knallen in het Havenhuis Verdiepen niet ten koste van natuur zeeland 13 Cel voor inbraak bij bedrijf in Sas van Gent Baggeren maar commentaar www.watisnouje.nl Jong, fris en brutaal Vuurwerkbranche onder de loep Trials wegens succes herhaald WINTERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES VAN 9 TOT 5 MET SUPER KÓÓÓPJES 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl Willem Adriaansens foto Ruben Oreel Catjouw Rademaker Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen voorjaar 2006 eind 2007 zomer2008 zomer 2009 najaar 2009 13-01-2010 donderdag 14 januari 2010 BMM—a—mmmfflmmmmmmmmmmsmmmmmmmm nmiMi mmmmmmm Raad van State verwerpt bezwaren tegen verdieping. Startnotitie derde verdieping verschijnt, W* i verdieping moet eind 2007 beginnen. Akkoord over ontwikkelings- schets. Er komt een derde verdieping; de achteruitgang van de natuur wordt gekeerd door aanleg van 600 hectare getijdennatuur. Vlaanderen begint in het Vlaamse deel Schelde bij Antweri Raad van State schorst uitvoering verdieping naar aanleiding van verzoeken van onder meer de Vogelbescher ming en de Zeeuwse Milieu Federatie. Verdiepingspla Westerschelde opgesteld. ZMF en Vogelbescher ming trekken hun bezwaar in na het besluit van het kabinet de Hedwigepolder toch t ontpolderen. het Scheidingsverdrag van 1839, waarvan in Antwerpen regelmatig het stof wordt weggeblazen. Op de ze heugelijke dag voelt Van Peel niets voor bespiegelingen over een eventuele volgende - de vierde - verdieping. „Na de geboorte .van uw derde kind denkt u toch ook niet onmiddellijk aan de vierde? Laten we eerst hier maar van ge nieten." Maar intussen heeft hij wel fijntjes opgemerkt dat de Raad van State de Antwerpse visie heeft bevestigd dat verdiepen niet gelijk staat met milieuschade. Voor commissaris van de koningin Karla Peijs is en blijft een vierde verdieping echter onbespreekbaar. „Als je naar de ontwikkelingen in de scheepvaart kijkt, is een volgen de aanpassing van de vaargeul echt niet nodig. Bovendien leidt nog meer baggerwerk tot hogere stroomsnelheden en daarmee zou Antwerpen zich problemen bij ho ge waterstanden op de hals halen. Nee, die vierde verdieping is echt niet in zicht." Voor Bruyninckx heeft de definitieve goedkeuring van de verdieping nog een aange name persoonlijke consequentie: „Ik voel me nu bevrijd van com plexen om Zeeuwse oesters en an dere lekkere dingen uit Zeeland te eten." En hij straalt. De soapserie rond de verdieping van de Westerschelde is weer een aflevering dichter bij haar einde. De Raad van State nam gisteren de laat ste procedurele belemmering weg om de rivier op een diepte van ruim dertien meter te brengen. De baggeraars kunnen binnenkort aan de slag. De Belgen begonnen gisteren prompt met het herstel van de verstoorde verhoudingen. Hun charmeoffènsief is opvallend krachtig. Het lijkt wel of België wat veiligheid wil inbouwen voor toekomstige confrontaties. Hoe dan ook, voor Zeeland is het goed dat de samenwerking voorlopig weer enthousiast ver loopt. Het lijkt onvermijdelijk dat de diepte van de rivier opnieuw ter discussie komt. Dan zal blij ken of Nederlandse bestuur ders hun lesje hebben geleerd. Of zij pas hun handtekening zet ten als er een redelijke zeker heid is dat de afspraak zonder veel gedoe kan worden waarge maakt. Zeeuwse jongeren geven hun eigen blik op het nieuws van binnen en buiten de provincie. