van Anton Pieck West-Brabants onderonsje in finale kortebaanwedstrijd Middelburg Zeeuwse ATB Cup nadert ontknoping Nog altijd onzekerheid voor Caster Semenya 20 'Ik betwijfel of de velden volgende week al bespeelbaar zijn. Dit zou best nog wel eens een tijdje kunnen duren' mmmmmmmmÊ Zierikzee-trainer Marco Croeneveld tal van FC Dauwendaele een par koers van acht kilometer afleggen. „De tien snelste tijden van iedere selectie zouden dan opgeteld wor den en tot een winnende ploeg lei den. Dan heb je toch een training met een wedstrijdelement. Het gaat niet door, omdat we voor spinning in Middelburg hebben ge kozen. Als er komend weekend in België een algehele afgelasting is, hebben we twee opties om daar een oefenwedstrijd te spelen. Dat zou mooi zijn, want de kans be staat dat we dinsdag voor de beker tegen Walcheren spelen. Als de ge meente ons kunstgrasveld vrij geeft, zijn we verplicht daarop te voetballen." Spinning - tempofietsen onder be geleiding van muziek - blijkt rede lijk populair. De selectie van Hoek zat dinsdagavond in Terneuzen ook weer op de fiets. Paul Telussa nam zijn spelers maandag mee naar Clinge, waar werd gezaalvoet- bald en gezwommen. Vanaf vrij dag verblijft de hoofdklasser op trainingskamp in Weert, waar het graag een oefenwedstrijd tegen RKC wil spelen. Het is echter nog de vraag of dat duel door kan gaan. De voetballers van Terneuzen trainden in de eerste weken van ja nuari twee keer op een be sneeuwd en glad veld. Afgelopen weekend in Center Pares had Die- derik Hiensch een looptraining ge pland, moesten zijn spelers ver plicht het zwembad in en werd een tennistoernooi afgewerkt. Eén van de weinige clubs die wél gewoon op gras trainde en speelde is Duiveland. De Schouwse zater dag-tweedeklasser moest er wel een eindje voor reizen, naar Al- munecar in Zuid-Spanje om pre cies te zijn. Het bleek een goede keus, gezien de weersomstandighe den in eigen land. Een eindje over de grens, in Bras- schaat, trainde Terneuzense Boys afgelopen zaterdag op een be sneeuwd veld. „Het deed me den ken aan een tekening van Anton Pieck", zegt Karl Vergouwen. „Al les was wit en we konden alleen met een oranje bal trainen, 's Mid dags hebben we daar ook gespind, want we zaten in een sportcom plex. Het was een nuttig trainings kamp, met een combinatie van in spanning en ontspanning." Dinsdagavond trainde Vergouwen voor de tweede keer dit jaar in de sporthal van het Zeldenrustcollege in Terneuzen. „Ook dat is een noodoplossing", bekent de trainer. „We denken er nu aan om zater dag drie kwartier de atletiekbaan op te gaan. En als het dan kan en mag, willen we daarna drie kwar tier op het veld trainen." Alexander van Keulen is met de se lectie van SSV'65 in januari nog niet op het veld geweest. „We heb ben twee keer in de zaal getraind", zegt de trainer. „Dinsdag hebben De groene voetbalvelden zijn al weken bedekt door een witte sneeuwde ken. foto Peter Nkolai door René van Stee MIDDELBURG - Vandaag staat Anne- marie Pasveer aan de start van het NK kortebaan in Leklcerkerk. Giste ren pikte de schaatsster uit Arne- muiden nog even de overwinning tijdens de eerste Zeeuwse wed strijd in Middelburg mee. Gelet op haar status in de provincie was zij dit ook wel verplicht. „De korte baan is één van mijn specialitei ten. Daarom is het wel lekker om voorafgaand aan het NK hier nog even op natuurijs te staan. En om eerste te worden natuurlijk", zei de 16-jarige winnares van de door de ijsclubs De Poel, SKA en golf baan Burggolf georganiseerde kor tebaanwedstrijd. De droomfinale bij de vrouwen kwam er niet, doordat Pasveer in de halve finale al op Anouk Fase stuitte. De Sint-Annalandse kon het niet bolwerken tegen haar riva le, waarna Pasveer in de finale Co- rina Boekei uit Burgh-Haamstede versloeg. De 18-jarige Fase maalde er niet echt om. Eind januari staat er een belangrijkere wedstrijd op het programma: de skate-off voor het NK langebaan in Assen in haar leeftijdscategorie. Voor Pasveer staat zo'n skate-off in Alkmaar op de rol. Fase: „Dat is waar het nu al lemaal om draait. Een evenement zoals vandaag zie ik meer als een lolletje. Natuurlijk had ik willen winnen, maar ik kom ook wel een beetje voor de gezelligheid." Gezellig was het inderdaad. De or ganisatie had op het ijs langs de eerste vier holes van golfbaan Burggolf in Middelburg een baan uitgezet. De jeugd en de vrouwen moesten 140 meter sprinten, ter wijl de afstand bij de mannen 160 meter bedroeg. Ruim honderd be donderdag 14 januari 2010 door Wim de Vos we met z'n allen tien kilometer door Goes gelopen. Dit is een moeilijke tijd. Iedereen wil graag een sporthal in, maar die zijn vaak bezet door andere sporten. Ie moet wat connecties hebben en hopen dat dat helpt." Onder meer Aardenburg en enke le jeugdteams van de JVOZ train den al op het strand. Bij Zierikzee hebben ze de bal nog niet zien rollen. Fitness, spinning, hardlopen in een natuurgebied; veel meer heeft Marco Groeneveld nog niet kunnen doen