27 in kleedkamer Albert Zoer als eerste Nederlander nummer één op de wereldranglijst Klasse van Groene Ster komt op tijd bovendrijven „Wij verlenen medewerking, omdat we de regie in eigen hand kunnen houden." Kerkhove te sterk voor Chinese Verhoeven wint elfde etappe in Dakar Rally Veertiende plek Van der Klooster Marianne Vos leidt van start tot finish Gabon verrast met zege op Kameroen donderdag 14 januari 2010 fife NAC-trainer Robert Maaskant door Gijs van Oosten DEN HAAG - Eredivisie Live heeft ze ven voetbalclubs bereid gevonden om vanaf komend weekeinde na afloop van de wedstrijd een came ra in de kleedkamer toe te laten. De betaalzender hoopt met de unieke beelden in een paar maan den tijd honderdduizend nieuwe abonnees te werven. De eredivisie clubs delen in de netto opbreng sten van het tv-kanaal. Volgens Eredivisie Live is het nog maar het begin van een reeks ver nieuwingen die de komende jaren op stapel staan. Een cameraploeg in de spelersbus op weg naar de wedstrijd? Of een wisselspeler die langs de lijn vertelt voor wie hij in het veld komt? Het is toekomstmu ziek, maar niets lijkt .uitgesloten in de strijd om de abonnee. Eredivi sie Live telde aan het einde van vo rig seizoen (mei 2009) 350.000 abonnees, dat aantal is per januari 2010 de 400.000 gepasseerd. De voetbalzender heeft op basis van onderzoek onder abonnees een aantal onderdelen toegevoegd. De betaalzender gaat in de rust van de wedstrijden de (assis- tent-)trainers interviewen en met een na het laatste fluitsignaal wor den de aanvoerders op het veld voor de camera gesleept. Maar de meest in het oogspringen de vernieuwing is de camera in de kleedkamer. Vitesse had eerder in het seizoen de voortrekkersrol. De Arnhemse club stond bij wijze van experiment een camera toe in de kleedkamer. Heerenveen, Hera cles, NAC, FC Utrecht, VW en Willem II zijn nu ook over de dam. Het signaal wordt overigens met enige vertraging uitgezonden om te voorkomen dat 'ongewens te' beelden te zien zijn. Bovendien zijn de camera's alleen welkom in de kleedkamer als er is gewonnen. De emotie van woedende of hui lende mannen is de betalende kij ker niet gegund. De grotere clubs Ajax, Feyenoord, PSV, FC Twente en AZ laten overi gens geen camera's toe in de kleed kamers. De overwegingen van de clubs om niet mee te werken heb ben vooral met privacy te maken. Ajax voert een commerciële reden om niet te voldoen aan de wensen van Eredivisie Live. De zender heeft de live-rechten op alle eredi visiewedstrijden, maar exclusieve beelden uit de kleedkamer zijn ei gendom van de club en die mag de club ook op een andere manier aan de man brengen. Te denken valt aan de clubwebsite. De trainersvakbond CBV en de vakbond voor profvoetballers WCS willen televisiecamera's bui ten de kleedkamers houden. CBV-voorzitter Gerard Marsman vernam in het najaar van 2009 dat er iets aan zat te komen. De trai nersvakbond beschouwt de kleed kamer als 'de huiskamer' van de trainer en de voetballers. Mars man: „Het is het enige territorium waar zij hun eigen gezicht kunnen laten zien. Wij vinden dat de trai ners niet alleen zichzelf maar ook hun spelers in bescherming moe ten nemen." Robert Maaskant (NAC) en Jan van Dijk (VW Ven- lo) stellen, alleen na een overwin ning, de kleedkamerdeur open voor televisiecamera's. Maaskant: „Wij verlenen onze medewerking omdat .we de regie in eigen hand kunnen houden. Dat houdt in dat we de deur dicht kunnen doen wanneer wij vinden dat filmen geen meerwaarde heeft. Er ge beurt dus niets tegen onze wil." Danny Hesp, voorzitter van de WCS, weet zeker dat de voetbal lers niet zitten te wachten op een camera in de kleedkamer. GLASGOW Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het 10.000 dollartoernooi in Glasgow. De achttienjarige Zierik- zeese, de nummer 1004 van de we reld, versloeg de Chinese Ying-Ying Duan, die exact zeshon derd plaatsen hoger staat. De set standen waren 7-5 6-2. Kerkhove, die nu bij de laatste zes tien zit, moest in de Schotse stad eerst kwalificaties spelen. Ze won daarin haar beide partijen in drie sets. SAN JUAN Frans Verhoeven heeft gisteren ein delijk zijn kwaliteiten kunnen to nen in de Dakar Rally. De Neder landse motorcoureur, die door me chanische problemen met zijn BMW al in een vroeg stadium kans loos werd voor het klassement, won de elfde etappe. Hij reed de 220 kilometer klassementsproef tussen Santiago en San Juan in 2 uur, 44 minuten en 50 seconden. Verhoeven had drie tellen voor sprong op de Amerikaan Jonah Street. ABTENAU In zijn eerste reuzenslalom sinds zijn kwalificatie voor de Paralym pics is zitskiër Kees-Jan van der Klooster als veertiende geëindigd. In het Oostenrijkse Abtenau gaf de 32-jarige Vlissinger over twee runs ruim veertien seconden toe op de winnaar. In de eerste run werd Van der Klooster 23e, in de tweede elf de. Van der Klooster heeft zijn kwalifi catie voor de Spelen te danken aan twee goede optredens in decem ber. SURHUISTERVEEN Marianne Vos heeft gisteren de in