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PZC op uw mobiel: www.pzc.mobi MIDDELURG - Een twintigjarige jon geman uit Litouwen is veroor deeld tot een gevangenisstraf van tien weken waarvan drie voor waardelijk. Er was acht weken te gen hem geëist. De man werd er van verdacht op 13 december be trokken te zijn geweest bij een be- drijfsinbraak in Sas van Gent. Daar werd behalve twee bedrijfs- bussen, computers, overschrij- UDEN - Het Bureau Ontnemings wetgeving van het Openbaar Mi nisterie heeft gisteren invallen ge daan bij verschillende bedrijven in de vuurwerkbranche in het zui den van Nederland. De actie is gericht op het afnemen van criminele winst in een lopend strafonderzoek, zei een woordvoer ster. De invallen vonden plaats in Uden, Nistelrode, Berlicum en Venhorst. mmnmerm,*.', vingsbewijzen en een pinpas gesto len. Ook werd er een enorme rava ge aangericht. De politie betrapte de inbrekers op heterdaad. De mannen werden ingerekend en de bussen teruggevonden. Toen een politiehond mét speurneus werd ingeschakeld leidde die de politie naar de Litouwer, die in een bus lag te slapen en de gestolen pinpas op zak had. GOES - De rijvaardigheidstraining Trials wordt dit jaar wegens groot succes herhaald. Het belangrijkste doel is jongere automobilisten be tere verkeersdeelnemers te maken door hen bewuster te maken van de risico's die zij lopen in het ver keer. Trials in Zeeland is een initia tief van ROVZ, ZLM Verzekerin gen en het Verbond van Verzeke raars. In 2009 deden vijfhonderd Zeeuwse jongeren mee. DONDERDAG 14 JANUARI VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! zwaren ongegrond verklaard. Doordat milieuorganisaties hun be roepen al hadden ingetrokken, zijn er nu geen juridische belem meringen meer voor het verdie pen van de Westerschelde. Politiek Den Haag is blij met de uitspraak. Lia Roefs (PvdA): „Ge lukkig zijn we niet in een juridisch moeras terechtgekomen." Ad Kop- pejan (CDA): „De Raad van State heeft duidelijk uitgesproken dat verdieping geen gevolgen heeft voor de natuur." Ernst Cramer (CU): „Ik ben blij dat er een punt achter de discussie kan worden ge zet." De SP is teleurgesteld. Hugo Polderman: „Onze voorkeur is om te stoppen met baggeren, zodat de rivier zijn natuurlij ke ecologische diepte krijgt." door Jeffrey Kutterink Terneuzen Willem Adriaansens bron Project Verruiming Vaargeul Politiek Den Haag is tevre den óver de uitspraak van de Raad van State dat de Westerschelde mag wor den verdiept. De SP neemt er met teleurstelling kennis van. De vaargeul in de Westerschelde mag voor de derde keer worden verdiept. De Raad van State ver wierp gisteren de bezwaren van ei genaar Gery de Cloedt van de Hedwigepolder, akkerbouwer Gert-]an Minderhoud (Everin- gepolder) en de Vereni ging van Zandwinners. Eind juli stak de Raad van State nog een stokje voor de ver- 6 dieping, 's Lands hoogste bestuurs rechter was er toen nog niet van overtuigd dat het baggeren geen schade toebrengt aan het Europees beschermde natuurgebied. Nu oordeelt de Raad van State dat de gevolgen niet zó onzeker zijn. Het kabinet heeft altijd gezegd dat door een nieuwe techniek van bag geren en 'slim storten' er geen sprake is van schade, eerder nog van natuurwinst. Extra onderzoek heeft dat nog eens aangetoond, stelt de Raad van State nu vast. De gevolgen van de verdieping zijn gedetailleerd onder zocht in het kader van de Natuur beschermingswetvergunning. Uit het onderzoek blijkt volgens de Raad van State dat de verdieping 'niet een zodanig slibtransport tot gevolg heeft dat daardoor natuur waarden in het Verdronken Land van Saeftinghe worden aangetast'. Ook is 'niet aannemelijk gemaakt dat verdieping leidt tot een slechte re waterkwaliteit. De Raad van State heeft alle be- Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3