Loonen lijsttrekker van Helder Zeeuws 'Beter één lik 20 I Kauwgom is binnen een week weg Weer gratis parkeren in centrum van Zelzate VERVERSING Fractievoorzitter Meijer niet in nieuwe raad Dorpsraad praat over Kaarten maken bij herinrichting 'hart' Stichting Steunpunt Mutsenfeest in de Prijzen eindejaars aanloop naar carnaval actie uitgereikt SAAMHORIGHEID Johan de Reu is de nieuwe voorzitter van de dorpsraad Biervliet. Hij is een voorstander van constructief overleg. Nieuwjaarspraise in de Grote Kerk Soosmiddag Caritas in zaal Malpertuus fepM r.;K - - donderdag 14 januari 2010 door René Hoonhorst SLUIS - Peter Loonen is lijsttrekker van Helder Zeeuws voor de Sluise gemeenteraadsverkiezingen. Hui dig fractievoorzitter Hans Meijer heeft twee raadsperioden gediend en staat als elfde niet op een ver kiesbare plaats op de kandidaten lijst. Raadsleden van Helder Zeeuws mogen volgens de partijregels hoogstens drie periodes in de ge meenteraad zitten. Meijer vertrekt al na twee bestuursperiodes om de partij te kunnen voorzien van nieuwe, frisse gezichten. Hij is zich er van bewust dat de huidige raads leden Loonen (t), Luciën van de Broecke (2) en Johan Kesteloo (4) nog wel hoog op de lijst staan, maar wijst er op dat Hanny Tho- maes als vrouw op nummer 3 voor verversing en verjonging zorgt. „Het is niet onze ambitie om de nestor voor de raad te leve ren. Maar Loonen zit pas één pe riode in de raad en Kesteloo heeft aangegeven dat hij uit de raad stapt als hij 65 is." Dat zou betekenen dat de vervan ger van Kesteloo een jaar de tijd krijgt om aan het raadswerk te wennen vóór een nieuwe raadster- mijn begint. Meijer ziet voor zich zelf een taak weggelegd om geïnte resseerde, capabele mensen voor te bereiden op het raadswerk. Een functie als wethouder is 'niet het eerste wat in mijn hoofd opkomt', zegt hij voorzichtig. Meijer wil er ook nog niet over nadenken vóór de kiezer heeft gesproken, voegt hij er aan toe. johan Kesteloo, naast raadslid ook wmmWiWMMmwmm TERNEUZEN - Het Friese bedrijf Ja- don Streetcleaning is gisteren be gonnen met het verwijderen van kauwgom in het winkelgebied in de Terneuzense binnenstad. Daar mee gaat een lang levende wens van de politiek en de onderne mers in vervulling. Tot nu toe bleek het karwei te duur, maar de door Jadon uitgebrachte offerte viel reuze mee. De straat wordt eerst bewerkt met hoge druk, dan wordt de kauwgom losgestoomd en opgeborsteld, waardoor meteen ook de verharding gereinigd wordt. De machine maakt per dag 1000 vierkante meter schoon. Vol gende week donderdag is het kar wei gereed. Woensdag krijgt ook het voetgangersgedeelte op het Szydlowskiplein in Axel een beurt. Met veel gesis slurpt de machine de plakken kauwgom van de houder Jaap Bos bekijkt tevreden het resultaat. foto TERHOLE TERNEUZEN De dorpsraad Terhole houdt dins dag de jaarvergadering. De bijeen komst vindt plaats vanaf 19.30 uur in het dorpshuis. Alle inwoners zijn daar welkom om mee te ko men praten over de Hulsterweg, het plan voor de inrichting van het hart van het dorp en het bestem mingsplan. Ook leden van het ge meentebestuur wonen de bijeen komst bij om te reageren op vra gen uit de zaal. PAAL Stichting het Steunpunt Terneuzen (voor kankerpatiënten, chronisch zieken en hun naasten) gaat de workshop scrapbooking elke eer ste woensdag van de maand combi neren met de workshopkaarten ma ken. Opgave of informatie via 0115-471715. Ook start een nieuwe reeks creatief met pastel op thera peutische basis elke eerste maan dag van de maand. Opgave hier voor via 0115-694035. SINT JANSTEEN Carnavalsvereniging De Mutsen houdt zaterdag een leutparty in ca fé In het Zicht der Schelde in de buurtschap Paal. De wagenbouwers proberen met dit feest geld bij elkaar te krijgen voor de bouw van hun nieuwe car navalswagen. Het feest in Paal begint om 21 uur en is gratis toegankelijk voor ieder een. De familie Vonk uit Vogelwaarde heeft de hoofdprijs gewonnen in de eindejaarsactie van de midden stand in Sint Jansteen. De prijs van 450 euro is door voorzitter Michel Kopmels van de ondernemersvere niging overhandigd tijdens een ge zellig samenzijn in Grand Café de Kroon. Twintig andere prijswin naars namen daar ieder een waar debon van 50 euro in ontvangst. secretaris van de partij, bevestigt de woorden van Meijer. Helder Zeeuws kijkt verder dan de komen de vier jaar. Ook in 2014 en 2018 wil de partij frisse, nieuwe kandi daten klaar hebben staan. Ze kijkt daarbij niet naar de plaats waar de kandidaat vandaan