ternationale veldrit van Surhuister- veen op haar naam gebracht. De wereldkampioene veldrijden reed al in de beginfase van de cross weg bij haar concurrenten en wist haar voorsprong gestaag uit te bouwen. De Duitse Hanka Kupfernagel ein digde als tweede, voor Sanne van Paassen. Nederlands kampioene Daphny van den Brand kwam in de beginfase ten val en gaf uiteinde lijk op als gevolg van inspannings astma. LUBANGO Gabon heeft gisteren verrassend de leiding genomen na de eerste speel ronde in groep D van de Afrika Cup. Het land won in Lubango van het veel hoger aangeslagen Kame roen, met Samuel Eto'o en Geremi als boegbeelden: 1-0. In de tweede poulewedstrijd kon Tunesië niet winnen van Zambia: 1-1. De winnende treffer van Gabon kwam na ruim een kwartier op naam van aanvoerder Daniel Cou sin, die in de Engelse premier Lea gue zijn geld verdient bij Huil City. MEEST CELEZEN 1. Hoek bestraft in zaak-Telussa 2. Hiddink is op weg naar Juventus 3. Kerkhove in hoofdschema STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Reageer op de sportstelling over de Afrika Cup via www.pzc.nl/sport door Giel Hendrix Albert Zoer ERMELO - Albert Zoer is momen teel de beste springruiter van de wereld. De Nederlander staat, in de gisteren gepubliceerde wereld ranglijst van de internationale hip pische federatie (FE1), op de eerste plaats. Zoer is daarmee de eerste Neder lander die de koppositie verovert op de lijst, die sinds 2002 door de FEI wordt samengesteld op basis van de wedstrijdresultaten. Vorig jaar stond de ruiter uit Ech ten nog op de tweede plaats ach ter de Duitser Marcus Ehning, die nu een achterstand heeft van één punt op Zoer. Voor Zoer kwam de nieuwe stand als een verrassing. Hij had eerder gedacht door zijn resultaten van de laatste maanden een paar plaatsen gezakt te zijn. „Maar kennelijk hebben de ande ren ook steken laten vallen", aldus Zoer, die uiteraard wel blij was met zijn klassering. Nederland is met dertien springruiters sterk vertegenwoor digd in de top 100. Harry Smolders (Hooge Mierde, van 10 naar 9) is de tweede Neder lander. Piet Raymakers jr uit As ten, zaterdag nog winnaar in Nieuw- en St. Joosland staat op de 88e plaats. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het mooie aan zaal voetbal is dat het beeld van een wedstrijd binnen een tijdsbestek van enkele minuten totaal kan ver anderen. Zo moeten de zaalvoet ballers van FM Sranang gistera vond hebben gedacht dat ze na een sterke openingsfase op weg waren naar een mooie zege. Koplo per Groene Ster toonde echter veerkracht, kwam langszij, nam het heft in handen en won met ruim verschil: 7-3. Die uitslag gaf de krachtsverhou dingen goed weer. Groene Ster had individueel meer klasse in huis en koppelde dat in de tweede helft aan teamgeest. Met de zege namen de ambitieuze Vlissingers ook revanche voor de nederlaag eerder dit seizoen. In eigen huis won FM Sranang destijds met 5-3, maar in de maanden die volgden slaagde de Goese ploeg er niet in bovenin het linkerrijtje te geraken. Groene Ster speelt daarentegen wel een vooraanstaande rol. Na twee promoties op rij lonkt nu een plek in de eerste divisie, het derde niveau in Nederland. In een met ruim tweehonderd toeschou wers goed bezette sporthal Bas- kensburg, bleek gisteravond wel dat de basis smal is. Door de afwe zigheid van onder anderen Alfaro Pentury en Etiënne Mallie zat Groene Ster krap in de spelers. Daar kwam bij dat coach Mo Ah- rouch na rust ook geen beroep meer deed op Said Bouzambou. De aanvaller liet zich voor rust na een wissel even gaan en moest daarom op de blaren zitten. Zonder ook maar één keer te wis selen slaagde Groene Ster er wel in het duel naar de hand te zetten. Sranang kon aanvallend geen vuist maken, nadat het in de openingsfa se nog op een 2-o-voorsprong was gekomen door treffers van Ugur Kahveci en Jihad Azzagari. Salim Ben Salem zorgde voor 1-2, André Siereveld knalde nog voor rust de gelijkmaker binnen. Daarna groeide de solide spelende Siereveld uit tot één van de uitblin kers. Kahveci zette Sranang met een na rust nog wel op 2-3, in een doldwaze minuut. Rosanno Acton raakte namens de Goesenaren de lat, Abdoe Abdenbi claimde bij de daaropvolgende uitbraak zonder succes een strafschop, waarna Kah veci seconden later aan de andere kant van het veld wél scoorde. Toch had Sranang daarna weinig meer te vertellen. Siereveld punterde de 3-3 binnen en nam ook de bevrijdende en luid bejubelde 4-3 voor zijn reke Said Bouzambou van Groene Ster (r) wordt fel op de huid gezeten door Ibi El-Uarichi van FM Sranang. foto Ruben Oreel ning. Ben Salem en de technisch onnavolgbare Abdoe Abdenbi (bij naam Slang) brachten de marge op twee treffers (6-3), waarmee de punten veilig werden gesteld. Het slotakkoord was voor Khalid El Hattach, die na een mooie aanval de eindstand vastlegde: 7-3. Het was een terechte eindstand, omdat Groene Ster technisch én conditioneel de bovenliggende par tij was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89