PZCI, 'Leijke luifels' weg uit Jacobspassage Netjes WALCHEREN 20 en 21 22 en 23 OVERKAPPING Gemeente Vlissingen geeft impuls aan wat ooit een sjiek winkelstraatje was Hersenschudding na botsing met auto Voorronden voor lego-bouwtitel Koopmansdank brengt visboot binnen almanak Arnemuiden is blij met terugkeer van ouderen Vrijdag 15 januari 2010 1—1 Problemen met je gewicht: verzekeraar vergoedt afvalhulp Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Sint Jacobspassage wordt weer Sint Jacobsstraat - net als vroeger. De overkapping wordt binnenkort weggehaald. En als het financieel allemaal een beetje mee valt, maken ook de kauwgomte gels plaats voor de stijlvolle bestra ting van weleer. Veel Vlissingers ergerden zich aan de smerige, door duiven bescheten aanblik; het stadsbestuur zat met de brandveiligheid in haar maag. Op uitgebreid advies van deskundi gen, waaronder de stadsgewestelij ke brandweer, heeft het college be sloten dat de lelijk bevonden lui fels dan maar weg moeten. Wanneer, daar is de gemeente nog niet uit. Hoe lang het karwei gaat duren, daarover praat ze volgende week met winkeliers uit het straat je. Het huidige plaveisel valt niet te bewandelen als het nat is, dus de gemeente beraadt zich op nieuwe bestrating. Misschien wel het na tuursteen waarmee al een deel van de binnenstad is bestraat. Dat is te hopen, zegt Hendrik Ma- bélis van de gelijknamige dames modezaak. „En als ze dan ook nog de koppen van de passage aanpak ken, dan zijn wij voor. Want dat ziet er nu natuurlijk niet uit." Toch blijft de ondernemer -even flamboyant als zijn etalage en die van zijn buren die hij eveneens heeft ingericht- voorzichtig in zijn enthousiasme. „Mijn zaak heeft 28 jaar vreselijk goed gedraaid, op de laatste zeven jaar na. En ik wil niet nóg eens afgesloten worden voor het publiek. Wij hebben niet ge vraagd om die overkapping, ook al hebben we die wél betaald, maar wij hebben evenmin gevraagd om het verwijderen ervan. Dat van die brandveiligheid wisten ze toen ook wel. Daarom dekken wij ons in: als onze zaken onbereikbaar zijn, willen wij op voorhand een schadeloosstelling. Ja zeg, degenen die al die ellende overleefd heb ben, mogen ook wel eens naar re delijkheid en billijkheid worden behandeld. En dan gaan we er met zijn allen gewoon voor." De gemeente is ook niet gek. Die heeft geleerd van het verleden en laat via een voorlichter weten zich er 'zeer bewust' van te zijn dat in het straatje bedrijven zitten die een boterham moeten verdienen. VLISSINGEN Een 19-jarige Vlissinger heeft gis terochtend hoofdletsel opgelopen bij een botsing met een auto. De jongeman gaf bij het oversteken van de President Rooseveltlaan geen voorrang aan een 22-jarige Vlissingse automobilist die al over deze weg reed. Het ongeluk gebeur de rond acht uur op de kruising met de Beatrixlaan. De gewonde fietser is overgebracht naar het zie kenhuis. Daar bleek dat hij een her senschudding had. GOES Legobouwers die de titel 'Lego Bouwmeester 2010' ambiëren kun nen binnenkort in Goes terecht voor een voorronden van deze wedstrijd. De winnaar krijgt een reis naar het Legoland park in De nemarken. In de herfstvakantie vin den de halve finale en finale plaats van deze bouwwedstrijd in de IJs- selhallen in Zwolle. De eerste voor ronden zijn zaterdag 20 en zondag 21 februari in Goes tijdens de mo delbouwshow in de Zeelandhallen. NEELTJE JANS De bemanning van KNRM-redding- boot Koopmansdank heeft gisterochtend rond half tien een visboot in veiligheid gebracht. De vijf meter lange sportvisboot had drie man aan boord en lag met mo torproblemen op zee bij de boei OR 11. Ondanks de dichte mist luk te het de redders om de sportvis sers veilig terug te brengen naar de trailerhelling bij de Roompotsluis. Het was de eerste redding van het KNRM-station Neeltje Jans dit jaar. Met de aanhoudende kou in de lucht vond de moeder uit Zierikzee dat het tijd werd om handschoenen te kopen voor haar jongste zoon. De zesjarige jongeman was immers een fervent buitenspeler. Schaatsen, sneeuwballen gooien en sleetjerijden: alles is leuk. Welgemoed ging de vrouw op pad, handschoenen ge noeg. Je hebt ze met vrolijke prints of stoere kleuren. Er zijn vingerhand- Tipredactie@pzc.nl SS®»»®®»®®®»®®» schoenen en wanten, in een dikke of dunne uitvoering. De vrouw koos voor een paar stevige skihandschoe nen. De zoon nam ze in dankbaar heid aan en ging ze gelijk buiten uit testen. Na een uurtje kwam hij weer naar binnen. „Mam", zei hij. „Dit zijn hele nette handschoenen." De vrouw keek verbaasd op. „Ja, kijk maar. De handschoenen zijn zo stijf dat ik niet eens mijn middelvinger kan opsteken." Als de overkapping straks weg is, zie je nog beter hoe mooi de pandjes in het Sint Jacobsstraatje wel niet zijn. ME Vastgoed nam onlangs alvast een voorsprong en knapte er drie van boven tot onder op. De drie winkelruimten staan nu te huur. De zes daarboven gelegen startersappartementen kun je zowel huren als kopen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19