2 selectie podium Margriet Eshuis Ruth Jacott Traeben donderdag 14 januari 2010 i m m DONDERDAG 14 JANUARI Bergen op Zoom Birgit Schuurman, Eva Duijvestein, Jenni fer Hoffman en Loek Peters voeren de theaterthriller Extreem op. Stadsschouwburg De Maagd, 20.00 uur Goes De Staatsopera van Tatarstan voert het ballet Het Zwanenmeer uit. (Uitverkocht, op de dag zelf zijn eventuele restkaarten uitsluitend telefonisch te bestellen) De Mythe, 20.00 uur Middelburg Blof brengt de show 'Tien jaar in het thea ter'. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Arno Adams en Bart Oostindie treden op (folk). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Hoogtepunten uit tien jaar Richard Groe nendijk in het theater. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Roué Verveer brengt zijn cabaretvoorstel ling Mans Genoeg. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 15 JANUARI Bergen op Zoom Margriet Eshuijs geeft een jubileumcon cert ter gelegenheid van haar 35-jarig ar tiestenjubileum. Stadsschouwburg De Maagd, 20.00 uur Middelburg Blof brengt de show 'Tien jaar in het thea ter'. Uitverkocht Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur- Wilbert Hazelzet en Pieter-Jan Beider ge ven een Bach-recital op traverso en klave cimbel. Georganiseerd door Incanto, de Middelburgse stichting voor Oude Mu ziek. Doopsgezinde Kerk, .20.00 uur "Ouderwetse funk, soul disco dans avond met hits van James Brown, Earth Wind and Fire, Marvin Gaye, The Four Tops en vele anderen. Café't Schuttershof, deuren open 23.00 uur Vlissingen Theatergroep AparD vs ADHD, improvisa tietheater. Zie ook www.zeeuwsapard.hy- ves.nl. De Piek, 20.00 uur. "Liedjesschrijver, zanger en gitarist JW Roy en zijn band brengen het programma 'JW Roy weet het zeker'. Arsenaaltheater, 20.15 uur Goes The Amazing Stroopwafels verzorgen het theaterconcert Van eigen deeg. Theater De Mythe, 20.00 uur "Ladies Night ten bate van Pink Ribbon. Met een optreden van zangeres Inge M. uit Kapelle. Podium't Beest, 19.30 uur Terneuzen Tineke Schouten staat op het podium met de reprise van haar programma Po- si-Tien. UITVERKOCHT. Scheldetheater, 20.00 uur. ZATERDAG 16 JANUARI Arnemuiden Het Schouws Jeugdorkest o.l.v. Marien Stouten geeft een nieuwjaarsconcert. Het programma bestaat uit een breed geeste lijk en populair-klassiek repertoire. Her vormde Kerk aan de Markt, 20.00 uur. Kloosterzande Capella I Fiamminghi brengt a capella oude muziek ten gehore. Onder leiding van Marcel van Westen. Hof te Zande Kerk, 20.00 uur Oostburg Rapalje verzorgt het theaterconcert Celtic Fire II (Keltische muziek). Ledeltheater, 20.15 uur Oosterland Nieuwjaarsconcert van Oosterlands Fanfa re in dorpshuis Oosterhof, Met aanslui tend optreden van Endrik en Jannekee. Aanvang 20.00 uur. Oost-Souburg Muzikaal trio Hot Tamale speelt blues, ca jun, texmex en zydeco. Razzmatazz, 21.00 uur. Middelburg Ruth Jacott verzorgt het theaterconcert Passie, waarin Latijns-Amerikaanse mu ziek centraal staat. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen én films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Margriet Eshuis toert dit sei zoen met haar band langs de Ne derlandse theaters om haar 35-jarig artiestenjubileum te vie ren. Het concert is een mix van nostalgie, nieuw repertoire, En gelstalige en Nederlandse lied jes. Vrijdag 15 jan., De Maagd, Bergen op Zoom, 20.00 uur. Dit jaar staat voor zangeres Ruth Jacott in het teken van La- tin en tropische sferen. In het theaterconcert Passie neemt zij het publiek mee naar het war me Latijns Amerika. Zij brengt een mix van oud en nieuw re pertoire met band en dansers. Zaterdag 16 jan., Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Traeben is een internationaal ge zelschap met leden uit Dene marken en Nederland en is ont staan uit de veelvuldige samen werking tussen bassist Olaf Me ijer en gitarist Jens Larsen. Trae ben brengt o.m. moderne jazz en Scandinavische folksongs. Zaterdag 16 jan., De Rode Kamer, Havenplein 13-15, Zierikiee, 20.00 uur. door Rolf Bosboom Eind 1999 gaf de Zeeuwse band Blof haar eerste theaterconcert, in Mon- dragon in Zierikzee. In middels tien jaar geleden dus en dat jubileum is aanleiding voor een nieuwe theatertournee, die vanavond begint in thuishaven Middelburg. Nu is vrijwel elke band regelmatig in het theater te vinden. Eind ja ren negentig was dat minder ge bruikelijk. „Ik denk dat de Golden Earring het theater echt geëmanci peerd heeft", zegt bassist Peter Sla ger. „Hun platen, The naked truth en alle vervolgen daarop, hebben duidelijk gemaakt dat ook een rockband een leuke en goede show in het theater kan geven, on danks dat het publiek zit." Vijf theatertournees heeft Blofin- middels achter de rug. „Het is een goede manier om 's winters toch veel te kunnen spelen. Maar be langrijker is een artistieke overwe ging, want als je ergens gedwon gen wordt goed en netjes te spe len, is het daar wel. Bovendien krijg je de mogelijkheid te grasdui nen in je nummers en word je ge dwongen te zoeken naar nieuwe arrangementen en benaderingen. Daar word je als band aanzienlijk beter van. In die zin hebben de theaterconcerten de afgelopen tien jaar rechtstreeks geleid tot platen als Oktober en April. Zonder die er varing hadden we die niet kunnen maken." De eerste tournee langs de thea ters was 'vooral doodeng', herin nert Slager zich. „We hadden ook niet zo heel veel vergelijkingsmate riaal. We konden niet even bij an dere bands gaan kijken van: hoe doen zij het? Je bent bovendien niet gewend dat mensen voor je neus gaan zitten. We hadden ook nog het idee dat je iets met decor moest doen of met kleding. We zijn er intussen toch wel achter dat dat niet noodzakelijk is. De mensen komen nog steeds vooral voor de muziek. Als we tegenwoor- Theaterconcert Bl0f in het Arsenaaltheate' dig een jasje aan hebben, is het al heel wat." De beste herinneringen heeft Blof aan de derde tournee, aldus Slager. ,-,De tweede hebben we nooit afge maakt, omdat onze drummer Chris Götte in 2001 overleed, ter wijl we in die tour zaten. Dat was voor ons aanleiding om te zeggen: dit gaan we voorlopig niet meer doen. We hebben het ook daarna vier jaar niet meer gedaan. Maar we begonnen het op den duur toch te missen. Tijdens die derde tour, toen ik ook voor het eerst de Blof in 2000, tijdens hun eerste theatertournee. Toetsenist Bas Kennis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30