met zijn spelers. „Dit weekend gaan we zaalvoetballen. Doordeweeks is dat onmogelijk, omdat de zaal dan be zet is door de korfbal, handbal en volleybal. Er ligt een kunstgrasveld bij de hockeyvereniging, maar daar mogen we ook niet op. Wij moeten pas 24 januari weer voor de competitie voetballen. Maar ik betwijfel of de velden dan al be speelbaar zijn. Dit zou best nog wel eens een tijdje kunnen du ren." WESTENSCHOUWEN - De strijd 0111 de Zeeuwse ATB Cup van het sei zoen 2009-2010 nadert de definitie ve beslissing. Er resteren nog twee wedstrijden waarvan de eerstvol gende komende zaterdag wordt ge houden op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers in de bos- wachterij van Westerschouwen. De Zeeuwse mountainbikevereni ging X-Treme heeft dan de organi satie in handen. In de verschillende categorieën lij ken de kaarten geschud. Afgelopen zaterdag zette Edzard van Ewijk een belangrijke stap bij de senio ren door de wedstrijd in Ouddorp op zijn naam te schrijven. Om voor een plaats in het klasse ment in aanmerking te konten dient aan minimaal negen van de in totaal elf wedstrijden deelgeno men te zijn. Daarnaast tellen al leen de beste negen behaalde resul taten. In het voordeel van Van Ewijk is bovendien dat hij één wedstrijd heeft gemist en ook nog één wedstrijd niet heeft uitgere den in verband met materiaal- pech. Dit heeft tot gevolg dat alle wedstrijden die de Bevelandse cou reur tot een goed einde heeft ge bracht mee zullen tellen. Bij de vrouwen heeft Christel Janssen op één na alle wedstrijden waaraan* zij heeft deelgenomen gewonnen. Afgelopen zaterdag finishte zij na een val op de derde plaats. Zij blijft de favoriete. De Belg Franky Taelman is bij de veteranen leider in het algemeen klassement en er moeten gekke dingen gebeuren wil hij die plaats niet vasthouden. Ook in de meeste jeugdcategorie- ën lijkt het reeds een uitgemaakte zaak. Op het fraaie Patrick Tol- hoek-parkoers begint de jeugd za terdag vanaf 12.30 uur; de senioren en vrouwen sluiten vanaf 15.15 uur het programma af. JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaan- se atlete Caster Semenya verkeert nog altijd in onzekerheid of en zo ja wanneer ze weer in actie mag komen. De inmiddels negentienja rige atlete uit Zuid-Afrika werd tij dens het wereldkampioenschap at letiek in Berlijn wereldnieuws, om dat ze op de 800 meter haar tegen standsters declasseerde. De junior kwam in de Duitse hoofdstad tot een tijd van 1.55,45 minuten, de snelste tijd van heel 2009 terwijl er op hetzelfde mo ment een felle discussie gaande was over haar geslacht. Vrouw, man of een tussenvorm? En voor al: welke status krijgen vrouwelijke atleten die beschikken over veel mannelijke eigenschappen? Aan de vooravond van het symposium dat georganiseerd wordt door het Internationaal Olympisch Comité over 'genderkwesties' (komende week in Miami) waarbij de vraag centraal staat hoe om te gaan met 'ambigue geslachtskenmerken' kwam de atlete gisteren via haar coach Michael Seme in het"' nieuws. Volgens Seme zou Seme nya zich voorbereiden op haar co meback. Ze heeft sinds de gewon nen WK-finale van vorig jaar geen officiële wedstrijd meer gelopen, ondanks het feit dat ze niet is ge schorst. Seme verklaarde dat de ad vocaten van de atlete overeenstem ming hadden bereikt met de Inter nationale Atletiekfederatie IAA F. Semenya zou enkele kleine wed; strijdjes lopen, alvorens weer aan internationale wedstrijden te gaan meedoen. „We zijn optimistisch dat er een goede oplossing voor ie dereen komt", aldus advocaat An- gelo Kakolyris. «swa zws. wmmm langstellenden moedigden de deel nemers aan. Een enkeling sloeg de schaatsers en schaatssters vanuit zijn achtertuin gade. Ook 's mid dags was het al een drukte van be lang toen dik 170 kinderen aan een stempeltoertocht op dezelfde ijs baan meededen. „Voor herhaling vatbaar", vond Arjen Westeneng van Burggolf de wedstijd 'in 'zijn achtertuin'. „Hopelijk komt er nog een vorstperiode, waardoor dit niet al te lang meer zal duren." Bij de mannen (zestien deelne mers) was de finale een West-Bra bants onderonsje. Arjen van Hoof uit Halsteren won daarin van Er- win Reijnders uit Bergen op Zoom. Dat de winnaar behoorlijk ver van huis moest om mee te kun nen rijden, had slechts één reden: „Deze wedstrijd was het dichtst bij ons in de buurt", zei een van oor tot oor glimlachende Van Anouk Fase snelt naar de finish in de voorrondes van de kortebaanwed strijd in Middelburg. foto Ruben Oreel Hoof Reijnders, lid van De Poel, had vrede met zijn tweede plaats. Dat hij hoog zou eindigen was al duidelijk in de voorrondes. Met een tijd van 16,9 seconden was hij één van de snelsten. „Ik heb die lijn gelukkig de rest van het toer nooi kunnen doortrekken", was zijrt commentaar. Bij jongens vanf 12 tot en 14 jaar waren er negen deelnemers. De zege ging naar Dick Hoogstrate uit Yerseke. Hij versloeg in de finale Giorgio Jozias- se uit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79