanten zelf meebrengen. Wie de. sessie gaat leiden, is nog een verrassing. De jamsessie start om 16.00 uur in het café aan de Ho- gezoom. door Ali Pankow mmmammmmimmmmmmimismMmmmmm MIDDELBURG De Middelburgse CDA-fractie wil dat elke wijk en dorp zijn eigen ra votbos krijgt. De partij dient hierover komende maandag een voorstel in tijdens de gemeenteraadsvergadering. Volgens de christen-democraten 'is het belangrijk is dat kinderen vrije plekken hebben om te kunnen spe len in een natuurlijke en spannen de omgeving'. SINT PHILIPSLAND De gerestaureerde molen De Hoop in Sint Philipsland wordt vrijdag 29 januari feestelijk geopend. De kleinste molen van Zeeland werd de afgelopen jaren stevig on der handen genomen. Zo werd de kap gelicht om bij een restaurateur in Brabant hersteld te worden. Op 29 januari is er om 15.00 uur mu ziek bij de molen. Daarna volgt de officiële openingshandeling. DIRKSLAND Ongeveer duizend huishoudens op Goeree-Overflakkee hebben giste ren urenlang zonder stroom geze ten. Ook in de buurt van Mijdrecht viel de stroom uit. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Stedin (het vroegere Eneco Netbe- heer) bekend gemaakt. De elektrici teitsstoring begon om 9.30 uur en duurde op Flakkee tot 14.40 uur. De stroom werd in verschillende fa sen opnieuw ingeschakeld. De oor zaak van de storing was gistermid dag nog niet bekend. Gebrek aan een gezellig café dat voor iedereen goed bereikbaar is in Nieuwerkerk? „Hoe ko men ze daarbij?", vroeg Michael van den Ban zich verbijsterd af toen hij de conclusies van het leef baarheidsrapport 'Nieuwerkerk kijkt vooruit' onder ogen kreeg. Van den Ban is sinds drieënhalf jaar uitbater van Café Charlie aan de Hoge Kerkstraat in Nieuwer kerk. „Iedereen is hier welkom en iedereen vindt het hier altijd hart stikke gezellig", zegt hij. Die passage in dat rapport kwetst hem. Hij vindt dat die initiatief groep van 'Nieuwerkerk kijkt voor uit' hem niet zomaar over het hoofd had mogen zien. De teleur stelling op zijn gezicht komt wel enigszins overeen met de droevige snuit van Charlie Chaplin, de tra- gi-komische filmheld waar het be treffende etablissement naar is ver noemd. Hebben de opstellers van het leef-' baarheidsrapport het café van Mi chael en Karin van den Ban inder daad over het hoofd gezien? „Nee, absoluut niet en die indruk hebben we ook helemaal niet wil len wekken", zegt Cees Steenpoor- te, zelf bloemist in Nieuwerkerk. SCHOENMODE emng Uitbater Michael van den Ban achter de tap in Café Charlie tijdens de wekelijkse klaverjasavond in zijn etablissement YERSEKE - Bij een inval in een loods aan de Zweedijkseweg in Yerseke hebben politie en justitie gisterochtend rond 6.30 uur een omvangrijk drugslaboratorium ont dekt. Twee Tilburgers van 32 en 29 jaar zijn aangehouden op de A58 op verdenking van betrokkenheid bij de zaak. De inval was het gevolg van een onderzoek van de Nationale Re cherche, onder leiding van het Lan delijk Parket. In de loods bevon den zich twee containers waarin amfetaminen (speed) werd ver vaardigd. De Nationale Recherche heeft 6000 liter drugschemicaliën aangetroffen. Vermoedelijk was de productiecapaciteit ongeveer 500 kilo amfetamine per week. Vol gens het Openbaar Ministerie is er dan sprake van 'georganiseerde cri minaliteit'. Zowel productie als het gebruik van amfetamine - een harddrug - is verboden. Het Nederlands Forensisch Insti tuut heeft onderzoek gedaan. De in beslag genomen spullen wor den vernietigd. Het laboratorium moest volgens het Openbaar Mi nisterie met behulp van perslucht worden ontruimd, omdat de che mische dampen gevaarlijk zijn. Voor de ontmanteling zelf is de Landelijke Faciliteit Ondersteu ning Ontmanteling ingeschakeld. KOUDEKERKE - Sint Anthonijshoek van Marja en Monica Aarnoutse uit Koudekerke is op de Vakantie beurs uitgeroepen tot het beste lo- geerbedrijf van Nederland. De zus sen hebben in de schuur van hun boerenbedrijf een Bed 8c Breakfast gemaakt met daarin vijf apparte menten. Die zijn voorzien van alle luxe en hebben een eigen entree en terras. Het ontbijt wordt geser veerd in de theeschenkerij met uit zicht op de pluktuin. Sint Antho nijshoek was de enige Zeeuwse kandidaat voor de titel en moest het in de competitie opnemen te gen vijf andere genomineerden uit Posterholt, Albergen, Loon op Zand, Oterleek en Terwolde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64