Uitbreiding jachthaven ver weg g and Motoren blijven ronken in Axel deDRVKKERY Klunen over ravelijn tijdens 'Drievestentocht' BRESKENS Aangedragen mogelijkheden natuurcompensatie niet onderzocht door provincie ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 22 en 23 Josie Thomas Rosenboom IJZENDIJKE - Honderdtachtig kinderen van de twee basisscholen in Ijzendijke gingen giste ren graag in op de uitnodiging van IJsclub De Veste: kom schaatsen op De Veste. De ijsclub had het de schaatsers wel wat moei lijker gemaakt door een speciaal 'kluunpar- koers' rond het ravelijn van het Mauritsstadje uit te schrijven. Zowel bij het bruggetje naar de Oude Vest - ter hoogte van de begraaf plaats - als van het hertenparkje naar de Wis sel - het deel van de vest tussen Boulevard en Oranjestraat - moesten de scholieren de ijspis- te af om lopend op hun schaatsen over te ste ken naar bevroren water aan de andere kant. Voorzitter Ronald Pijcke meldt dat de ijsclub gezelligheid predikte en er geen wedstrijd van had gemaakt. Wel waren er elf stempelposten ingericht om de IJzendijkse Drievestentocht het karakter van een echte Friese Elfsteden tocht te geven. Elders in de streek traden scholieren wel te gen elkaar in het strijdperk: onder meer op de Binnenvest van Hulst en de Brandput in Biervliet. foto-Peter Nicolai door René Hoonhorst BRESKENS - De directie van Jachtha ven Breskens BV ziet de kansen voor uitbreiding van de jachtha ven somber in. De provincie wei gert tot nu toe alternatieven voor natuurcompensatie te onderzoe ken, omdat uitbreiding aan de oostkant van de bestaande jachtha ven in strijd is met de uitgangspun ten van Natura 2000. Vertegenwoordigers van de Jacht haven stelden hun hoop op mede werking van de gemeente Sluis. Maar ze vrezen dat de gemeente het standpunt van de provincie volgt. Directeur Lex Verstraeten en adviseur Jaap Hennekeij hopen dat een gesprek eind deze maand toch nog een opening biedt. Het Breskense jachthavenbedrijf kwam bijna drie jaar terug met plannen om aan de oostkant van Port Scaldis, de ook wel als 'apen rots' bekend staande buitendijkse woonflats, vijfhonderd nieuwe lig plaatsen te realiseren. Na protes ten van een aantal flatbewoners en enkele natuurorganisaties on derzocht de jachthaven alternatie ve uitbreidingsmogelijkheden aan de westkant van de huidige jacht haven. De veerhaven moet vrij blij ven voor het fiets-voetveer en valt bovendien, net als diverse uitbrei dingsvarianten voor het Eerste Strange, ook onder de voorschrif ten voor Natura 2000. Nieuwe ligplaatsen in de vissers- en handelshaven doorkruisen an dere plannen voor het gebied rond de Middenhavendam. Bovendien wordt het veel te duur en tast uit breiding op die plek het karakter van de vissersplaats aan. Verstra eten en de zijnen zochten daarom naar alternatieven om verlies aan natuurwaarden te compenseren. Hoewel de West-Zeeuws-Vlaamse ondernemer nauwelijks natuur waarde ziet in het volgens rappor ten 'unieke, niet-dynamische schorren- en slikkengebiedje', was hij bereid om tientallen hectares nieuwe schorren en slikken aan te leggen in een geul tussen Num mer Een en Hoofdplaat. De provincie houdt echter vast aan Natura 2000. Ook al, stelt gede puteerde Marten Wiersma, om de ondernemer geen worst voor te houden, die hem later toch weer door de Raad van State wordt afge pakt. Verstraeten snapt echter niet overheden niet van harte meewer ken aan een plan dat 'de streek een economische impuls geeft en werkgelegenheid oplevert'. M M M. iü:, .V. Donderdag 14 januari 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Johan de Reu verkiest een lik stroop boven een pot azijn De Vliethoeve open: ]e komt hier pas als je dreigt te ontsporen door Eugène Verstraeten AXEL - Motorcrossers kunnen onge stoord hun rondjes blijven rijden op het motorcrosscircuit in Axel. De Raad van State heeft de bezwa ren van omwonenden tegen de door de provincie afgegeven mi lieuvergunning grotendeels afgewe zen. Daarmee komt een eind aan de al jaren slepende juridische strijd die omwonenden hebben gevoerd te gen de Stichting Recreatieve Ex ploitatie Smitsschorre (RES). Bij de nieuwe vergunning gaat het om een uitbreiding tot veertig mo toren die bij wedstrijden en trai ningen gelijktijdig in de baan mo gen zijn. Ook was er bezwaar te gen vijf trainingen op zondag, te gen de al aangelegde juniorenbaan en tegen een flexibele indeling van de crossbaan. Volgens de Raad van State is de ge luidbelasting op de gevels van wo ningen in de buurt toelaatbaar. Verder maakt de Wet geluidhinder geen onderscheid tussen weekda gen, zaterdagen en zondagen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 zaterdag 16 jan. 15.00 -16.30 uur singer-songwriter vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57