12 blij met terugkeer ouderen zeeland 121 Drugslab ontdekt in Yerseke NISSAN PIXO ,a €7.999,- Doe-het-zelfbalie in de bieb Lieven Theune vanaf NU wegenbelastingvrij 0% rente www.autosturm.nl vrijdag 15 januari 2010 mensen met lichamelijke beperkingen of clementie nemen vanaf komende maandag hun intrek in de groepswoningen in de Clasinastraat. W 'Dat ik in november 2008 met wethouder Al- bert de Vries de eerste paal mocht slaan voor de groepswoningen was voor mij al een droom. Dat ze nu klaar zijn, is een mijlpaal voor Arnemuiden.' tot de Mortiere. „Voorheen moes ten mensen die intensievere zorg nodig hebben hun dorp uit. En ze ker van Arnemuidenaren weet ik hoe gehecht ze zijn aan hun dorp." SVRZ loopt voorop in het bepleiten van kleinschalige woon vormen, complimenteerde De Vries de stichting. „Het uitgangs punt is wat je zelf nog wél kunt, en vervolgens krijg je hulp bij wat je niet meer zelf kunt. De mensen in deze nieuwe groepswoningen le ven eigenlijk net zoals vroeger thuis. Dat zorgt ervoor dat ze min der snel overgaan naar intensieve zorg. Ze gebruiken minder medicij nen en ze leiden een actiever le ven." Arnemuidenaar Lieven Theu ne was één van de initiatiefnemers van de groepswoningen. Hij mocht in 2008 met wethouder De Vries de eerste paal slaan en sa men knipten ze gisteren het lint door om de woningen te openen. Theune: „Om in scheepvaartter men te spreken: ik wens de bewo ners symbolisch behouden vaart." Arnemuidenaren kwamen gisteren alvast een kijkje nemen in de nieuwe groepswoningen voor ouderen. Zij kregen binnen uitleg van het personeel van SVRZ (foto inzet). Maandag trekken de twaalf bewoners in hun kamers. foto Lex de Meester door Luc Oggel YERSEKE - Bij een inval in een loods aan de Zweedijkseweg in Yerseke hebben politie en Justitie gisterochtend rond half zeven een omvangrijk drugslaboratorium ont dekt. Twee Tilburgers van 32 en 29 jaar zijn aangehouden op de A58 op verdenking van betrokkenheid bij de zaak. De inval was het gevolg van een onderzoek van de Nationale Re cherche, onder leiding van het Lan delijk Parket. In de loods bevon den zich twee containers waarin amfetaminen (speed) werden ver vaardigd. De Nationale Recherche heeft 6000 liter drugschemicaliën aange troffen. Vermoedelijk was de pro ductiecapaciteit ongeveer 500 kilo amfetamine per week. Volgens het Openbaar Ministerie is er dan spra ke van 'georganiseerde criminali teit'. Zowel productie als het ge bruik van speed, een harddrug, is verboden. Het Nederlands Forensisch Insti tuut heeft onderzoek gedaan, de spullen worden vernietigd. Het la boratorium moest volgens het Openbaar Ministerie met behulp van perslucht worden ontruimd, omdat de chemische dampen ge vaarlijk zijn. Voor de ontmanteling zelf is de Landelijke Faciliteit Ondersteu ning Ontmanteling (LFOO) inge schakeld. Volgens een woordvoer der van het Landelijk Parket wordt er permanent onderzoek gedaan naar synthetische drugs in Neder land. „Dat leidt bij tijd en wijle tot ontmantelingen en aanhoudin gen." i l MIDDELBURG - Boeken lenen, inle veren of verlengen, in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg kun je het voortaan zelf regelen. Gisteren zijn de doe-het-zelfbalies in ge bruik genomen. Het systeem werkt als volgt: leg je pasje en de boeken die je wilt le nen op een speciale 'lezer'. In het boek zit een chip. Op een compu terscherm verschijnen de titels van de boeken. Het systeem drukt een bon af met alle gegevens en de termijn hoe lang je de boeken thuis mag heb ben. Boeken die je wilt inleveren, leg je via een soort brievenbus op een lo pende band. De boeken worden via de band ge sorteerd en in de juiste bakken ge worpen. Het systeem werkt niet voor cd's en dvd's. De bibliotheek in Vlissingen heeft overigens een soortgelijk systeem. Wie zelf wil zien hoe alles in zijn werk gaat, kan dinsdag 19 januari om 14.00 of 21.00 uur in de Zeeuw se Bibliotheek een rondleiding krij gen. foto Lex de Meester GOES MIDDELBURG Amundsenweg 39 0113 - 602000 Noordweg 467 0118 - 612042

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23