Verbiest en vrienden in Porgy Bief ontvangt trofee voor het beste album van de jaren nul agenda O Kijk voor een recensie van het theaterconcert op www.pzc.nl/cultuur. JAZZ Belgische saxofonist en accordeonist dit seizoen artist in residence in Terneuzen Boris treedt op bij Bevrijdingsfestival Incanto-concert met fluit en klavecimbel Popronde is op zoek naar talentvolle bands Jonge gitaarvirtuozen vervangen McKee vrijdag 15 januari 2010 m Ai i m mmmmmmmmmmmmiiMMmmmMÈMMm MIDDELBURG - Weer eens wat anders, tussen alle gouden en platina platen aan de muur: de hoes van Umoja, groter dan tientallen andere platen hoezen. Kort voor de start van een vier maanden durende theatertournee namen Blofleden Peter Slager, Bas Kennis, Paskal Jakobsen en Norman Bonink gisteren in Middelburg de trofee voor het beste album van de jaren nul (2000-2009) in ont vangst. De verkiezing was georganiseerd door de Wegenerdagbladen, waartoe ook deze krant be hoort. Zelf presenteerde Blof een nieuwe cd: Live in het Nieuwe Luxor. foto Lex de Meester door' Mischa Beckers TERNEUZEN - De Belgische saxofo nist en accordeonist Rony Ver biest, door de wol geverfd in de jazzwereld, is dit seizoen artist in residence bij Porgy en Bess in Ter neuzen. In die hoedanigheid geeft hij invulling aan verschillende pro gramma's. Zondag treedt hij aan met een trio muziekvrienden dat bekend staat als het Hopper Trio, naar jazzclub Hopper, waar ze re gelmatig optreden. Verbiest is prominent aanwezig op tal van opnames en grote podia. Toch schuwt hij nooit het minder grootschalige werk in kleine zaal tjes en cafés. Dat leerde hij mis schien van zijn vader, die hem als zesjarige jongen inwijdde in de ge- VLISSINGEN Zanger Boris (Idols-winnaar in 2004) treedt met The Wicked Jazz Sounds Band woensdag 5 mei op tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Zij zijn dit jaar net als Guus Meeuwis en Junkie XL door het Nationaal Comité 4 en 5 mei uitgeroepen tot Ambassadeurs van de Vrijheid. Elke act reist op 5 mei per helikopter langs enkele Bevrij dingsfestivals in het land. Boris en The Wicked Jazz Sounds Band doen die dag Vlissingen, Assen, Wa- geningen en Rotterdam aan. heimen van de accordeon. Hij werd erg bekend met dit instru ment en paste het toe in verschil lende stijlen zoals klassieke mu ziek, musette, tango en jazz. Hij breidde zijn instrumentarium ge leidelijk aan uit met (een speciaal voor hem gebouwde) bandoneon en accordeola. Maar net zo makke lijk begeeft de veelzijdige muzi kant zich op baritonsaxofoon. Als artist in residence bij Porgy en Bess kan hij de programma's die hij naar Terneuzen brengt, vrij in vullen. Vorig jaar november pre senteerde hij er nummers van Tom Waits, met zangeres Antje de Boeck en Michel Bisceglia op pia no. Dat was een vast theaterpro gramma. Zondag is de repertoirekeuze vrijer, met wellicht materiaal van MIDDELBURG Bij Incanto verzorgen Wilbert Ha- zelzet en Pieter Jan Beider van avond een concert onder de titel A flauto traverso. Op het programma staan sonates van Johann Sebastian Bach voor fluit en klavecimbel. Hazelzet, die geldt als een van 's werelds gerenommeerdste traver- sospelers, speelt de fluitpartijen ter wijl Beider de klavecimbel-delen voor zijn rekening neemt. Het concert is in de Doopsgezinde Kerk (Lange Noordstraat) in Mid delburg en begint om 20.00 uur. zijn meest recente album Nature Boy, met daarop ook jazzklassie- kets zoals Stardust en The nearness of you. Maar het blijft een verras sing bij Verbiest, die kan putten uit een groot oeuvre, dat hij gevoe lig vormgeeft. Hij