Zeeland PZC ,7 Opvang van hangjongeren in Big S deDRVKKERY Shoppen in Biervliet SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 TOEKOMSTPLANNEN jeugdsoos in Burgh-Haamstede timmert aan de weg Bukken in 'Bartlehiem' Josie Thomas Rosenboom 'Kerkgangers niet duperen door Tour' almanak Donderdag 14 januari 2010 Duurzame plannen op het eiland moeten worden gebundeld De Vliethoeve open: Je komt hier pas als je dreigt te ontsporen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De Jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede wordt - voorlopig een avond per week - een opvangplek voor hangjonge ren. Dat is het resultaat van over leg tussen onder anderen Big S, po litie, Welzijnshuis en gemeente Schouwen-Duiveland. Een groep van zo'n 15 a 20 hang jongeren zorgt al enige tijd voor overlast in Burgh-Haamstede. Po gingen om voor hen een hangplek te realiseren liepen eerder op niets uit. Er volgden meerdere gesprek ken tussen omwonenden, de ge meente Schouwen-Duiveland en de politie. Tijdens een drukbezochte dorps raadsvergadering vorig jaar kwa men de hangjongeren zelf met het idee voor een eigen stek in Big S. Ze wilden er liefst elke avond bi vakkeren. „Maar dat gaat ons voor lopig nog even te ver", zegt Big S-bestuurslid Jaco van Nieuwen- huize. „Eerst eens kijken hoe dit zich 'in de praktijk ontwikkelt. Daarna zien we wel weer verder". Big S hoopt met het beschikbaar stellen van de soosruimte voor één avond per week mee te kun nen helpen aan de oplossing van het overlastprobleem. Big S timmert behoorlijk aan de weg, blijkt uit het verhaal van Van Nieuwenhuize. Naast de al langer bestaande knutselcub van kinder- soos Little S worden in het pand aan het Sluispad nu ook dansles sen gegeven. Dansschool Rilana geeft er elke dinsdag van 15.30 tot 18.30 les aan kinderen in verschil lende leeftijdsgroepen. En er zit nog meer in 't vat vol gens Van Nieuwenhuize. Er zijn onder meer plannen voor een kin dercarnaval in Big S. Over de pre cieze invulling daarvan wordt nog nagedacht. Andere plannen ontstaan spon taan en worden ook zonder aarze ling meteen uitgevoerd. Zo fun geert het parkeerterreintje voor de jeugdsoos momenteel als schaats baan. Kwestie van steeds een nieuw laagje water opspuiten. Van Nieuwenhuize: „Vannacht hebben hier twee man geslapen. De wek ker werd dan gezet en dan om de zoveel tijd weer een beetje water. Dat heeft goed gewerkt. Er ligt nu een mooi baantje." ZIERIKZEE - 'Het is geen wedstrijd!', riep de omroeper van de Zierikzeesche IJsvereniging nog, maar daar dachten sommige kinderen duidelijk anders over. Al voor het officiële startsein spurtten de eersten weg, en dat was voor de rest het teken om ook te beginnen. De ijsvereniging hield gistermiddag op de baan in Zierikzee een mini-elfstedentocht voor kinderen, inclusief geïmproviseerde kluunplek en een bouwsteiger, die met enige goede wil als het bruggetje van Bartlehiem ge zien kon worden. Echt nodig was het voor de allerkleinsten niet, maar bukken voor de brug deden ze allemaal. Na elk rondje van 400 me ter kon een stempel gehaald worden, en elf stempels gaven recht op een medaille. Ook was er voor iedereen chocolademelk. Ruim 125 kinderen deden mee aan de schaats tocht en een enkele ouder met een kleuter aan de hand. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 zaterdag 16 jan. 15.00 -16.30 uur singer-songwriter vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl GOES - De SGP/ChristenUnie-frac- tie in Goes is bang dat kerkgangers op zondag 4 juli de kerk niet kun nen bereiken door de doorkomst van de Tour de France. De partij constateert dat de route Deltaweg-centrum-Vierwegen die middag een paar uur is afgesloten en wil van het college weten hoe kerkgangers nog van noord naar zuid en vice versa kunnen gaan. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn nooit te beroerd om verdwaal de reizigers vriendelijk de weg te wij zen, dat stel uit Biervliet. Dus toen een Duitse automobiliste halt hield in de Stadsweide in hun woonplaats en vroeg naar Stadsweide 2 waren ze er al snel uit. Dat moest wel haast daar verderop zijn: „Immer gerade aus!" „Ach so", riep de automobiliste dui delijk opgelucht na zo'n lange reis. „Da ist der Shoppingmall!" „De wat?", vroeg het stel. „Maar we hebben hier helemaal geen shopping mall." Ze kijken op het briefje dat de reizigster bij zich heeft en zien dat de vrouw toch écht in Roermond moest zijn, een slordige tweehonderd kilo meter dichter bij huis. Verbijsterd blijft het stel achter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69