Pendelbus brengt studenten naar school e d Shoppen in Biervliet Man gewond na val van balkon almanak Wintervoer voor vo en kinderen VERVOER ROC Zeeland verbolgen over ontbreken bushalte bij nieuw gebouw in Middelburgse Mortiere WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 déDRVKKERY Josie Thomas Rosenboom MIDDELBURG - Maar liefst dertig kinderen kwamen gistermiddag naar de Middelburgse kinderboerderij De Klepperhoeve om vetbol len, pindaslingers en ander wintervoer te ma ken voor hongerige vogels. De kinderboerde rij had niet op een dergelijk groot aantal gere kend, bekende Mieke Huurman van de kinder boerderij. Gezien het weer had ze verwacht dat veel kinderen thuis zouden blijven. Dat viel dus behoorlijk mee. Gevolg was wel dat er geen vet en andere lekkernij overbleef om op de kinderboerderij op te hangen voor de ei gen vogels. Want al het materiaal werd ge bruikt door de kinderen en verdween na af loop van de knutselmiddag mee naar huis, waar het nu ophangt in de tuinen van de jon ge deelnemers. Tijdens het maken ontdekten de kinderen dat vogelvoer, en dan vooral pin da's en popcorn, ook lekker is om zelf op te eten. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - ROC Zeeland be taalt een half jaar lang een pendel bus naar het Middelburgse station om studenten snel eff veilig op de nieuwe school in de Mortiere te krijgen. De noodmaatregel is no dig omdat er geen bushalte bij de school blijkt te zijn. „Dit kost ons 35.000 euro. Dat geld hebben we eigenlijk niet en gaat ten koste van het onderwijs, maar, ik kan onze studenten niet in de steek laten", zegt Ferenc Weisz, lo catiedirecteur voor de vestiging in de Mortiere. „De dichtstbijzijnde halte is nu die bij onze oude vesti ging aan de Torenweg. Maar er zijn geen trottoirs naar onze nieu we school, dus een paar honderd studenten moeten over de openba re weg lopen. Dat is te gevaarlijk." Weisz wil het geld vergoed krijgen van de gemeente Middelburg. Wet- houder Hannie Kool heeft daar be grip voor en zegt toe met de school te zullen overleggen. ROC Zeeland ontdekte begin de cember dat er bij de ingebruikna me van het gebouw begin januari geen bushalte zou zijn. Daarop is spoedoverleg gevoerd met de ge meente Middelburg en busmaat schappij Connexxion. Uit dat over leg is de noodoplossing gerold van een pendelbus tussen treinstation en school. Die rijdt 's ochtends tus sen acht en tien en 's middags tus sen drie en vijf uur een paar keer op en neer. De pendelbus blijft zeker tot de zo mervakantie rijden, zegt Ad van Raffen van Connexxion. Intussen zoekt hij met de gemeente naar een oplossing voor een betere vas te busverbinding met het ZEP-ter- rein. Dat is lastig omdat het te druk is op de Schroeweg en de ro tonde bij de Mortiere. Mogelijk moeten er aparte busstroken en vrije afslagen komen om de bus in de dienstregeling te laten passen. ROC Zeeland is er verbolgen over dat de gemeente niet heeft ge zorgd voor een bushalte. Volgens ROC en Connexxion is al wel eer der met de gemeente gesproken over een halte op ZEP. Kool: „Wij dachten dat het voldoende zou zijn om de halte aan de Torenweg te gebruiken en dat studenten naar de Mortiere zouden lopen. Dat is dus niet zo." Donderdag 14 januari 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Senioren zitten er warm bij in complex HofKlarenbeek De Vliethoeve open: Je komt hier pas als je dreigt te ontsporen Markt 51 Middelburg T0118886886 MIDDELBURG - In de Nassaulaan in Middelburg is gistermiddag rond half vier een 41-jarige Middelbur ger van een balkon gevallen. De man werd aan de achterzijde van de flat in het plantsoen gevonden. Of hij gevallen is of gesprongen, kon de politie niet zeggen. De man is met onbekend letsel per traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn nooit te beroerd om verdwaal de reizigers vriendelijk de weg te wij zen, dat stel uit Biervliet. Dus toen een Duitse automobiliste halt hield in de Stadsweide in hun woonplaats en vroeg naar Stadsweide 2 waren ze er al snel uit. Dat moest wel haast daar verderop zijn: „Immer gerade aus!" „Ach so", riep de automobiliste dui delijk opgelucht na zon lange reis. „Da ist der Shoppingmall!" „De wat?", vroeg het stel. Maar we hebben hier helemaal geen shopping mall." Ze kijken op het briefje dat de reizigster bij zich heeft en zien dat de vrouw toch écht in Roermond moest zijn, een slordige tweehonderd kilo meter dichter bij huis. Verbijsterd blijft het stel achter. zaterdag 16 jan. 15.00 -16.30 uur singer-songwriter vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ jn Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6/00 bij de Drvklcery en Zeeuwse Bibliotheek boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19