staat dan ook be kend als stemmingsmens die een emotionele invulling geeft aan jazzstukken. Vrijdag 28 mei grijpt hij de gelegen heid aan om een reüniesamenstel ling te creëren. Dan inviteert hij op de openingsavond van het Scheldejazzl in het Scheldetheater namelijk de Vlaamse zanger Johan Verminnen, met wie hij veelvul dig tourde en opnam. Nieuwjaarsconcert met Rony Verbiest, zondag 17 januari, Porgy en Bess, Ter neuzen. Aanvang: 16.00 uur. MIDDELBURG Het reizende muziekfestival Pop ronde is op zoek naar talentvolle ar tiesten en bands die mee willen doen aan de editie 2010. De Popron de strijkt in het najaar neer in 25 steden, waaronder Middelburg. Het festival -biedt jonge acts de kans podiumervaring op te doen buiten hun regio en op die manier hun netwerk uit te breiden. In elke deelnemende stad spelen tiental len bands op diverse locaties. Aan melden kan tot 1 maart. www.popronde.nl Meer agendanieuws en complete filmagenda op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Lezing 'Ruimtevaart zonnecellen terug naar de aarde' door prof. Schermer van de Radboud Universiteit Nijmegen. Zeeuwse Bibliotheek, aula, 19.30 uur. Serooskerke (S) Jaarvergadering van de Dorpsgemeen schap Serooskerke (SD) in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. PODIUM Bergen op Zoom Margriet Eshuijs geeft een jubileumcon cert ter gelegenheid van haar 35-jarig ar tiestenjubileum. Stadsschouwburg De Maagd, 20.00 uur Goes The Amazing Stroopwafels verzorgen het theaterconcert Van eigen deeg. Theater De Mythe, 20.00 uur Ladies Night ten bate van Pink Ribbon. Met een optreden van zangeres Inge M. uit Kapelle. Podium't Beest, 19.30 uur Middelburg Blaf brengt de show 'Tien jaar in het thea ter'. Uitverkocht Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur Wilbert Hazelzet en Pieter-Jan Beider ge ven een Bach-recital op traverso en klave cimbel. Georganiseerd door Incanto, Mid delburgse stichting voor Oude Muziek. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur Ouderwetse funk, soul disco dans avond met hits van James Brown, Earth Wind and Fire, Marvin Gaye, The Four Tops en vele anderen. Café't Schuttershof, deuren open 23 uur. Oostburg De theatertour van Ron Boszhard is lande lijk geannuleerd. Daarom vervalt de ge plande voorstelling 'Pluk de Lach', Ledeltheater, 20.15 uur. Vlissingen Theatergroep AparD vs ADHD, improvisa tietheater. Zie ook www.zeeuwsapard.hyves.nl. De Piek, 20.00 uur. Liedjesschrijver, zanger en gitarist JW Roy en zijn band brengen het programma 'JW Roy weet het zeker'. Arsenaaltheater, 20.15 uur Terneuzen Tineke Schouten brengt reprise van haar programma Posi-Tien. Uitverkocht. Scheldetheater, 20.00 uur. Rony Verbiest foto Eddy Westveer Bezetting: Rony Verbiest (mondharmo nica, accordeon), Harry Happel (piano), Mary Hehuat (bas) en Mimi Verderame (drums). MIDDELBURG Het concert dat Andy McKee op donderdag 11 februari in de Stads schouwburg Middelburg zou ge ven, is geannuleerd. In plaats daar van treden twee gitaartalenten op: Joe Robinson en Lars de Rijck. De 18-jarige Smokin' Joe Robinson won Australia's Got Talent en geldt als een van de veelbelovendste akoestische gitaristen ter wereld. Lars de Rijck is een Noord-Hol lands talent dat indruk maakte tij dens de finale van Holland's Got Talent. Aanvang: 20.00 uur. Beantwoord de vraag over de Hans Warren-expositie en maak kans op een catalogus: www.pzc.nl/cultuur. Meningen en impressies over kunst en cultuur in Zeeland, op weblog Cul ture Zeelandica: www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27