Vriesekoop ambassadeur van Tomboy is miljoenenpaard 261 S "t Santoro kan het niet laten Verhoeven zege kwijt VOETBAL ^^QUIZ WK TAFELTENNIS De Nederlandse tafeltennisbond NTTB zet Bettine Vriesekoop in om de Chinese markt te openen voor het WK van 2011 in Rotterdam. vrijdag 15 januari 2010 door Wilko Voordouw DEN HAAG - Na Kim Clijsters en Justine Henin is er in enkele maan den tijd op het hoogste niveau van het tennis een derde spijtoptant: de 37-jarige Fransman Fabrice San toro. Komende week begint hij op de Australian Open aan zijn zeven tigste Grand Slamtoernooi. Zijn hoogste positie op de wereldrang lijst was de zestiende plaats. Maar na 22 jaar en ruim 10 miljoen dol lar aan prijzengeld heeft hij nog niet genoeg van het tennis. „Ik ben er helemaal klaar voor", aldus de Fransman die in 2003 en 2004 in Australië het dubbelspel won en in het enkelspel in 2006 tot de kwartfinales reikte. Enkele maanden geleden kreeg Santoro, die vorig jaar in Parijs een einde maakte aan zijn lange car rière, toch een uitnodiging voor de Australian Open. Het ging weer kriebelen, geeft hij nu aan. „Ik zei toen tegen mezelf: ik wil er ge woon heen, een ticket kopen, een paar weken hard trainen en nog een keer uitkomen op de Australi an Open." En daarmee gaat de Fransman, die in het profcircuit de bijnaam 'De Magiër' draagt, een uniek record vestigen door als eerste proftennis ser in vier decennia uit te komen op het hoogste niveau. Want hij speelde zijn eerste Grand Slam in 1989, op Roland Garros. De op Ta hiti (Frans-Polynesië) geboren ten nisser was pas zestien jaar en hield het tot zijn afscheid in Parijs liefst 21 jaar uit in het professionele cir cuit. „Ik had nooit gedacht dat ik het zo lang zou volhouden. Zeker als je kijkt naar hoe het spel is geëvolu eerd. De spelers zijn zo sterk in ver gelijking tot mijn beginjaren, de rackets zijn veranderd, de snelheid van het spel is zo hard toegeno men. Eigenlijk zijn het twee ver schillende sporten." Hoewel hij zijn comeback voorlo pig nog niet als definitief wil beti telen gaat hij er wel van uit dat zijn optreden in Melbourne zich niet tot één wedstrijd beperkt. „Ik wil winnen, minimaal opgaan voor de tweede ronde. Dan zie je me met een gigantische glimlach rondlopen." ^^oetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (11Welke club werd vorig seizoen kampioen in de eerste divisie? Antwoord gisteren (10): Jimmy Bastiaanse Bettine Vriesekoop speelde op drie Olympi sche Spelen: 1988, 1992 en 1996. De kwart finale in 1988 was haar beste prestatie. De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. SAN JUAN - Motorrijder Frans Ver hoeven is in mineur. Hij is zijn etappezege in de Dakar Rally van woensdag kwijt. De wedstrijdlei ding paste de uitslag aan na protes ten van enkele toprijders. Zij voel den zich benadeeld door een agent, die ze in de elfde etappe de verkeerde kant had opgestuurd. De organisatie honoreerde de pro testen en trok bij onder anderen Marc Coma, David Frétigné en klassementsleider Cyril Despres een dikke 5 minuten afin de eind tijd. De Spanjaard Coma won daar door de etappe, voor Frétigné. Ver hoeven zakte naar de derde plaats. De teleurstelling in het kamp van Verhoeven, die zijn eerste dagsuc ces behaalde in deze Dakar, was groot. „Het is schandalig dat dit ge beurt. ASO (de Franse organisatie van de rally) is een 100 procent cor rupte organisatie die door de knie ën gaat voor de grote teams!", al dus Verhoeven op de website. door Anneke Liebrand MIERLO - Daar staat ie dan. Zijn ma nen en pony scherp geknipt, de ha ren geschoren. Tomboy, het paard dat deze week voor 'een paar mil joen euro' is verkocht aan miljar dair Athina Onassis. De chocoladebruine ruin van nog geen elf jaar oud eet in de hoek van zijn box eigenzinnig van een bergje hooi. Met behulp van zijn soepele lippen plukt hij de spriet jes geduldig uit het stro en brengt die bijeen in zijn mond. Daarna tilt hij zijn hoofd omhoog, drukt met zijn snoet op de knop voor water en maalt de vloeistof met het gedroogde gras al kau wend tot een papje, om het daar na soepeitjes door te slikken. 'Mister Tomboy' is vandaag stijlvol gekleed in een blauwwit, geruit dekje. Nog drie dekentjes daaron der beschermen de gemillimeterde viervoeter tegen de kou. Maar aan een speciale behandeling doet rui ter en eigenaar Eric van der Vleu ten niet: de box meet iets meer dan tien vierkante meter, net als dat van elk ander ros in het stallen- complex in Mierlo. In juni 2008 kwam Tomboy naar de stal van Van der Vleuten. De springruiter zag potentie in de ruin en vond in Wim van der Leegte," directeur-eigenaar van het industriële bedrijfVDL, een zaken partner. Ze kochten het paard voor 800.000 euro, een fiftyfifty- deal. Sindsdien heet Tomboy 'VDL Groep' van voren. Nog geen anderhalf jaar later gaat hij alweer van de hand. Zijn nieu we baasje, de puissant rijke Athina Onassis, kleinkind en enige erfge name van de Griekse scheepsmag- naat Aristoteles Onassis, zou het edele dier naar verluidt voor drie tot vier miljoen hebben gekocht. Ver hoeft Tomboy niet te reizen naar zijn nieuwe adres: Onassis heeft een stal in de buurt van Brus sel. De verhuizing staat voor eind volgende week op de rol. Sportief gezien is Van der Vleuten niet zo gelukkig met de verkoop. De 46-jarige springruiter, die de Olympische Spelen in 1996 en 2004 net aan zich voorbij zag gaan, heeft zijn zinnen gezet op Londen 2012. En het ging de goede kant op: de combinatie presteerde met name de laatste tijd erg goed. „Ik heb er een dubbel gevoel over. Maar je moet natuurlijk ook de rea liteit onder ogen zien. Het is een zakelijke overweging. Ik verdien de kost met mijn paarden." Zakenman Van der Leegte, eige naar van Stoeterij Duyselshof: „De stoeterij is business. De opbrengst moet komen uit de verkoop van paarden. We moeten voor ander half miljoen euro per jaar verko pen. Dit helpt dan al behoorlijk mee. Ik ben er dus content mee, maar ik vind het ook triest dat het beste paard van de stal nu weg gaat." Onassis, één van de rijkste men sen op aarde, is ruiter. Ze gaat waarschijnlijk zelf met het dier een koppeltje vormen, het liefst POSfV. SPORT PAftïNÊRS Rotterdam Bettine Vriesekoop was jarenlang het gezicht van het Nederlandse tafeltennis. Nu wordt ze het uithangbord voor het WK van 2011 in Rotterdam (rechts onder). foto's Ah

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28