8| we 'Meeste doden sinds 2001' Israël sust dreigende Seboo^botr rel met Turkije vier maanden Jullie hebben supervoordelige busreizen AFGHANISTAN Burgerslachtoffers vallen hoofdzakelijk door geweld van Kijk op www. effi weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 14 januari 2010 Hoogtepunten: Bezoek het historisch kuuroord Turnbridge Wells en bezichtig de stad Kent met de beroemde tuinen van Sissinghurst. Bekijkïle Historische steden Rochester en Canterbury en een bezoek aan Leeds Castle mag natuurlijk niet ontbreken! Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal diner, stadswandeling Canterbury o.l.v. een gids, overtocht per boot Calais - Dover v.v., vervoer per Tourist Class touringcar Inclusief: Hoogtepunten: Bezoek de prachtige stad Rome met het Forum Romanum, het Colosseum en Vaticaanstad. Bekijk kunststad Florence met het Baptisterium en het Palazzo Vecchio. Bezichtig het centrum van Napels vol prachtige paleizen, kloosters en kerken. Een bezoek aan Pompei en de Vesuvius maakt deze reis compleet. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt, 9 maal diner, stadsrondrit en wandeling Rome o.l.v. een gids, bezoek Pompei o.l.v. een gids, stadswandeling Florence o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar Meer informatie? 1st' Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, A vvVj/ eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). l/siS? scr Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl oïfft JERUZALEM - Israël heeft gisteren officiële excuses aangeboden aan Turkije voor de behandeling van de Turkse ambassadeur in de Jood se staat. Dit gebeurde nadat de Turkse president Gül eerder op de dag had gedreigd de ambassadeur terug te roepen als de rel gistera vond niet zou zijn opgelost. De rel draait om de behandeling van de Turkse ambassadeur Oguz Celikkola door de Israëlische on derminister van Buitenlandse Za ken Daniel Ayalon. De gezant moest tijdens een gesprek op het ministerie plaatsnemen op een la gere stoel dan de onderminister. Bovendien was de Turkse vlag in strijd ïïiet het protocol met opzet weggelaten. Ayalon wees een Israë lische cameraman hier vooraf op. Celikkola was woedend over de be handeling. De onderminister had al zijn excu ses aangeboden, maar daar namen de Turken geen genoegen mee ne men. Later schreef de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een officiële excuusbrief aan Turkije. Ayalon had de ambassadeur op het matje geroepen in verband met een Turkse televisieserie waar in 'Israël en Joden worden neerge zet als babyrovers en oorlogsmisda digers', aldus het Israëlische minis terie van Buitenlandse Zaken. LONDEN - Een ontsnapte crimineel is door de Britse politie na vier maanden vrijheid weer opgepakt. De man gebruikte de netwerksite Facebook om agenten tijdens zijn vlucht uit te dagen. De 28-jarige Craig 'Lazie' Lynch was veroordeeld tot zeven jaar ge vangenisstraf voor een gewapende overval. Na zijn ontsnapping in september groeide hij uit tot een cultfiguur op Facebook. Lynch plaatste onder meer berichten op de site over de plaatsen die hij be zocht terwijl hij voortvluchtig was. Duizenden fans volgden zijn avonturen. Het is niet duidelijk of de politie hem dankzij de netwerk site weer kon oppakken. Aantal doden stijgt in 2009 met 14 procent. Zorg dat aantal slachtoffers zal stijgen bij uitbreiding troe pensterkte VS en Navo. Ook in winter veel geweld. Bijna 70 procent gedood door Taliban. KABUL - Het aantal Afghaanse bur gerslachtoffers van oorlogsgerela- teerd geweld is het afgelopen jaar gestegen naar het hoogste niveau sinds het begin van het conflict in 2001. Het aantal doden dat kan worden toegeschreven aan de coali tietroepen daalde met bijna 30 pro cent. Dit hebben de Verenigde Na ties gisteren gezegd. Meedogenloos geweld in de win terperiode, waarin het geweld meestal een afname laat zien, on derstreept de zorg dat het aantal slachtoffers zal stijgen als de Vere nigde Staten en de Navo hun troe pensterkte uitbreiden naar 37.000 militairen, in een poging het land te stabiliseren. Burgerslachtoffers zijn een gevoe lig onderwerp in Afghanistan. Amerikaanse troepen worden re gelmatig beschuldigd van het ma ken van onschuldige slachtoffers bij luchtaanvallen. De VN melden in het rapport dat in 2009 in Afghanistan 2412 burger slachtoffers zijn gevallen. Dit is een stijging van 14 procent ten op zichte van het jaar ervoor, toen er 2118 doden vielen. Nog eens 3566 burgers raakten in 2009 gewond. Bijna 70 procent van de doden, kan worden toegeschreven aan de opstandelingen, terwijl 25 procent van de slachtoffers op het conto van de coalitietroepen komt. De laatste 5 procent betreft burgers die in kruisvuur om het leven kwa men of werden gedood door eer der nog niet ontplofte munitie. Radicale moslims schreeuwen leuzen tijdens een demonstratie tegen de VS Pakistan bevecht de Taliban binnen de eigen grenzen, maar steunt hen in buur land Afghanistan. En dat alleen maar om aartsvijand India dwars te zitten. door onze correspondent Harald Doornbos Een wanhoopsdaad van de Amerikanen, zegt Salim, een Pakistaanse aanhan ger van de Taliban. Hij heeft het over het plan van Was hington om ruim dertigduizend extra troepen naar Afghanistan te sturen om de opmars van de Tali ban te stuiten. Veelzeggend voegt Salim daar aan toe: „Jullie hebben een horloge, wij hebben de tijd." Zo reageren veel Pakistanen op de plannen van de Amerikanen. On danks hun onderdrukking en reli gieus fanatisme is er in Pakistan nog veel steun voor de Afghaanse Taliban. De kans dat zij in het buurland de macht weer overne men, lijkt met de dag groter te wor den. Ze controleren inmiddels gro te delen van Oost- en Zuid-Afgha- nistan. Het platteland rond Kanda- Hoogtepunten: Bezoek aan de oude Romeinse havenplaats Rovinj, met kleine steegjes en historische gebouwen. Bekijk het eiland Krk, ook wel het Gouden Eiland genoemd. Geniet van de prachtige watervallen bij PIitvice meren. Sluit de reis af met een wandeling door de prachtige stad Opatija! 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, welkomstdrankje, vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8