i8l croot saeftinghe' Schoonheid Het Zwin 'GS voorbarig over Shoppen in Biervliet SCEPSIS Dorpelingen en actiegroep tegen ontpoldering vrezen Arrestatie winkeldief in de bouwmarkt Twee gewonden bij kopstaartbotsing Bijna 200 meter kabel gestolen op bouwplek Volksliederen klinken in Lutherse kerk Inschrijving voor carnavalsoptocht Aanhouding dronken vrouw na aanrijding almanak Hennepkwekerij ontdekt bij woningbrand MEEST CELEZEN 1Kunstcollectie voor goed doel 2. Feest twee eeuwen Z-Vlaanderen 3. Naam Sluis met trots uitspreken EN VERDER Motoren blijven ronken in Axel SP Hulst wil verkiezingen voor wijk en dorpsraden STUUR UW TIPS NAAR redactie(!>pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto donderdag 14 januari 2010 TERNEUZEN Een 38-jarige Pool is afgelopen dins dagavond gearresteerd in de bouw markt Gamma in Terneuzen. Hij had boortjes voor een boorma chine niet afgerekend, waarop het alarm afging toen hij bij het naar buiten lopen de kassa passeerde. Bij de fouillering kwamen dat er nog vier stuks gereedschap uit de mouwen van zijn trui. De man be taalde een boete van 220 euro. WESTDORPE Bij een aanrijding gisterochtend bij Westdorpe zijn een 23-jarige auto mobiliste uit Sas van Gent en een 43-jarige bestuurster uit Wetteren gewond geraakt. De 23-jarige Sasse had op de Tractaatweg te laat in de gaten dat er auto's stilstonden voor de verkeerslichten. De twee zijn met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht. Bij de hotsing raakten drie auto's beschadigd. TERNEUZEN Van een bouwplaats aan de Bel- lamystraat in Terneuzen zijn in de nacht van maandag op dinsdag ka bels en kabelhaspels gestolen ter waarde van enkele honderden eu ro's. Verdwenen zijn drie kabels van samen 75 meter en drie kabel haspels met diverse typen kabel, sa men 110 meter. Ook is een stroom kabel voor de stroomvoorziening van een gebouw doorgeknipt. GROEDE Het Departement Groede van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen houdt donderdag 28 januari zijn eerste bijeenkomst van 2010 in de Lutherse kerk. De Belgische groep Erik Wille, die vier muzikan ten vertegenwoordigt, brengt van af 20.00 uur volksliederen, chan sons; caféliedjes en marktliederen uit de laatste anderhalve eeuw ten gehore. door Harold de Puysseleijr HULST - Gedeputeerde Staten van Zeeland gaan met hun stellingna- me over de uitbouw van het Ver dronken Land van Saeftinghe tot grensoverschrijdend natuurpark 'volstrekt voorbij aan de rol van de gemeenteraad van Hulst'. Dat zegt Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland) die aankon digt dat hij zich morgen in de Sta tencommissie Ruimte fel zal ver zetten tegen de uitspraken. Het dagelijks provinciebestuur spreekt zich in reactie op de voor bereidingen voor de ontpoldering van de Hedwigepolder al uit voor de vorming van zo'n grenspark, waarin ook de Vlaamse Prosper- polder zou moeten worden opge nomen. „Dit is een project op het grondgebied van de gemeente, maar die wordt op deze manier SAS VAN GENT In café Reseda aan de Noordwest straat vindt de inschrijving plaats voor de grote carnavalsoptocht in Sas van Gent. Die trekt zondag 14 februari weer door de straten van de Betekoppenstad. Deelnemers kunnen zich kosteloos laten in schrijven op vrijdag 22 januari van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 23 januari van 16.00 tot 21.00 uur. SCHOONDIJKE Een beschonken vrouw (47) uit de gemeente Sluis heeft maandag rond 16.30 uur voor heel wat gedoe gezorgd in de Prinses Irenestraat in Schoondijke. Zij reed tegen de auto van een 50-jarige Vlissinger aan en gaf hem ook nog een klap. De poli tie kwam erbij en hield de vrouw aan. Ze had bijna vier keer de toege stane hoeveelheid alcohol op. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn nooit te beroerd om verdwaal de reizigers vriendelijk de weg te wij zen, dat stel uit Biervliet. Dus toen een Duitse automobiliste halt hield in de Stadsweide in hun woonplaats en vroeg naar Stadsweide 2 waren ze er al snel uit. Dat moest wel haast daar verderop zijn: „Immer gerade aus!" „Ach so", riep de automobiliste dui delijk opgelucht na zo'n lange reis. „Da ist der Shoppingmall!" „De wat?", vroeg het stel „Maar we hebben hier helemaal geen shopping mall. Ze kijken op het briejje dat de reizigster bij zich heeft en zien dat de vrouw toch écht in Roermond moest zijn, een slordige tweehonderd kilo meter dichter bij huis. Verbijsterd blijft het stel achter. SCHOONDIJKE - In een rijtjeshuis aan de Adriaan van Ostadestraat in Schoondijke is gistermiddag bij een woningbrand een hennepkwekerij met negentig planten ontdekt. De bewoner probeerde eerst zelf de brand te blussen. Toen dit niet lukte belde hij de brandweer. De bewoner is aange houden. De brandweer slaagde er in te voorkomen dat de brand oversloeg. foto Peter Nicolai door de provincie buitenspel ge zet", vindt Robesin. Ook de Hulster wethouder Fons Dobbelaer (Recreatie en Toeris me) denkt er zo over. Hij noemt de stellingname van de provincie 'voorbarig', „Wij hopen nog steeds dat de ontpoldering van de Hedwi gepolder niet doorgaat. Daar blij ven wij ook voor strijden. Pas als de ontpoldering een voldongen feit is, willen wij ons bezighouden met de vraag of er mogelijkheden zijn om de Hedwigepolder te be trekken bij eventuele plannen voor recreatie en toerisme", zegt Dobbelaer. Het grenspark Groot Saeftinghe moet in de grensover schrijdende ontwikkelingsvisie Li- nieland van Waas gecombineerd worden tot een nog groter natuur park door integratie met de bosge bieden in de grensstreek rond Hulst. De geulen van Natuurgebied Het Zwin komen over een jaar of drie, vier een stuk verder landinwaarts en lopen van ligt bij de huidige camping De Sandt Plaet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58