komt. Een derde van de vijftien kandida ten op de lijst komt uit Breskens en drie zijn afkomstig uit Oost burg. Op één kandidaat uit Sluis na heeft Helder Zeeuws geen kan didaten uit de voormalige gemeen ten Sluis en Aardenburg. Kesteloo: „Onze kandidate^ zetten zich in voor de hele gemeente en beharti gen niet alleen de belangen van de eigen woonplaats. We zetten ook geen mensen op de lijst als vul ling. Kandidaten moeten echt ac tief zijn voor de partij en de hele Sluise gemeenschap." door Frank van Cooten straat. Wet- Peter Nicolai TERNEUZEN De Protestantse Gemeente in Ter- neuzen houdt zaterdag 30 januari de Nieuwsjaarspraise. De gelovigen zingen liederen on der begeleiding van een band en bidden samen. Gastspreker is broe der Jacques Davidse. Na afloop is er gelegenheid voor ontmoeting onder het genot van koffie. De Nieuwjaarspraise is in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneu zen en begint om 19.30 uur. CLINCE Caritas houdt vandaag weer een soosmiddag voor ouderen in ge meenschapscentrum Malpertuus in Clinge. De soos begint om 14.00 uur. Toegang en koffie is gratis. Ie dereen van 60-plus is van harte welkom. De soosmiddag staat in het teken van de televisieserie Zeg eens Aa. Mensen met vervoerspro blemen kunnen thuis opgehaald worden. "T ohan de Reu is de nieuwe I voorzitter van de Dorpsraad I Biervliet. De geboren en geto- I gen Biervlietenaar is Ronald J Lippens opgevolgd. De Reu is een man van construc tief overleg. Tegen schenen aan schoppen doet hij bewust niet. „Je krijgt meer voor elkaar met één lik honing dan met een pot azijn." Hij doelt bijvoorbeeld op de par keerproblemen op zondag bij de sportvelden. In het eerste van de w Biervliet spelen ook jongens van buiten het dorp en die komen vrijwel allemaal met de auto. Om de parkeerproblemen op te lossen wil de gemeente de tennis velden verplaatsen. Op de vrijko mende plek komt dan een nieuw parkeerterrein.-„Het resultaat van goed overleg tussen de gemeente, de tennis- en voetbalvereniging en de dorpsraad." Een ander actueel punt is de glad heid iii woonstraten en op trot toirs die buiten de strooiroute lig gen. „Wij hebben de gemeente ge vraagd een container met strooi- zout in het dorp neer te zetten. De bewoners kunnen dan een emmer tje zout uit de container halen om letterlijk hun stoep schoon te ve gen. Dat is gelukt. De container stond er vanaf 24 december tot af gelopen week. De container was op een paar dagen leeg. Iedereen was bereid zijn stoepje ijsvrij te maken. Dat is typisch Biervliet. Het saamhorigheidsgevoel en de gedeelde verantwoordelijkheid is enorm groot." Het nemen van eigen verantwoor delijkheid komt ook tot uitdruk king in het oplossen van proble men met Biervlietse jongeren. Zo als met de recente nieuwjaars nacht toen enkele jongeren vernie lingen pleegden. „We spreken de jongeren zelf aan op hun gedrag. Dat is het voordeel van een kleine gemeenschap. Hier kan dat nog. Ons kent ons. De gemeenschaps zin blijkt ook uit de respons van 57 procent op de enquête woonbe leving en de activiteiten. Zo is de Halloweenoptocht door een aantal inwoners nieuw leven in geblazen. Dat sloeg aan. Zo kun je zelf veel in een dorp bereiken. Niemand loopt voorop maar iedereen doet wel mee als iets wordt georgani seerd." V .V;>, Afe Johan de Reu is de nieuwe voorzitter door Wout Bareman ZELZATE - Automobilisten hoeven niet langer te betalen voor een par keerplaats inhet centrum van Zel zate. De parkeermetérs op de Gro te Markt zijn weggehaald. Dat gebeurde na aanhoudende pro testen van inwoners, ondernemers en politieke partijen, de PvdA voorop. De gemeente koopt het contract met parkeerbedrijf Ap- coa, dat nog tot 2013 doorliep, voor 50.000 euro af Eerder al werd de zone voor betaald parke ren aanzienlijk verkleind. Zeven jaar geleden werden ook automa ten geplaatst in de straten elders in het centrum van de grensgemeen te, waar ook veel Zeeuws-Vlamin gen regelmatig boodschappen doen. Bij de plaatsing van de me ters ging de gemeente uit van een jaarlijkse opbrengst van 180.000 euro, maar de resultaten vielen te gen. De jaaropbrengst daalde ge staag tot, naar schatting, 20.000 eu ro twee jaar geleden. PvdA-ge- meenteraadslid Dirk Goemaere, die de strijd tegen de parkeerme- ters jarenlang leidde, vindt het ab surd dat burgemeester Freddy De Vilder doet voorkomen dat hijzelf de knoop heeft doorgehakt op ver zoek van de bevolking. De PvdA heeft het besluit afgedwongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60