'Duurzame plannen op Turegluren en vogels spotten in De Prunje Laatste paren 50% KORTING I Robbert Lavën Bostocht van Natuur- en Vogelwacht Dorpsraad peilt wensen voor toekomst kern Streekkeuken centraal hij Cultureel Ontbijt GROENE SCAN Raadslid Wout van den Berg (WD): denken en praten Zierikzeesche IJsvereniging jubileert Hennepkwekerij ontdekt bij woningbrand OONPLAZA MIDDELBURG Meer regionieuw op www.pzc.nl/schouwen-duiveland p o d o - point; Zorg voor Voet Schoen I f Durea.Finn Comfort,Verhulst SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG 0118-623766 S BURCH-HAAMSTEDE De Jeugdafdeling van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive- land houdt zaterdagochtend een ex cursie. Het programma biedt dit keer een tocht door het bos rond om Slot Haamstede. De deelne mers verzamelen zich om 10.00 uur op het parkeerterrein van de Golff in Haamstede. De excursie duurt circa twee uur. Nadere info: 0111-413407 of www.nvsd.nl. OUWERKERK Is Ouwerkerk in 2020 een Droom- dorp of een ingeslapen dorp? Zijn er dan nog voorzieningen en actie ve verenigingen? Wat is hiervoor nodig en welke rol heeft de dorps raad in dit alles? Die vragen staan voor de dorpsraad Ouwerkerk cen traal tijdens de vergadering van de dorpsraad maandag 18 januari in het dorpshuis. De dorpsraad no digt de inwoners van het dorp uit hun visie op de toekomst te komen geven. Tijdens de vergadering wordt verder bekend gemaakt wie de beste slogan voor Ouwerkerk verzonnen heeft. De dorpsraadsver gadering begint om 20.00 uur. MIDDELHARNIS De Goeree-Overflakkeese cultuur van de streekkeuken staat centraal tijdens het maandelijks Cultureel Ontbijt zaterdag 6 januari in 't Diek- huus in Middelharnis. Hans Lammers treedt op als gast heer. Bij hem aan tafel nemen plaats: Cathy Westdorp die vertelt over het schetsboek 'Van eigen bo dem - voedselbronnen van weleer in de gemeente Dirksland', agra- rissch ondernemer Annegreet van Putten over 'Spruitkool, Dirkslands Beste' en Jaap van den Nieuwen- huijzen (Leader ZHE) over de streekgerechten van vroeger en hun betekenis nu. Wie culturele informatie te delen heeft met deze ontbijters kan voor 5 euro aanschuiven en dus mee eten en mee praten. Het Cultureel ontbijt begint om 9.00 uur. door Melita Lanting BRUIN1SSE - „Breng nu eens in kaart welke duurzaamheidsprojec ten er zijn op Schouwen-Duive- land en kijk of er onderling verbin dingen mogelijk zijn." Bruënaar Wout van den Berg, raadslid voor de WD, wil dat er een duurzaamheidskaart komt voor het eiland. Want, zo stelt hij, om duurzaamheid kan je niet meer heen. Plannen en initiatie ven worden nu al langs een 'groe ne scan' gehaald, dat is dagelijkse praktijk. „Je wordt niet meer al leen langs een economische maat lat gelegd, maar ook langs een so ciale en ecologische meetlat." Denken en discussiëren over duur zaamheid is volgens hem onont koombaar, al is het alleen al omdat veel ontwikkelingen een eindig ka rakter hebben. Hij noemt het voor beeld van de fossiele brandstoffen die opraken. Daardoor is een dis cussie over alternatieve energie bronnen gestart. Maar ook de stij ging van het water door klimaat verandering vraagt om een andere kijk op wonen en landbouw. De tijd is rijp om na te denken over de toekomst van Schouwen-Duive- land en dat zal de gemeenteraad in de komende raadsperiode doen. SEROOSKERKE - Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie langs Plan Tureluur. Als sneeuw en ijs wegsmelten wordt Plan Tureluur door duizenden ganzen, eenden en kustvogels gebruikt om te eten en te rusten. Vanaf de hoger gele gen randen van het natuurgebied is dat heel goed te bekijken zonder dat de vogels worden verstoord. Op dit moment verblijven er dui zenden ganzen en eenden in het Prunjegebied. Vaak zijn er ook bui- zerden, kiekendieven en slechtval ken te vinden. Deelnemers wordt geadviseerd een verrekijker mee te nemen en laarzen aan te trekken. Aanmelden voor deelname bij VW, tel. 0900-2020233. ZIERIKZEE SCHOONDIJKE - In een woning aan de Adriaan van Ostadestraat in Schoon- dijke is gistermiddag bij een woningbrand een hennepkwekerij met 90 plan ten ontdekt. De bewoner trachtte eerst zelf de brand te blussen. Toen dit niet lukte, belde hij de brandweer. De bewoner is aangehouden. De brand weer slaagde er in te voorkomen dat de brand oversloeg, foto Peter Nicolai De Zierikzeesche IJsvereniging viert aanstaande zaterdag het 125-ja- rig bestaan. De vereniging is opge richt op 27 februari 1885, maar om dat er zaterdag in ieder geval nog geschaatst lean worden, wordt het feestje vast gevierd. Het jubileum begint om 15.00 uur met spelletjes voor de kinderen. Daarna begint om 17.00 uur een feest met buffet en live muziek in een verwarmde tent bij de ijsbaan. Wie het feest wil bijwonen, kan zich aanmelden via een mailtje naar ijsverenigingzierikzee@live.nl. De kosten zijn 5 euro voor leden en 10 euro voor niet-leden. MEEST GELEZEN 1 .Voedselbank dreigt met stoppen 2.Bezwaar wegslepen ongegrond 3.Salud! wint Gouden Tapknop (foto) UITAGENDA Welke exposities zijn er te zien in de galerieën op Schouwen-Duiveland? Volledig overzicht: www.pzc.nl/uit. TIPS Schouwen-Duiveland@pzc.nl Middelburg Buitenruststraat 20 - 0118 674 010 Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag 10.00 t/m 17.30 uur Donderdagavond tot 21.00 uur Goodsiw»," Boxspring Zaterdagto.00 t/m 17.00 uur Trendhopper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70