13 onderwijs vooraan fietsen Misschien moest ik eens wat vaker opruimen L_ Woensdag 13 januari 2010 Jens Voet (links), Thijs Martens (midden) en Aaron Brouwers (rechts). De jongens kletsen honderduit onderweg. „Ik wed dat die meiden vandaag te laat ko men! Ze fietsen zóóó langzaam!", lachen ze. Er worden ook 'schoolzaken' bespro ken. „Frans valt uit hè?", zegt Thijs. „Ik hoop dat we een tussenuur hebben. Dan kunnen we alvast huiswerk maken." Er staat ook een SO voor Nederlands op het programma. „Soms overhoren we elkaar op de fiets, maar nu is dat niet nodig." Thijs vindt het soms wel oneerlijk. „Kinde ren die in Goes wonen hebben veel meer tijd om huiswerk te maken en veel meer vrije tijd. Daarom crossen we 's middags naar huis." Aaron: „Ik probeer zo veel moge lijk huiswerk in de les te maken." Ach, het fietsen heeft ook voorde len, vinden de jongens. „Wij zijn tenminste al buiten geweest, als we op school komen", zegt Aar on. Thijs: „En, het is gewoon heel erg gezellig!" Oeps! Aranka de Barbanson mof felt gauw een paar sokken weg die nog ergens achter in haar kluisje lagen. De 17-jarige Terneuzense leer ling van het Zeldenrust-Steelantcollege ruimt haar kluisje eigenlijk nooit op. Ja nu even, omdat ze op de foto gaat. Tot haar verrassing vindt ze ook nog een flesje par fum; Be Delicious van DKNY. „Goh, ik wist niet dat ik die nog had! Misschien moest ik eens wat vaker opruimen." Iets minder de licious ruikt ongetwijfeld haar gymshirt dat de hele vakantie in het kluisje heeft gele gen. „Maar dat wordt deze week gewassen hoor." In haar kluisje zitten verder haar boeken voor de hele week. „Alleen als ik wat no dig heb om thuis te doen, haal ik ze er uit en neem ik ze mee." Hoewel het kluisje niet helemaal tjokvol zit, zou Aranka graag een groter exemplaar hebben. „Dat kon mijn boekentas er ook in." Aranka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91