Kabinet bezweert crisis met compromis PZC ANWB houdt ledenpeiling over kilometerheffing lig' b S d West-Brabantse finale op kortebaan 29 Vandaag in de VERDIEPING Opluchting en blijdschap over uitspraak Raad van State Dodental Haïti mogelijk in 'tienduizenden' Four Freedoms voor Europese Hof DKiBSESSKÊÊÊÊiÊÊmm verder Word ook abonnee! Bewolkt 1 - 5° DONDERDAG 14 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 11 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 ■v ï- mm Bief terug op de bühne De dracht staat of valt met De Troye De avondzon geeft het dek kleur zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN iHHIMii Charmeoffensief Antwerpen door Ben Jansen MIDDELBURG - Antwerpen zal de banden met Zeeland aanhalen. „Nu de Raad van State heeft be slist dat de Westerschelde kan wor den verdiept, vinden wij dat dit ook moet gelden voor de betrek kingen met onze buren", zei ha venvoorzitter Marc Van Peel. Het is de bedoeling dat samen met Zeeland wordt gewerkt aan een kli maat waarbinnen niet langer over en weer verwijten worden geuit. De afgelopen tijd klonk vanuit Zee land de beschuldiging dat moet worden ontpolderd vanwege de havenbelangen van Antwerpen. En in de stad aan de Schelde leef de de stellige opvatting dat de Zeeuwen Antwerpen een betere bereikbaarheid voor grote contai nerschepen misgunnen. In dat klimaat werden in Vlaande ren Zeeuwse oesters geboycot. Bo vendien werden dreigementen geuit over sancties voor de Neder landse vervoerssector als de eind 2005 afgesproken verdieping niet fluks zou worden uitgevoerd. Wat Van Peel betreft is alles nu ver geten en vergeven. Hij belde giste ren meteen met commissaris van de koningin Karla Peijs om een af spraak te maken over hervatting mmmmmmsmmmmmmmsi van het door Antwerpen stilgeleg de overleg over een extra hulpver leningsvaartuig bij eventuele cala miteiten op de vaarweg naar Ant werpen. Dat overleg werd vorig jaar gestaakt toen de verdieping op losse schroeven leek te staan. Peijs reageerde verheugd op Van Peels handreiking. „Ik ben ontzet tend blij dat we nu weer als goede buren met elkaar kunnen omgaan. We kunnen veel voor elkaar bete PORT-AU-PRINCE - Een groep vrijwilligers draagt teren. Lijken en puin liggen bezaaid in de straten een slachtoffer van de aardbeving weg in in de hoofdstad Port-au-Prince. In sommige buur- Port-au-Prince. Mogelijk hebben vele tienduizen- ten is het doodstil. Vele tienduizenden mensen den mensen de aardschok die Haïti dinsdag trof zijn gewond geraakt en honderdduizenden zijn niet overleefd. Dat zei president René Preval gis- dakloos geworden. Veel gebouwen, waaronder kenen." Zo rekent ze nu op mede werking om een spoedige aanslui ting van de Zeeuwse spoorlijn op het Antwerpse havengoederen- spoor mogelijk te maken. De verdieping kan in de tweede helft van februari beginnen en duurt ongeveer anderhalfjaar. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: champagne in het Havenhuis MIDDELBURG - De president van het Europese Hof voor Mensen rechten, Jean Paul Costa, krijgt de Internationale Four Freedoms Award. De medaille voor de Vrij heid van Meningsuiting is voor het Russische blad Novaya Gazeta, voor de Vrijheid van Godsdienst voor Asma Jahangir uit Pakistan, mensenrechtenactiviste en VN- rapporteur, voor Vrijwaring van Ar moede voor Maurice Strong uit Ca nada, een van de eerste strijders voor het milieu en voor Vrijwaring van Vrees voor Gareth Evans uit Australië, mensenrechtenstrijder. pagina 23: mensenrechten bij W-' Four Freedoms Tv-camera in de kleedkamer is smakeloos reageer op www.pzc.nl reacties:S21 Nederland had de oorlog nooit mogen steunen eens 73% het presidentiële paleis, ziekenhuizen, scholen en hotels zijn ingestort. foto Orlando Barria/EPA pagina 10 en 11: Haïti veranderd in massagraf oneens 27% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 26 t/m 29; Televisie: 34, 35. Bijlage: UitGids. DEN HAAG - Het kabinet-Balkenen de IV heeft gisteren zijn diepe cri sis over het Irak-rapport bezwo ren. Na een lange dag van overleg bereikte de coalitie gisteravond een compromis waarin zowel CDA als PvdA zich kon vinden. In een brief die gisteravond naar de Tweede Kamer is gegaan, stelt premier Jan Peter Balkenende dat het kabinet het rapport Davids 'lei dend zal laten zijn bij een kriti sche terugblik op het verleden en het trekken van lessen voor de toe komst'. Ook zal het volkenrechtelijke man daat voor de invasie van Irak des tijds terugkomen in een latere reac tie van het kabinet, belooft Balken ende. De minister-president geeft nu toe dat dit standpunt - dat een inval in Irak was gerechtvaardigd omdat Saddam Hussein diverse VN-reso- luties aan zijn laars lapte - in de in ternationale gemeenschap onvol doende steun heeft gevonden en ook door andere landen niet lan ger wordt aanvaard. pagina 4 en 5: Donner heeft het weer gedaan Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 11688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1